škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

hangi lastiği seçersiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
boyutlar 195 55 15
NOKİAN 89H yaz lastığı fiyat 300 küsürden 220 tl ye düşmüş
PİRELLİ P1 yaz lastığı fiyatı 220-230 tl civarı
CONTİNENTAL contipremiumcontact 5 fiyatı 222-250 civarı
MİCHELİN energy saver yaz lastiği fiyatı 85h 226 tl

(-) leri nokian parçalanıyormuş
pirelli kayma yapıyormuş yapısı bozuluyormuş
continental hakkında olumsuz birşey duymadım ama bu lastiklerden biraz daha ses veriyormuş.
michelin ise balon yapma ve parçalanma sorunu varmış sizce hangisi

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;458804
boyutlar 195 55 15
NOKİAN 89H yaz lastığı fiyat 300 küsürden 220 tl ye düşmüş
PİRELLİ P1 yaz lastığı fiyatı 220-230 tl civarı
CONTİNENTAL contipremiumcontact 5 fiyatı 222-250 civarı
MİCHELİN energy saver yaz lastiği fiyatı 85h 226 tl

(-) leri nokian parçalanıyormuş
pirelli kayma yapıyormuş yapısı bozuluyormuş
continental hakkında olumsuz birşey duymadım ama bu lastiklerden biraz daha ses veriyormuş.
michelin ise balon yapma ve parçalanma sorunu varmış sizce hangisi

Lastigi nerede parcalayacaksiniz? Bu markalarin hepsini hatta daha fazlasini santiye ortaminda kullandim ancak parcalanma gormedim. Genel olarak uretim yeri yurtdisi ve marka kalitesi yukseldikce, lastikteki kaucuk orani ve yumusakligindaki artisa bagli olarak, sessizligi artar ancak asinmadan dolayi omru kisalir. Mesela bridgestone yerli uretimi cok serttir ve kayar, yurtdisi uretimi daha yumusaktir ve daha performanslidir. Ayni modelde hem de. Ama icim rahat etsin derseniz conti veya michelin derim. Nokian da iyi lastikler yapiyor modelini arastirin derim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;458810
Lastigi nerede parcalayacaksiniz? Bu markalarin hepsini hatta daha fazlasini santiye ortaminda kullandim ancak parcalanma gormedim. Genel olarak uretim yeri yurtdisi ve marka kalitesi yukseldikce, lastikteki kaucuk orani ve yumusakligindaki artisa bagli olarak, sessizligi artar ancak asinmadan dolayi omru kisalir. Mesela bridgestone yerli uretimi cok serttir ve kayar, yurtdisi uretimi daha yumusaktir ve daha performanslidir. Ayni modelde hem de. Ama icim rahat etsin derseniz conti veya michelin derim. Nokian da iyi lastikler yapiyor modelini arastirin derim

Forumlardan ve şikayet vardan edindiğim bilgi bu arkadaşlar. Aslında parçalanma yanlış bir ifade oldu parça parça kopma yapıyormuş. P1 hakkında ise yine olumsuz yorumlar vardı ilk aldığı gün çok iyi diyen adamın şikayeti bu yöndeydi. Michelin ise şikayet varda çok fazla balon yaptığı iddası var. Gerçi en az şikayet nokianda ama bu kullanıcı sayısıyla alakalı heralde. Conti için birşey duymadım ama 5 modeli değilde 2 modelinden memnun olmayanlar vardı. Bunlara ek brigstone yada başka markalarda bilindiğiniz iyi lastik var mı

fabialife

• Ziyaretçi
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp

i30 için continental premiumcontact5 ile  goodyear efficientgrip performance arasında kalmıştım.
etiket değerleri en iyi lastik olan ve kullananlardan çok olumlu yorumlar alan goodyear efficientgrip performance taktım.
son derece memnunun, yol tutuşu yakıt ekonomisi, en sessiz lastik oluşu, özellikle çok yumuşak ve yanak destekli oluşu hakikaten tavsiye edilecek bir lastik.
senin yazdığın lastiklerin hepsinde de kaliteli, testlerde genelde hep birinci sırada.
205-55-16 ebat için sökme takma, balans, sibop dahil;
goodyear efficientgrip performance tanesine 200 lira verdim.
continental premiumcontact5 son çıkan sırt desenli tanesi 170 liraya pazarlık etmiştik. senin ebatlar daha ucuzdur.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 14:54:12 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;458835
http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/efficientgrip-performance/index.jsp

i30 için continental premiumcontact5 ile  goodyear efficientgrip performance arasında kalmıştım.
etiket değerleri en iyi lastik olan ve kullananlardan çok olumlu yorumlar alan goodyear efficientgrip performance taktım.
son derece memnunun, yol tutuşu yakıt ekonomisi, en sessiz lastik oluşu, özellikle çok yumuşak ve yanak destekli oluşu hakikaten tavsiye edilecek bir lastik.
senin yazdığın lastiklerin hepsinde de kaliteli, testlerde genelde hep birinci sırada.
205-55-16 ebat için sökme takma, balans, sibop dahil;
goodyear efficientgrip performance tanesine 200 lira verdim.
continental premiumcontact5 son çıkan sırt desenli tanesi 170 liraya pazarlık etmiştik. senin ebatlar daha ucuzdur.

Bayağı uygunmuş aslında ama bizim ölçüler malesef pahalı bilindik markaların fiyatları 220 ile 300 tl arasında değişiyor. Benim aklıma conti 5 bayağı bi yattı aslında şimdi sizin dediğiniz lastiğe bakacağım. Contiler nisanda gelecekmiş acaba fiyatlar ucuzlar mı yoksa şimdi almak mı mantıklı? Ayrıca anladığım kadarıyla çok yumuşak lastik bizim yollara ve çok sıcağa dayanamıyor.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
195-65-15 Conti PC5 geçen ağustosta tanesi 160 tl'den aldım. İlk zamanlarda baya memnundum ama bana kalırsa yıpranması çok kısa sürdü. 10 bin km oldu, 5. bin km'de önlere kışlık Nexen taktım, arkalar Conti devam... Nexen'i de bi 5 bin kullandım herhalde. Şimdiki aklım olsa yazlığı da Nexen alırmışım, ne conti'nin ne diğer iyi markaların gerisinde değil bence. Hem yeni duruyor, hem de yumuşak duruyor. Conti çoktan gürültü yapmaya başladı.

Yukarıdakilerden Good Year denenebilir.
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 16:41:05 Gönderen: turker »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;458844
195-65-15 Conti PC5 geçen ağustosta tanesi 160 tl'den aldım. İlk zamanlarda baya memnundum ama bana kalırsa yıpranması çok kısa sürdü. 10 bin km oldu, 5. bin km'de önlere kışlık Nexen taktım, arkalar Conti devam... Nexen'i de bi 5 bin kullandım herhalde. Şimdiki aklım olsa yazlığı da Nexen alırmışım, ne conti'nin ne diğer iyi markaların gerisinde değil bence. Hem yeni duruyor, hem de yumuşak duruyor. Conti çoktan gürültü yapmaya başladı.

Yukarıdakilerden Good Year denenebilir.

Bilindik marka olmayınca tereddütle yaklaşıyoruz hak verirsiniz. Şua conti5 i bayiye sordum 280 tl dedi. ellerinde de yoktu şuan stok sorunu var. Ucuz olsun diye şimdi alayım dedim ama fiyatlar uçuk sizce baharın alsam fiyatlar daha da yükselir mi yoksa stoklar gelince düşer mi
Bu arada nokian h 2012 üretimiymiş ve 217 tl fiyatları düşünün artık

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
peki nexen , Marshall veya starmax düşünmediniz mi acaba

bu arada hakan bey c max imde 3,5 yaşındaki Pirelli P6 lastik dümdüz yolda giderken parçalandı aşırı ısınmıştı indiğimde araçtan resmen lastikte duman tüttüğünü gördüm üstelik yolda Akhisar girişindeki rampa inişi idi sorunsuz dümdüz bir yoldu aracı yeni almış İstanbul dan Manisa ya getiriyordum Allahtan aldığım adam kaskoyu kaldırmadı ben rica etmiştim, çekici çağırdım
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;458881
peki nexen , Marshall veya starmax düşünmediniz mi acaba

bu arada hakan bey c max imde 3,5 yaşındaki Pirelli P6 lastik dümdüz yolda giderken parçalandı aşırı ısınmıştı indiğimde araçtan resmen lastikte duman tüttüğünü gördüm üstelik yolda Akhisar girişindeki rampa inişi idi sorunsuz dümdüz bir yoldu aracı yeni almış İstanbul dan Manisa ya getiriyordum Allahtan aldığım adam kaskoyu kaldırmadı ben rica etmiştim, çekici çağırdım

bu markalarla ilgili pek bir bilgim yok malesef. bilindik ve testlerdeki üst sıralardaki ürünlere yöneldim. ama şöylede bir ilan gördüm güzel bir fırsat gibi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-interlagos-scirocco-janti-16-inc-0-ayarinda-jant-lastik-takim-153391745/detay/

tek çekincem lastiklerin kumho olması yağışta 80 ile gitmek bile tehlike yaratıyormuş. sonuçta yere bağlayan en önemli parça

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
280 lira(conti'ye) çok fazla hakikaten. 10 gün önce Yeti'me conti'nin kışlık TS-850'sinden aldım. Tanesi 235 TL'den. Üstelik benim ebatlar da sizinkinden büyük(205/55/16). Conti'leri aldığım bayii satışların muazzam düştüğünden yakınıyordu; birkaç bayiiye daha fiyat sorun. Çok daha uygun fiyatlar verebilirler.

michelin energy saver'e gelince, Yeti'yi aldığımda üzerinde bu lastikten vardı. 4000 km'yi devirdim ve hiçbir olumsuz tarafına rastlamadım. Gerçi 4000 km. aman aman bir mesafe değil ama, fikir vereyim diye söyledim. Fakat eski aracımda kullandığım yokohama'lardan çok çok memnundum. Michelin energy saver'leri eskittikten sonra yine yokohama alacağım. Diyeceğim o ki, yokohama'lara da bir bakın...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok fazla fiyat çekmişler size. Döviz kuru bu kadar etkilememiş olması lazım. Ben daha ağustosta 160'a aldım Conti'leri. Bu arada pirelli F1'de resmen çuvalladı, yol lastiklerini de almam şahsen. Pilotlar bi ara isyan etmişti can güvenliğimiz yok diye.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;458884
bu markalarla ilgili pek bir bilgim yok malesef. bilindik ve testlerdeki üst sıralardaki ürünlere yöneldim. ama şöylede bir ilan gördüm güzel bir fırsat gibi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-interlagos-scirocco-janti-16-inc-0-ayarinda-jant-lastik-takim-153391745/detay/

tek çekincem lastiklerin kumho olması yağışta 80 ile gitmek bile tehlike yaratıyormuş. sonuçta yere bağlayan en önemli parça

Sadece jantlara bile verilir bence kaçırmayın.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;458895
Sadece jantlara bile verilir bence kaçırmayın.

jantlar orjinal olmayabilir ama bir kere sordum jantlara değinmedi ikinciye sorduğumda fabrikasyon mu dedim. sonradan taktım dedi o yüzden güven vermedi net bir bilgi vermedi yada ilgilenmedi bilmiyorum ama şöyle bir ilan daha buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-16-inc-skoda-fabia-scout-jant-lastik-152959781/detay/

bu arkadaşta 900 tl ye veriyor jantları. jantlar temiz. lastiklerin ikisi iyi diğer ikisi orta seviyedeymiş. ön ve arka iki farklı lastik. mesajında jantların tanesi zaten 480 tl dedi yani lastikler boş jantlar yeter gibi birşey dedi :) ama şuan lastik lazım açık söyleyeyim janttansa lastik daha önemli benim için :)
birde 16 inçe çıkmak nasıl olur sizce ? %1 bile fark yok gerçi ama tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;458974
jantlar orjinal olmayabilir ama bir kere sordum jantlara değinmedi ikinciye sorduğumda fabrikasyon mu dedim. sonradan taktım dedi o yüzden güven vermedi net bir bilgi vermedi yada ilgilenmedi bilmiyorum ama şöyle bir ilan daha buldum.
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-lastik-takimlari-16-inc-skoda-fabia-scout-jant-lastik-152959781/detay/

bu arkadaşta 900 tl ye veriyor jantları. jantlar temiz. lastiklerin ikisi iyi diğer ikisi orta seviyedeymiş. ön ve arka iki farklı lastik. mesajında jantların tanesi zaten 480 tl dedi yani lastikler boş jantlar yeter gibi birşey dedi :) ama şuan lastik lazım açık söyleyeyim janttansa lastik daha önemli benim için :)
birde 16 inçe çıkmak nasıl olur sizce ? %1 bile fark yok gerçi ama tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bunlar da güzel, hem de orjinal. %1 önemli bir fark değil. Ama bi tanesini iyi sürtmüş...