škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid mi? Fabia mı sizce?

Engin E · 49 · 25875

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
symbolül bagaj kapağını kaldırıp bir bakın, sanayide demir büktürerek size yapabilirsiniz. araba 900 kilo güven vermez. kısacası türkiyede üretilen hiç bir arabaya binmeyin. kalite yok.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;450212
Tabiki Rapid alınır, fabia artık eskide kaldı, yorumları okudum da bazılarına çook güldüm, yok park etmesi kolaymış, yok çamurluk ağızlarıymış, yok symbol müş :) bunlar nasıl yorumlardır ya, symbol ü kullan sonra Rapid in direksiyonuna geç eğer şoförüm diyorsan fark ortadadır zaten, klavye başında boşluktan neler yazacağımızın farkında olalım arkadaşlar, araba gibi araba, donanım işi bütçe meselesidir, herkes en full olanı ister, ama bütçesine göre alım yapar, piyasada bizlerin kullanmış olduğu skoda markasının çok çok üzerinde etli-kemikli oto markaları ve çeşitleri var,hadi buyrun bakalım...Bunlarda benim fikrim bende şimdiye kadar fabia gibi dar,kısa ve bagajsız bir araç tercih etmedim etmemde.

Şimdi kendi kullandığınız araca BMW 7.40 muamelesi yapıp aynı markanın diğeraracına murat 124 muamelesi yapamazsınız. Sizin de dediğiniz gibi bu tamamen kişilerin tercih meselesidir. Sen Rapid i alırsın başkası gider yakıt , yedek parça vb. nedenlerden dolayı Symbol alır. Altındaki araç da senin tabirinle hepi topu Rapid çok büyütme gözünde cok plaka okutan fabiş çıkar karşına el sallarsın arkasından...:favo4:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;450213
Paylaşım yaparken bilgi sahibi olmadığımız konular adına forum u kirletmeyelim, en azından kendiniz adına bilgi sahibi olmanız açısından skoda sayfasından sizin için, size özel kopyaladım :thank:

Tasarım
6.0 J x 15” Jantlar (jant kapakları ile) + 185/60 R 15 SS7.0 J x 16" Dione Tipi Alaşım jantlar + 215/45 R 16 lastikler
Paylaşım yaparken forumu kirlettiğimize karar vermeden önce, o kişiyi tanımaya çalışmanızı öneririm.
yazdığınız jant-lastik ölçüleriyle benim yazdıklarımın bağlantısı nedir?
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;451014
Paylaşım yaparken forumu kirlettiğimize karar vermeden önce, o kişiyi tanımaya çalışmanızı öneririm.
yazdığınız jant-lastik ölçüleriyle benim yazdıklarımın bağlantısı nedir?

Burada yanlış anlaşılacak bir şey yok, yada herhangi bir kastımda yok, sizin için skoda sayfasından kopyaladığımı yazdım tercih meselesi.
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;451011
Şimdi kendi kullandığınız araca BMW 7.40 muamelesi yapıp aynı markanın diğeraracına murat 124 muamelesi yapamazsınız. Sizin de dediğiniz gibi bu tamamen kişilerin tercih meselesidir. Sen Rapid i alırsın başkası gider yakıt , yedek parça vb. nedenlerden dolayı Symbol alır. Altındaki araç da senin tabirinle hepi topu Rapid çok büyütme gözünde cok plaka okutan fabiş çıkar karşına el sallarsın arkasından...:favo4:

El sallama konusunda haklı olabilirsiniz, ben genelde değil-çoğu zaman trafikte arkamdan, yanımdan yada önümde, herşeyden öte ailem ve kendime herhangi bir zarar ve tehlike oluşturabilecek potansiyel arabalara daima yol verir arkada kalarak arayı el sallayarak açan biriyim,
 Şirketim bünyesinde şuan birçok sıfır Symbol mevcut, kastım aslında siz'inde çok iyi anlamış olmanıza rağmen ben yine de açıklık getireyim, Symbol ve Rapid arasında kabul etmeseniz de dünyalar oynuyor. He Rapid 1 numara diyemem, ama mesajımda da hepi topu geçmiyor :) tanımadığınız bireylerle diyologlarınızda SEN değil de SİZ tabirini kullanırsanız o an itibarla karşılandığınızı sizde inanın göreceksinizdir, bu kez size el sallıyorum tüm iyi niyetimle.:syg:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizi de herkes ''yanlış anlamış'' nedense?...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;452398
El sallama konusunda haklı olabilirsiniz, ben genelde değil-çoğu zaman trafikte arkamdan, yanımdan yada önümde, herşeyden öte ailem ve kendime herhangi bir zarar ve tehlike oluşturabilecek potansiyel arabalara daima yol verir arkada kalarak arayı el sallayarak açan biriyim,
 Şirketim bünyesinde şuan birçok sıfır Symbol mevcut, kastım aslında siz'inde çok iyi anlamış olmanıza rağmen ben yine de açıklık getireyim, Symbol ve Rapid arasında kabul etmeseniz de dünyalar oynuyor. He Rapid 1 numara diyemem, ama mesajımda da hepi topu geçmiyor :) tanımadığınız bireylerle diyologlarınızda SEN değil de SİZ tabirini kullanırsanız o an itibarla karşılandığınızı sizde inanın göreceksinizdir, bu kez size el sallıyorum tüm iyi niyetimle.:syg:

Kemal Bey buradaki paylaşımları birkaç gündür takip ediyorum, ateşe körükle gitmek istemem ama konuşmalarınız biraz sert, daha öncede (hangi başlık altında olduğunu hatırlamıyorum) sert bir tavırla cevap vermiştiniz. Yanlış anlamayın kimseye birşeyler öğretecek değilim ama üslubunuza birazcık dikkat ederseniz sevinirim. Forumdaki dostluk ortamının daimi olması dileğiyle...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;452637
Kemal Bey buradaki paylaşımları birkaç gündür takip ediyorum, ateşe körükle gitmek istemem ama konuşmalarınız biraz sert, daha öncede (hangi başlık altında olduğunu hatırlamıyorum) sert bir tavırla cevap vermiştiniz. Yanlış anlamayın kimseye birşeyler öğretecek değilim ama üslubunuza birazcık dikkat ederseniz sevinirim. Forumdaki dostluk ortamının daimi olması dileğiyle...

Eklemem gerekli sanırım sert cevabınız banaydı bu arada başkasına değildi

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;431127
Biz ailecek 3 kişiyiz, gördümki HB araca sığıyoruz, yeter dedik :)

Park kolaylığı var HB'in en başta. Ama görüntü işi zevk meselesi tabi.

Rapid kaç kg Engin? Roomster 130 kg daha ağırdı ama tüketimlerde bariz bir fark gözlemliyordum Fabiş'le arasında (ikisi de HTP motorlu).

Full Fabiş zaten kafadan alım sebebim olurdu

İrfan abi  herşeyi bir kenara bırak senin arabada büyük emeğin, bence değişmemek için bile büyük bir sebeb. Bu arada maşallah diyeyim...

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;452566
Sizi de herkes ''yanlış anlamış'' nedense?...

Alıntı yapılan: emre0884;452638
Eklemem gerekli sanırım sert cevabınız banaydı bu arada başkasına değildi

Sürç-i lisan ettiysem affola, yanlış anlamayınız lütfen, saygılarımla..

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid yeni bir model, Fabia ise 2008' den beri yollarda. Rapid ve türevi tüm araçların gereksiz yere pahalı ve kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Rapid' de kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik tam anlamıyla berbat. Skoda hayranı olarak bunu maalesef dile getirmek zorundayım. Fabia bu konuda daha iyi Rapid' den. Bunun nedeni Rapid' in maliyet kaygısıyla üretilmesi. Ben her halükarda Elegance Fabia' yı tercih ederdim. Kasa değişimi beni ilgilendirmezdi. Benim için kalite olgusu ve hissiyat önemli. Rapid bu konuda yerlerde sürünüyor. Tasarımla bir yere kadar varabilirsiniz ki boş bir Rapid' in tasarım anlamında da bir albenisi yok maalesef.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı Coşkun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid bence bu yıla kadar gereksiz aracti çünkü octavia varken aynı sınıf ikinci bi araca gerek yoktu herhalde rapidi seymbol gibi araçlara rakip olarak yaptılar
Ama bu yıl itibari ile rapid skoda icin gerekli olacak bence çünkü skodanin büyük eksiği olan hatcback boşluğunu rapidle dolduracak ama yinede sedanini çok satabileceğini sanmıyorum

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabia sis farı mercek far dijital klima çelik jant orjinal kol dayama ile donanım olarak önde. iyi kötü kendine göre piyasası da oluştu. fabia sahibi olduğundan sanırım ben de fabia derdim. yanlış biliyorsam düzeltin ama rapidde fabia gibi b sınıfıydı. ha geniş olsun derseniz rapidde olurdu.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer fabiş dar gelirse rapid :) Ama boşline sevmediğimden fabia :ok:

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;431189
rapit 1.2 htp tam bir üretim hatası...almak mantıksız...ikinci elde en çok para kaybedecek araçtır tahminimce....

Almanlar düşünememiş haklısın hocam. Bi daha sana sorsunlar. :wax: