škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid mi? Fabia mı sizce?

Engin E · 49 · 25873

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ben hangi segment olursa olsun full donanım olmasından yanayım. O yüzden boş Rapid olacağına full Fabia olsun derim.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de geçen hafta Skoda bayisinde tüm araçları inceledim, Rapid'in değil en boşu orta donanımlısı bile alınmaz bence! Orta donanımdaki Rapid'de en önemli eksikler; jant yok (kapakları da iğrenç ötesi), sis farı yok, hız sabitleyici yok. Daha birçok eksik var ama beni en çok hayal kırıklığına uğratanlar bunlardı. Elegance alayım desen bej döşemeden başka seçenek yok dediler o da ayrı bir tartışma konusu.

Malzeme kalitesi olarak bir fark göremedim, dış görüntü olarak da rapid güzel görünse de o koca çamurluğun içindeki ufak tekerler aracın tüm ahengini bozuyor, hele birde 17" jant taktırırsanız daha da komik bir görüntü oluyor. Fabia bana daha oturaklı görünüyor.

Bence baz versiyon Rapid'i almanın tek mantıklı yanı var o da geniş bagajı. Eğer geniş bagaja ihtiyacınız yoksa donanımlı bir Fabia daha mantıklı bir seçim olur.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;431370
symbolden farkı yok rapitin..

Hocam o kadar da küçümsemeyin rapid'i bence :kork2:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;431370
symbolden farkı yok rapitin..

O kadar da değil. . Symbol u katlar. .
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:) pardon... aklım 1.2 htp boş olan kasaya gidince....dizel symbol daha makul geldi bian..yazdım öyle.. tabiki rapitin duruşu ..malzeme kalitesi yeter..birde 1.4 tsı elegans yada 1.6 tdı ise jettanın yüzüne bakmam...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sembolden (1, 2, 3) tabii ki daha şık...benim gözümdeki tek sorunu başlangıç donanımı içeriğinin zayıflığından sonra aslında küçük çamurluk ve jant-lastik ölçüleri...
Arkadaşların da belirttiği gibi jantı büyütmek de yetmez...
mesela şu an kullandığım fabia 1 in orjinal lastik ölçüsü 165 70 14 iken şimdi 205 45 16 kullanıyorum ve görüntüsü daha güzel oldu...hatta 17'' kullananı da gördüm trafikte...rapidde bu şans da yok gibi tahmin ediyorum...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiki Rapid alınır, fabia artık eskide kaldı, yorumları okudum da bazılarına çook güldüm, yok park etmesi kolaymış, yok çamurluk ağızlarıymış, yok symbol müş :) bunlar nasıl yorumlardır ya, symbol ü kullan sonra Rapid in direksiyonuna geç eğer şoförüm diyorsan fark ortadadır zaten, klavye başında boşluktan neler yazacağımızın farkında olalım arkadaşlar, araba gibi araba, donanım işi bütçe meselesidir, herkes en full olanı ister, ama bütçesine göre alım yapar, piyasada bizlerin kullanmış olduğu skoda markasının çok çok üzerinde etli-kemikli oto markaları ve çeşitleri var,hadi buyrun bakalım...Bunlarda benim fikrim bende şimdiye kadar fabia gibi dar,kısa ve bagajsız bir araç tercih etmedim etmemde.
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431458
Sembolden (1, 2, 3) tabii ki daha şık...benim gözümdeki tek sorunu başlangıç donanımı içeriğinin zayıflığından sonra aslında küçük çamurluk ve jant-lastik ölçüleri...
Arkadaşların da belirttiği gibi jantı büyütmek de yetmez...
mesela şu an kullandığım fabia 1 in orjinal lastik ölçüsü 165 70 14 iken şimdi 205 45 16 kullanıyorum ve görüntüsü daha güzel oldu...hatta 17'' kullananı da gördüm trafikte...rapidde bu şans da yok gibi tahmin ediyorum...

Paylaşım yaparken bilgi sahibi olmadığımız konular adına forum u kirletmeyelim, en azından kendiniz adına bilgi sahibi olmanız açısından skoda sayfasından sizin için, size özel kopyaladım :thank:

Tasarım
   6.0 J x 15” Jantlar (jant kapakları ile) + 185/60 R 15 SS7.0 J x 16" Dione Tipi Alaşım jantlar + 215/45 R 16 lastikler
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
engin abi space back beklemeye değer. mart ayında gelecekmiş.

fabia alma bence. sanıyorum fabianın yerine de rapid sb'yi monte edecekler.

tabi bu fotoğraftaki araç 50 den aşağı olmaz ama hb'nin görüntüsünün daha derli toplu olduğu aşikar.

hem hb olduğu için biraz daha uygun olur fiyatı.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2013, 05:49:36 Gönderen: Birkan »

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ATEŞ (RAPİD) SENİ ÇAĞIRIYOOOO........

Bende rapid derdim

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: Fabia eski kasa, bir makyaj şart yani. İki logoyla değişsecek iş değil. En iyisi Rapid :ok:

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:+1: rapid..2014 de fabianın kasa değişir bence

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 autoshow da yeni fabia lansmanı olacak...:)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alperen;450235
:+1: Fabia eski kasa, bir makyaj şart yani. İki logoyla değişsecek iş değil. En iyisi Rapid :ok:
Alıntı yapılan: c@n77;450297
2014 autoshow da yeni fabia lansmanı olacak...:)
Oğuşlar' daki yetkili de aynısını söyledi. "Niye 1.2TSI Fabia getirmiyorsunuz" deyince "yav kasası değişecek, eldekileri satıyorlar" demek zorunda kaldı.:D