škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Satılık ilanlarından...

turker · 3360 · 1373422

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bizim komşu 2007 Caddy 1.9 TDI DSG6 aldı, km 50 bin civarında, 31 bin tl'ye alınmış. Az önce test ettik. İilk defa DSG araç kullandım, vites geçişleri gerçekten çok hoşmuş. Araba da neredeyse hiç kullanılmamış tertemiz. Yumuşak ama çok hisli direksiyonu var. Vag kullanımını özlemişim dedim kendi kendime :D Öte yandan çekişi bi cerato değil o kesin. Benim intercooler borusu çatlak olmasına rağmen şu haliyle daha atak. Safranbolu rampasına vurduk 5 kişiyle, ibre 120'den aşağı düşmeye başladı ve vites küçülttü. Bizim kerata samanı versen sağlam haliyle 140-150 görür orada. Bi de motor sesi 100'den sonra fazlaydı, bizim kerata 100'den sonra extra sessizleşiyor sanki :D Tabi ticari araç sonuçta bi Golf ye da Octi yalıtımı beklemek hata olur. Şu DSG'nin 7 ileri olanını sorunsuzlaştırsalar gerçekten hoş şanzımanmış. 6 ileri olanlar da iyi seçenek, acaba hangi modellerde var, Golf V TDI'da falan var mıdır?

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;451775
Bizim komşu 2007 Caddy 1.9 TDI DSG6 aldı, km 50 bin civarında, 31 bin tl'ye alınmış. Az önce test ettik. İilk defa DSG araç kullandım, vites geçişleri gerçekten çok hoşmuş. Araba da neredeyse hiç kullanılmamış tertemiz. Yumuşak ama çok hisli direksiyonu var. Vag kullanımını özlemişim dedim kendi kendime :D Öte yandan çekişi bi cerato değil o kesin. Benim intercooler borusu çatlak olmasına rağmen şu haliyle daha atak. Safranbolu rampasına vurduk 5 kişiyle, ibre 120'den aşağı düşmeye başladı ve vites küçülttü. Bizim kerata samanı versen sağlam haliyle 140-150 görür orada. Bi de motor sesi 100'den sonra fazlaydı, bizim kerata 100'den sonra extra sessizleşiyor sanki :D Tabi ticari araç sonuçta bi Golf ye da Octi yalıtımı beklemek hata olur. Şu DSG'nin 7 ileri olanını sorunsuzlaştırsalar gerçekten hoş şanzımanmış. 6 ileri olanlar da iyi seçenek, acaba hangi modellerde var, Golf V TDI'da falan var mıdır?

Golf v Octavia jetta 1.9 tdilarda vardı ama 2.0 tdi larda durum nedir tam bilemiyeceğim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;451775

Cerato kullanmak nasip olmadı, ama 1.9 TDIyi cok uzun süre kullandım. Tek diyebileceğim, biraz sağır olabilir o araç. :D Normalde 1.9 oldukça atak, bayılması pek doğal değil.. PD motor olduğundan rölanti bile sesli, ses doğal yani. :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg gerçekten konfor ve atiklik olark çok çok iyi bir şanzıman ama kalite konusunda tartışılır.Sürekli kavrama mekatronik arızaları insanın canını sıkıyor.Bende 2.0 TDI passat ve yılmaz abinin RS te test etme şansı buldum bu şanzımanı ve güçlü arabada bir başka oluyor :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: etms;451781
Cerato kullanmak nasip olmadı, ama 1.9 TDIyi cok uzun süre kullandım. Tek diyebileceğim, biraz sağır olabilir o araç. :D Normalde 1.9 oldukça atak, bayılması pek doğal değil.. PD motor olduğundan rölanti bile sesli, ses doğal yani. :)

safranbolu çıkışını biliyorsun, 5 kişi ile 6. Viteste hafif devir kaybı normal sayılabilir aslında.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Caddy ile bir hafta S modunda gezinde kendine gelsin motoru biraz:D

Dayımda var 1.9TDI DSG Caddy.Her şeyiyle çok memnun.Tek sıkıntısı PD motor oluduğundan 2000 devir altı sıkıntı oluyor biraz.Yüksek devirrleri daha çok seviyor motor

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kalender;451771
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2001-model-full-plusfull-sunroof-otomatik-vites-135383411/detay
bu nasıl peki

Araç temize benziyor.Ama fiyat çok pahalı değil mi?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;451786
safranbolu çıkışını biliyorsun, 5 kişi ile 6. Viteste hafif devir kaybı normal sayılabilir aslında.

Bu kısmı atlamışım :D Oldukça doğal, 6. ekonomi vitesi zaten :)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;451789
Caddy ile bir hafta S modunda gezinde kendine gelsin motoru biraz:D

Dayımda var 1.9TDI DSG Caddy.Her şeyiyle çok memnun.Tek sıkıntısı PD motor oluduğundan 2000 devir altı sıkıntı oluyor biraz.Yüksek devirrleri daha çok seviyor motor

Ben pd motora bu kadar çok 2000 devirin altında ölü denmesini biraz abartı buluyorum.Bu değerlendirmelerini 2000 devirin üstündeki güce göre yapıyorlar diye düşünüyorum.Birde o Caddylerde jetta da golf v ve Octavia a5 de bulunan 105 likler yani en son çıkan 1.9 motorlar eskideki 110 luklara göre torku biraz daha yüksek ve gördüğüm yorumlara göre daha homojen dağılımlı.O 2000 devir mevzu çoğunlukla 2005 e kadar üretilen 90-110-130 luk tdi lerde diye biliyorum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDI'da geç açılıyordu, Cordoba'mda 2250 dd'yi buluyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ama sonrası patlama gibiydi :D

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;451801
Araç temize benziyor.Ama fiyat çok pahalı değil mi?

iş yerinden bir arkadaş sattı 22 000 civarı birşeydi fiyatıda.
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
golfün 2004 pacificleri falan anca 24-25 eder, 2001 için bence de fazla. Ha, comfortline ve çok çok temizse zorlayabilir belki.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar herkese, bugünlerde Golf kaşıntım tuttu yine.:D Acaba diyorum ki bizim passatı 78-80bin lira civarına satıp, 2014 Golf TDI Highline Man+opsiyonlu bir araç mı alsak?Günlük en az 60-70km yapıyorum Fabiayla.(bu tempo temmuza kadar sürecek sonra azalacak)Arada passatı alıyorum ama 100liralık yakıt anca 3-4 gün gidiyor.Yani sevdiğim istediğim araçla doyasıya gezemiyorum.Ve fabianın sundukları ciddi derecede kısıtlı.Özellikle passattan sonra kesmiyor.Eğer golf alırsam passatın sunduklarına yakın bir konfor-sürüş sunacak ve her gün binebileceğim.Eğer yeni yıl zammı gelmezse 3-4bin lirada fazladan da cebimizde kalıyor..Ayrıca benzinli manuel bir passat ilerleyen yıllarda bizi oldukça zarara sokabilir.Sizler ne dersiniz bu duruma?Bu radikal karara değer mi?

Bu arada yazıyı yanlış konuya yazmışım kusura bakmayın..
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2013, 20:18:06 Gönderen: dgn »