škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Egzoz sisteminin önemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçenlerde 2005 fabiamın tabla değişimi için gittiğim tamirci egzoz sisteminin bitmiş gibi göründüğünü, değiştirmemin çok faydalı olacağını söyledi, pek kulak asmadım ama yine de başka bir tamirciye danıştım.
O tamirci de susturucuya vurarak sesin betona vurma gibi çıktığını söyleyerek egzozun tıkalı olduğunu ve farkı değiştikten sonra anlayacağımı söyledi.
Sonrasında gittiğim egzozcu lambda sensöünden itibaren sona kadar olan boruları, esnek spiralli parçayı, orta susturucuyu ve son susturucuyu yenisiyle değiştirdi...(400TL aldı hepsine)

aracın rölanti titremesi ve 2000 devirlerde hafif bir uğultusu dışında bir olumsuzluk olmadı amaaaaa......,
gerçekten de araba ferrari oldu resmen, 2, 3le bile kalkar hale geld,
 hemen 5.vitesi görmeye, yavaşlayınca hemen toplama, cinnah yokuşunu önceden 4 le nazlı çıkarken 5 le ve canlı çıkmaya başladı....sakin kullandığımda tüketim de daha düşük olur sanırım, daha denemedim...
nasıl mutlu oldum anlatamam...
aracı 5 yaşından fazla olanlara egzoz sitemini komple yeniletmelerini öneririm...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Aklımın bir ucuna not aldım bunu ilerleyen zamanlarda bende kontrol ettireyim bari benim aracı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba 5 yaşını geçti mi satacaksın arkadaş, bizim ki 5 yaşını ağustosta doldurdu.Ağustostan beri her şeyini değiştiriyorum şimdi bide üstüne egzoz çıktı.:lol: Her ay irili ufaklı bir şeyler gidiyor.tabi şimdilik egzoz sağlam gibi kalsın yerinde..

Teşekkürler paylaşım için ağbey.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen...,3 sene önce dlreksiyon 1500 tl mi uçurdu,  yazın frenler değiştl 500 küsür gittl.akü değişti 100 o yedi, yaz lastikleri yenilendi 550 ona verdik, kış geldi eski kış lastikleri bitmiş 350 de o yedi, bide bu egzoz işi çıktı toplamda 3500 tl deve oldu...Allahtan arabam temiz, rahat 5 sene daha problem çıkmaz sanıyorum inşallah...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;451554
aynen...,3 sene önce dlreksiyon 1500 tl mi uçurdu,  yazın frenler değiştl 500 küsür gittl.akü değişti 100 o yedi, yaz lastikleri yenilendi 550 ona verdik, kış geldi eski kış lastikleri bitmiş 350 de o yedi, bide bu egzoz işi çıktı toplamda 3500 tl deve oldu...Allahtan arabam temiz, rahat 5 sene daha problem çıkmaz sanıyorum inşallah...
:++::++::syg:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bakalım yarın bakıma girecek benim taka. İnş triger filan demezler normal bakımla atlatırız :D Egzoz temizlik yada başka bakım oluyo mu? yoksa illa değişcez mi :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
egzoz, kapalı kutu, açılamadığı için tıkalıysa değişim dışında seçenek yok maalesef...

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu değişmesi gereken parçalara katalitik konvertır dahil mi? katalitik çok pahalı bir malzeme. bende katalitiği içindeki seramiği unufak olduğu için bi susturucu ile değiştirmek zorunda kaldım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende spiral flanş ile orta susturucuyu değiştirdim belli bir zamanda sonra çürümeye başlıyor ama Allahtan bizim katla son susturucu sağlammış :)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir arkadaşımda renault 19 var. Araba çekişten düşmüş. Beraber yakın bir tamirciye araçla yavaş yavaş gittik. Çünkü araba çekmiyor. 20-30 km'yi geçmiyor. Tamircide sözüm ona motor ustası baktı araca. Bujileri tek tek çıkarıp yerine bir alet taktı, ölçtü motor inecek dedi.   1500-2000 TL falan masraf olur dedi. Neyse arkadaşla ortak tanıdığımız başka bir usta var. Dedim ki hadi bir de ona götürelim. Bakalım o ne diyecek. Bindik araca ustanın dükkana aracı zor götürdük. Tam dükkanın önüne çektik araba iyice kaldı. Devir 3000-4000 'e çıkıyor ama yerinden kalkmıyor araba. Durumu anlattık. Başka bir ustanın motorun inmesi gerektiğini söylediğini söyledik. Usta arabaya baktı ve ne motor inmesi dedi. Eksozu motordan söktü. Araba eski haline döndü. Tabi acayip bağırıyor araba. Konvertör parçalanmış ve eksozu tıkamış dedi. 300 TL'ye yeni eksoz aldık. 70 TL'de işçilik aldı. Motor inecek denen araba 370 TL'ye eski haline döndü.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında katalizör de değisse iyi olur ama benim para bu aşamada bitti...ilk fırsatta o da değişmeli...
Bu arada resimlerle işlem bu...