škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tavsiyenize ihtiyacım var

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kasım başında almış olduğum octi yi satmış bulunuyorum. bu hafta içi nasip olursa bi araç alacam. aklımda 2 seçenek var. jetta veya rapid. dizel otomatik olacak.

bu aracı 54 e anlaştık. vdf ye kredi borcu var. halledeceğini söylemişti. kalktım büyükçekmeceye gittim. halletmemiş. abi sen parayı verde kapatalım kredi borcunu dedi. bende kızdım almadan geri döndüm.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ilk-sahibinden....degisen-yoktur....garaj-arabasidir...56.900-tl-165481201/detay/

sakaryada bu araç var. 57 teklif ettim. abime sormam lazım dedi. yarın 11 gibi ara görüşelim dedi. sanırım kabul edecek. km fazla ve 2011. kararsızım. sol ön çamurluk boyalı değişeni yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2011-hatasiz-jetta-1.6-tdi-triptronik-dsg-comfortline-161546564/detay/

bu araçta hasar kaydı var. ama bana kazalı resmini yolladı. arka tampon ve sağ arka çamurluk değişmiş. bagaj kapağında bişey yok. kapıda da yok. birde sol ön çamurluk boyalı dedi. tramerde hasar kaydı gözükmüyo. ama şase numarasından bakınca 30.000 tl hasar varmış. sigorta şirketi yükseltmiş gibi bişey söyledi. inanamadım. 2012 km az. sorunlar sadece onun dediği gibi ise sorun değil benim için ama kafamı 30 bin kurcalıyo. yarın ruhsat fotokopisini isticem. servisten de bi sorgulıcam. neyi var ne işlem yapılmış diye. aklım bu araçta hoşuma gitti.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-jetta-comfortline-dizel-otomatik-165280365/detay/

bu araçda denizlide. 55 e bırakacak sanırım. yeni ve km az oluşu cezbediyo. bi taraftan jettalar diyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2013-hatasiz-dsg-elegance-7-ileri-otomatik-vites-164963520/detay/

fikirlerinize ihtiyacım var. ne tavsiye edersiniz. + - leri nelerdir. bu aldığım aracı 2 sene sorunsuz kullanmak istiyorum.
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
rapidler çok iyi ama kredi sorunu olan bi satıcıyla uğraşma altından herşey çıkabilir. son ilanı zorla 55e al bence.. jettalarda kazalı hali içine sinerse düşünebilirsin ama ufakta olsa hasar kayıtlı araca hiç binmek istemem boya olabilir ama değişen olmasa iyi en iyisi son ilan rarpid ;)
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2014, 22:27:10 Gönderen: melo_32_75 »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son ilan benimde dikkatimi çekti. Ancak tabiki de jetta daha kaliteli rapide göre..

Rapid görsel olarak hoş bir araç ancak Skoda'nın ucuz lanse ettiği bir otomobili sonuçta..
Jetta ise vw!..

Yeni Octavia nasıl beytullah fiyatları? Gerçi bayağı uçmuştur onlarda ama .. Jetta yerine tercih edilebilir..

Kredi borcu olan araç için diyeceklerim şudur;
Bir kere fotoyu direk tarla ortasında çekmiş :) Pek özensizler gibi geldi.
Kredi kapatıp bende fabia almıştım ama cidden risk ve problem çıkabilir. Ben adama güvendiğimden öyle bir riske girdim. Borcunu bankaya yatırdım ve aracı üstüme aldım. Yoksa adam parayı yatırıp nerde gördü ben seni diyebilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende kredi borcu olan araç almıştım.. kendi arkadaşından 1-2 saatliğine borç alıp kapattı.. satıştan sonra benden aldığı parayı da ona verdi..

araçlar dan hasar kayıtlı olanı asla alma derim.. her zaman problem oluşturur.. ilerde satarken bile ezile büzüle satarsın.. çok ucuza alman lazım ki bir anlamı olsun..

jetta çok aman aman kaliteli değil ama.. rapid le kıyaslanınca baya bir fark var.. her insan oturduğu koltuğun kumaşına dikkat etmez.. kalite açısından seni rahatsız eden bir şey yoksa rapid alınabilir.. daha az km li.. ve ucuz olduğu için mantıklı seçim..

Ben olsam şöyle bir şey alırdım...  ama otomatik değil.. size uymaz..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2012-model-superb-1.6-tdi-17.334-km-2013-mart-ayinda-trafik-cik-162513418/detay

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
borcu olanı zaten eledim. 50 ye versede almam. laf insanın ağzından çıkar başka yerinden değil.

siyah jettaya karar kıldım. sabah gidiyorum ist a. sahibinden ruhsat fotokopisini istedim. burda yetkili servisle görüştüm. 15-30-45 bin bakımları serviste yapılmış. sadece sol ön çamurlukta küçük bi boya onarım işlemi gözüküyor. değişim yok. serviste başka bi işlem yapılmamış. kazası sağ arkada sadece. derin bi darbe yok. sadece kaporta. foto ları var. ruhsatı sigortacıma verdim. tramerde msj ve şase numarasından bakınca bi hasar çıkmıyor. sadece bir tane sigorta şirketinin kendi sistemine girince hasar çıkıyor. ama rakam yok.

galericiye sordum 30000 tl lik rakamı. onada satan söylemiş. öyle hatırlıyo. o da servise baktırmış. kendileride boya ölçen makinayla bakmışlar. sağ arka ve sol önden başka yerde boya yok. aracın motor aksamında filanda değişim ellenme yok. tabi yarın baktırcam. hayırlısı artık. çıktık bi yola.
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başkanım meraktan soruyorum.Octaviaları neden düşünmedim?Bu civarda araba bakanlar genelde Octavia Jetta arasında kalıyorlar.Octavia'da hoşuna gitmeyen birşey mi vardı?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;468532
Başkanım meraktan soruyorum.Octaviaları neden düşünmedim?Bu civarda araba bakanlar genelde Octavia Jetta arasında kalıyorlar.Octavia'da hoşuna gitmeyen birşey mi vardı?

özel bi sebebi yok. sattığım araç ta octavia idi. birazda jettaya binelim. ilerde tekrar octi alırız inşallah.  2 sene binmeyi düşünüyorum ama 1 seneyi bulmadan satarım sanırım. hayırlısı artık verdik bi karar.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle