škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetı hızsabıtleyıcı

sc61 · 22 · 5936

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sc61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar  2012 1.6 tdı yetım var aracımın hız sabıtleyıcısı calışıyor
fakat km saatı nın orda hız degerlerı gozukmuyor aktıf oluyor yesıl ısaret yanıyor
devredeyken fakat hız gostergesı yok dusurup arttırdıgımız  gorunmuyor bendekı aracmı boyle geneldemı bu sekılde yardımlarınız ıcın sındıden çok tesekkur ederım

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sc61;637448
merhaba arkadaşlar  2012 1.6 tdı yetım var aracımın hız sabıtleyıcısı calışıyor
fakat km saatı nın orda hız degerlerı gozukmuyor aktıf oluyor yesıl ısaret yanıyor
devredeyken fakat hız gostergesı yok dusurup arttırdıgımız  gorunmuyor bendekı aracmı boyle geneldemı bu sekılde yardımlarınız ıcın sındıden çok tesekkur ederım

Yeti'ler öyle.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION]

Aramızda kalsın; hız sabitleyiciyi 4,5 yıldır 1 kere bile kullanmadım. Yani, kullanmamak konusunda sabitim :ok::D

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

CC Benim için olmazsa olmazım, fırsatını bulduğum her anda kullanıyorum birde DSG olunca harika bir kombinasyon. Rampa yukarı yada aşağı hangi vitese takayım diye düşünmeden kullanmak çok konforlu. Dijital klima da olması şart diğerleri olsa da olur olmasa da.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İhtiyaç duymuyorum demek istememiştim Mehmet. Şöyle boş bir futbol sahası filan bulsam deneyeceğim; yoksa birilerine ya da bir yerlere toslamaktan korkuyorum. Ne de olsa yeni teknolojilere fransızım :D;)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;638191
@mşah
Aramızda kalsın; hız sabitleyiciyi 4,5 yıldır 1 kere bile kullanmadım. Yani, kullanmamak konusunda sabitim :ok::D
Aramızda kalsın hız sabitleyicisi yok diye arabayı değiştirdim. (2008 Corolla dizel)
Olmazsa olmazımdır hız sabitleyici. Kullanmıyorsanız veya kullanmaya bilmiyorsanız, çok şey kaybediyorsunuz.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION]

Bizimkisi cehalet işte hocam. Aleti tanımıyoz; sonra arabayı durduramam bir taraflara çarparım diye korkuyom valla :ok::uve:

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7795]Toygar[/MENTION]

Ali korkacak bir şey yok nasıl olsa debriyaja yada frene basınca iptal oluyor, bir kere kullansan bir daha bırakmazsın aslında :D. Önceki arabama gaz sabitleyici yapmış biri olarak bundaki benim için vazgeçilmez bir nimet :ok:.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ya ne bileyim; bu bir tür fobi galiba:kork1:Lunaparklardaki çarpışan otolar geliyor hep aklıma :kiki:. Ama sana söz, arabaya ilk bindiğimde deneyecem...

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;638239
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION]
Bizimkisi cehalet işte hocam. Aleti tanımıyoz; sonra arabayı durduramam bir taraflara çarparım diye korkuyom valla :ok::uve:

Estafurlah. Frene dokunduğunuz anda hız sabitleyici devre dışı kalır. Korkmaya gerek yok.
4 yıl önce ford focus ile Edirneden Silivriye kadar biz sabitleyici ile gittiğimi hatırlıyorum. Müthiş rahat, ayak dinleniyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de hiç bir arabamda hız sabitleyici olamadı ve hiç kullanma fırsatım da olmadı. Zamanında otomatik vitesler için; "hiç bir hareket/aksiyon yoksa uzun yolda uyursun be ya" denirdi. Aynı durum hız sabitleyici için de geçerli olabilir.;) Bence de Ali bey korkmakta haklı. Dikkat ederseniz yakın zamanda bir çok kazada benzinciden aniden hareketlenip marketine girdiği ya da sokakta dururken bir dükkana daldığı arabalar hep otomatik vitesin azizliğidir. Burada kadın sürücüler belki biraz daha fazla panik oluyorlar ama herkes için geçerli bir durum. Kazara pedallar karıştığı anda kontrolsüz fişeklemek muhtemel. Manueldeki debriyajı ayarlama durumu olmadığından stop etme imkanı da yok. Yani manuel bir araba ile bahsettiğim ani hareketlenmeyi yapmak için epey uğraşmak lazım. Aslında kolaylık arttıkça risk de artıyor!:confused:

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Hız sabitleyici konusunda, nacizane görüşüm, ne mahrum kalmak, ne de tamamen bağlı olmak yönünde..

Mahrum kalmamak lazım, çünkü, uzun yolda bazen gerçekten nimet olabiliyor. Sabit hızla gidilen, uzun ve az virajlı yollarda, pedal ayağı bir süre sonra yorulmaya başlıyor. Böyle yollarda, ayak dinlendirmek için hız sabitleyici ideal.

Tamamen de bağlı olmamak lazım, çünkü, inişli çıkışlı yollarda, yakıt tüketimini arttırıyor. Ayrıca uzun süreli kullanıldığında, ayak tembelleşiyor, pedala ulaşma refleksini kaybediyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süleyman kardeşimiz iyi ki bu başlığı açmış, sağolsun kendisi soruyu sorup ortadan kaybolmasına rağmen mevzu nerelere geldi. Recep Abimiz gibi daha önceki hiçbir otosunda H.Sabitleyici olmayan bir sürücü olarak, olumlu-olumsuz görüşlerini belirten dostlara da teşekkürler :gaz::ok:

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hız sabitleyicinin inanılmaz bir nimet olduğuna inanıyorum. Özellikle şehirlerarası yollarda işinizi çok kolaylaştırıyor. DSG araçlarda özellikle hızlanma ve yavaşlama işlemlerini de hız sabitleyici ile yaptığınızda optimum yakıt tüketimi sağlıyor.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hız sabitleyici candır :) çok uzun yol yaptığım için yoğun kullanıyorum.. fakat ilk mesajda arkadaşın belirttiği gibi ekranda hız sabitleyici bilgileri çıkmıyor evet bu Yeti'lerde yok fakat biraz araştırdım Vag-Com ile bilgilerin açılabilmesi sağlanıyor. maalesef Vag-Com kablom yok olsaydı kurcalar açardım :D
sahi konusu geçmişken bizde kullanan var mı acaba? nereden alabilirim nasıl olur bilgisi olan varmı ?