škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şöför camı ve aynalar kapanma sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
 1 aylık YETI 1.6 Dizel DSG sahibiyim. Arabamdan çok memnunum. Ancak dün akşam şoför camının tek dokunuşla kapanmadığını fark ettim.  Sonrasında arabayı kilitleyip aynaların kapanması için kilitleme düğmesine basılı tuttuğumda aynalar da kapanmadı.
 Bu konuda yardım edebilecek kimse var mı acaba?
 Teşekkürler

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle :hsg: Hayırlı olsun aracınız. Bazen eski Fabialarda cam için adaptasyon yapıyorduk ama bunda olur mu bilmem. Servise gösterseydiniz keşke. Veya Yetici arkadaşlara iş düşüyor :)

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Pazartesi göstereceğim. Böyle bir sorun başka kullanıcının başına geldi mi onu da merak ettim açıkçası.

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, dün Skoda bayinde Octavia da bende denedim, şöför kapısı camı tek dokunuşla kapanmıyor, hepsinde öyle herhalde?

Çevrimdışı mehmetarslan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrim1972;472662
Merhabalar,
1 aylık YETI 1.6 Dizel DSG sahibiyim. Arabamdan çok memnunum. Ancak dün akşam şoför camının tek dokunuşla kapanmadığını fark ettim. Sonrasında arabayı kilitleyip aynaların kapanması için kilitleme düğmesine basılı tuttuğumda aynalar da kapanmadı.
Bu konuda yardım edebilecek kimse var mı acaba?
Teşekkürler
El kitabında bu sorunun cevabı mevcut,elektrikli camlar bölümündeydi sanırım.servise gitmenize gerek yok,otomatik kapanmayan camı ikinci kademede kapatın ve tekrar açın.böyle bişiydi sanırımm.Geçen ay benimde başıma gelmişti.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kontak açık, motor çalışmazken, camı kapatma düğmesini çekili tutun ama 2 kademe var dikkatli dinlerseniz çıt sesini duyarsınız, 2. kademede parmağınız 10 saniye tutulu iken marşa basıp, aracı çalıştırın. düzelmesi gerek. 4 cam içinde ayrı ayrı yapmanız gerekiyor.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim ama benim aracımda kapanıyordu Perşembe akşamı aniden oldu. Elegance modellerinde standart sanırım.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrim1972;472819
Teşekkür ederim ama benim aracımda kapanıyordu Perşembe akşamı aniden oldu. Elegance modellerinde standart sanırım.

işte o bahsettiğim işlemle beyini resetleyecek ama dur bakalım araştırayım biraz yabancı forumlarda.

Çevrimdışı devrim1972

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İlker bey size çok teşekkür ederim. Beni servise gitmekten kurtardığınız için. Söylediğinizi yaptım cam kapanıyor, aynalar da. Tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı msaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 dizel elegance sahibim bende yeni aldım 2 ay fln oldu dolu yağdıktan sonra sağ ön camı açtım çift tıkta kapanmadı elinizi tutmanız gerekti aynlarda anahtardan katlanmadı 1 gün sonra araba kurudu düzeldi ☺️

Çevrimdışı nedim_yildiz1961

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün üçüncü kez aynı olay benim de başıma geldi. Birinci de söylenen işlemi yapınca düzelmişti. İkincisi aracımı otomatik yıkamada yıkattıktan sonra oldu. Aynı resetlemeyi yapınca düzelmemişti. Servise emisyon yazılımı için götürünce söyledim onu da hallettiler. Dün yine basınçlı yıkamadan sonra başıma geldi. Yine resetlemeyi yaptım yine düzelmediler. Bu aynalarla başımız belada.