škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger seti değişimi

zinse · 13 · 26479

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zinse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba daha önce titreme ile ilgili sorundan bahsetmiştim bugün özel bir servise gittim fiyat almak için usta binip test etti şu an sorun yok dedi değiştirmen boşa titremeler çoğalınca gel zaten toplamda 2 3 defa başıma gelmişti titreme olayi. Usta şu an öncelik triger de dedi onu değiştir. Fiyat olarak set halinde iscilik dahil garantili olarak 800 tl dedi biraz cok sanki sizce fiyat nasıl.

Ek olarak ankarada tavsiye edeceğiniz yer var mı?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar araç 90binde servisten fiyat alayım dedim 120 bine kadar gerek yok 4 yıl sınırı kalktı dedi

Çevrimdışı zinse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;612212
ben bursada 1 hafta önce 530 tl ye seti aldım.Sogutma motoru ile birlikte işçiliği 250 lira aldı benden usta ama sadece trigere ne kadar ister onu bilmiyorum.
Eyvallah hocam sizin araç kaç binde kaç model acaba

Çevrimdışı zinse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sanırım konuda bilgi sahibi olan yok :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serdar kardesimizin yazdigi yorum ve verdigi fiyat araligi fena degil,
Ankara icinde iscilik 250-300 tl, parca fiyatida 350-450 tl araliginda zaten.

Çevrimdışı zinse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;612616
Çok özür dilerim iş yoğunluğundan fazla bakamıyorum foruma.Araç 69000 km'de 2013 manuel.Titreme öncedende vardı araçta şimdide devam ediyor.Özellikle hararet 30-60 arası iken genelde ışıklarda dururken farkettiriyor.Açıkcası ben devirdaim motorundan dolayı değişmek zorunda kaldım.Eger bulundugunuz yerde triger set fiyatını bir sorusturun daha uygun fiyata bulamaz ısenız bursadan yardımcı oluruz.
Estağfurullah hocam fiyat üç aşağı beş yukarı aynı lakin benim kafamı karıştıran olay farklı skoda and oto bide yüncüler di sanırım. Arayıp triger setinin 4 yılda 1 değişmesi gerekiyormus dedim doğru mu verdikleri cevap o eskidendi araç 120 bine gelmediyse değiştirmenize gerek yok diye bir cevap aldım iki servistende. Bende beklemeye aldım yanlış mi yaptım bilmiyorum. Bu arada cevabınız için teşekkür ederim

Çevrimdışı kbtumt

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımı And otoya 90 bin bakımı için bıraktım, trigerin ve su pompasının 120 bin bakımında değiştiğini bakım ücretinin 2800 tl olduğu bilgisini aldım. 3 yııl garanti uzattığım için seneye paşa paşa bu ücreti vereceğiz.

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kbtumt;612778
Aracımı And otoya 90 bin bakımı için bıraktım, trigerin ve su pompasının 120 bin bakımında değiştiğini bakım ücretinin 2800 tl olduğu bilgisini aldım. 3 yııl garanti uzattığım için seneye paşa paşa bu ücreti vereceğiz.

2800'mü :hanz:
Triger 500 TL işçilik dahil  (soğukta ses yapıyordu yeni değişti oradan biliyorum)
2300 su pompası fiyatı mı yani? Yok artık...
120000 km.'ye gelmeden satarım arkadaş bu nedir artık!

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
120.000km'de değişim de abartı. Diğer ülkelerde EA288 serisi dizellerin triger değişimi için 180-200-210.000 km'lerden, hatta "ömür boyu kullanımdan"  bahsediyor VW/Skoda. Türkiye'ye gelince iş değişiveriyor nedense.

Vergiler yüzünden firmalar satıştan para kazanmıyor. O yüzden servis, parça ve abidik gubidik işlere (boya, koltuk koruma, film, motor temizlik vb) geçirme derdindeler. Avrupa Birliğinde 2 yıl/ 30.000'kmde bakım varken Kapıkuleden girince hemen yarıya düşer. Başka ülkede 90.000 km gider denen "longlife" buji bizde 15.000'de değişir. Hatta yılda 4000 km yapsan da mecburen değişir (Bunu yapan Opel)

Hep yakıta ve Türkiye şartlarına laf atarlar ama ben artık yakıtta bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Olay tamamen duygusal.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahhhhh ahhhhh işte kapitalizm dedikmi bide suçlu oluyorsun. Yakıt ve Türkiye şartlarıymis. Yakıtta zaten nerdeyse yerli şirket kalmadı, atıyorsa kazığı kendileri atıyor. Şart desen yollar geniş çoğu yerde cillop gibi. Tüketici bilinclwndi bi ton para saydığı aracına gözü gibi bakmaya çalışıyor. Bulgaristan, Sırbistan Bosna cojmu iyi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10203]kbtumt[/MENTION]

Garantiyi uzatsanız da gitmek zorunda değilsiniz, nasıl olsa o para artık sizden çıkmış bari bakımı ucuza getirin bence. Triger seti için o kadar para çok.

Çevrimdışı zinse

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Ben 120 bine  kadar yaptırmam zaten o zamana kadar satarım aracı. Ayrıca and oto bana da 120 bin bakım dahil 3bin civarı dedi telefonda. Aracın benden önceki sahibi garantisi bitince servise götürmemiş.

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zinse;612907
Herkese cevapları için teşekkür ederim. Ben 120 bine  kadar yaptırmam zaten o zamana kadar satarım aracı. Ayrıca and oto bana da 120 bin bakım dahil 3bin civarı dedi telefonda. Aracın benden önceki sahibi garantisi bitince servise götürmemiş.

Bu nasıl bir saçmalıktır. 120000 bakımı 3000 TL mi olur. Hepsi sıfır olmak üzere 12 yıldır araç sahibi olarak tüm araçların bakımını serviste yaptırmış biriyim ve ben bu parayı vermem. Satarım arabayı yine vermem. Şaka gibi. Bir bakıma 3000 TL. Ayakta... adamlar. Her şeyin de bir sınırı var.

Çevrimdışı mehmet6166

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zinse;612765
Estağfurullah hocam fiyat üç aşağı beş yukarı aynı lakin benim kafamı karıştıran olay farklı skoda and oto bide yüncüler di sanırım. Arayıp triger setinin 4 yılda 1 değişmesi gerekiyormus dedim doğru mu verdikleri cevap o eskidendi araç 120 bine gelmediyse değiştirmenize gerek yok diye bir cevap aldım iki servistende. Bende beklemeye aldım yanlış mi yaptım bilmiyorum. Bu arada cevabınız için teşekkür ederim

Hocam merhaba. bugün yağ değişimi için gittiğim özel servis 5 yıl olmuş trigeri değiştirirsen iyi olur dedi. araba daha 35 binde. benim de kafam karıştı. siz neye kara verdiniz. şimdiden teşekkürler.