škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastigimi bicakladilar!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi aksamlar. Baslikta da yazdigum gibi dun gece arka iki lastigimi bicaklamislar. Tabi sadece benim arabayi sikintili oldugum bi eleman var kamerada o gibi duruyor. Size iki sorum var:
1. Kasko bunu karsilar mi? Daha policeye bakma firsati bulamadim.
2. Karsilarsa bu hasar kaydi olarak mi cikar?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Evet
2. Evet

Kasko karsilar ve hasar kaydi olarak gozukur. Iste dilekcenizin ornegini, arabanin fotolarini saklarsaniz satarken dert anlatirsiniz ;)

Bence direk gidip bu isi yapan sahisla gorusun mevzuyu olmuyo mu o oyle?

Bir de ben olsam gidip polise bu beni tehdit ediyor bicaklayarak mesaj veriyor sijayetciyim derim hani

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun bence verin kamera kayıtlarını savcılığa hem lastikleriniz hallolur hemde husumetiniz

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle geçmiş olsun... Allah ıslah etsin o arkadaşı...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Polis-savcılık uzun iş hocam, kim bilir paranı ne zaman alırsın, alırsan da tam alabilir misin? Bence kaskodan yaptırın, hasar kaydı olarak gözükse bile lastik değişimi olarak yazacaktır. Satarken problem olmaz.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. ben bu insanları anlamıyorum.Ne istiyorsun arabadan.Ama bu zayıflık göstergesidir,size gücü yetmeyince arabaya saldırmış. Polise tabiki başvurun, kamera kayıtlarını verin. kaskodan masrafını karşılarsınız,soruşturma netleşince de adamdan ayrıyeten bir tahsilat yaparsınız. kamera kayıtları netse hatta tutun bir avukat, ailemin pisikolojisi filan bozuldu derken  2 lastik için 1 Broadway parası ödeyince o vatandaşın aklı başına gelir.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Yaptıracağınız kasko işlemleri kaskoyu bozuyorsa, kaybedeceğiniz hasarsızlık indirimi gibi bir durum var mı? Bunu da kontrol ettirin. Toplam hesapta zararlıysanız yorucu ve uzun bir yol olmasına rağmen önce cepten işi çözüp daha sonra savcılık kanalıyla devam etmek faydalı olacaktır.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Savcılık ve polis aracılığıyla para tahsili hukuken mümkün değildir. Onlar işin Türk Ceza Kanunu kapsamındaki boyutuyla ilgilenirler. Eylem ise TCK 151/1 maddesi kapsamındadır. Ama bu işlemler açılacak hukuk davasında ve kaskonun rücu davasında delil olacaktır yani faydası vardır ve gereklidir. Geçmiş olsun...

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim bir türlü yazamadım. Yapan veya yaptıran elemanı buldum. Aradım babasını felan tanıyorum. Geldiler özür dilediler. Babası gilin durumu çok iyi değil. Masrafı yarı yarıya paylaştık. Zaten tekerlerim sıfıt değildi. Kasko poliçem de karşılıyordu fakat o da %50 sini karşılıyor. Mantık lastiklerin sıfır olmaması. En kötü bu olsun inşallah Allah beterinden saklasın. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim iyi ki varız:)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, bi daha böyle bir olayla karşılaşmassınız inşallah,
bi arkadasım ters kapandan gecerken 4 lastigi patlaşmıstı, kaskodan aldı parasını, belirgin kapan levhası olmadığını söylüyordu,

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. bir şekilde çözmeniz sevindirici

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, bu şekilde de olsa olayı tümden tatlıya bağlamanız da sevindirici.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Sizde mağdur olmadan tatlıya bağlanması en güzeli...