škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bisiklet Taşıyıcı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zafercengiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Son zamanlarda bisiklet taşıyıcı alan var mı? Piyasada birçok model var, sedan, hb hepsine uyar diyorlar. Lakin octavia'ların arkası biraz değişik olduğu için hangisini alacağım noktasında tereddütte kaldım.

http://www.thule-tr.com/kategori.asp?katid=46&kateid=35

Çeki demirine takılmayan modelden istiyorum.

Birde bunu buldum.

http://www.decathlon.com.tr/clip-on-9115-bisiklet-taiyici-id_8179303.html#anchor_ComponentCrossSelling

Kaliteli bir marka ama ucuz gibi geldi. Sanki asıl malzemenin bir aparatı gibi.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2015, 18:23:48 Gönderen: zafercengiz »

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba, bende bisiklet için hazırlık yapıyorum, verdiğiniz linklerdeki thule ürünlerinden eğer ipleri yukarı uzayabilen var ise belki uyar fakat aparat ipn uzun olmasından dolayı bagaj üzerinde gezinir,

ikinci linkdeki ürün uyumluluk listesinde oktaviaya uyuyor gözüküyor fakat nasıl bişey çözemedim,

ben büyük ihtimal çeki demiri takacağım çünkü diğer aracımda çeki demiri var tek aparat ile iki araçta kullanırım diye düşünüyorum. ayrıca thulede oktavia için tavanda taşıyıcı sistem mevcut, İstanbul bayisini arayıp bilgi alabilirsiniz

Çevrimdışı zafercengiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracınızda çeki demiri var mı? Eğer varsa en pratik ve ucuz yöntem.
Thule nin çok güzel, pratik ve ucuz bir aparatı var.

http://www.decathlon.com.tr/express-2v-bisiklet-taiyici-id_8176983.html

Eğer çeki demiriniz yok ise hiç boşuna uğraşmayın derim.
Servis 950 TL fiyat veriyor, yurt dışından siparişle getiriyor (1 ayda anca gelir) ve çeki demirini ruhsata işletmeniz gerekiyor. :)
Bunun haricinde thule'de octavia için tavan hariç başka bir çözüm yok. Bunların fiyatları da 300-500 euro arasında değişiyor.

Bağaj arkası diğer aparatlarında octavia da çok iyi bir randuman vermeyeceği söyleniyor.

Galiba vaz geçtim. :)

Octavia yı alırken çeki demirli almak lazımmış. :)

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben aksaray otoya orjinal tesisat ile çeki demirini getirttim fakat şuan montaj yapmadık, vosvosda orjinal westfalia çeki demiri mevcut onunda topuzu yeni sistem ile değiştireceğim.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı toficame

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende eski arabam için aldığım bisiklet aparatı vardı. Ama Skoda'ya olmuyor. Çünkü cam ile bagaj kapağı arasında boşluk yok. Tümleşik yapılmış. Bu aparatlarda tümleşik durumlarda takılamazlar. Görünüşe göre en güzel çözüm çeki demirine takılan. Ama bu çeki demiri nereden alınır nasıl takılır hiç bilmiyorum. Bilen varsa yazabilir mi ?

Çevrimdışı bilen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;524155
Ruhsata işleme kısmı çok kolay,

Nasıl yapılıyor acaba ? :dede:

Skoda aksesurlarda iki alternatif sunmuş,
- bir tanesi aracın üstüne takılan
- diğeri ise çeki demiri vasıtasıyla yerleştirilen
Aşağıdaki linkte 13 ve 14 numaralı sayfalarda görebilirsiniz. Fiyatlarını ayrıca araştırmak lazım, hatta öğrenen olur ve paylaşırsa sevinirim.

http://www.skoda.com.tr/sitecollectiondocuments/octavia-aksesuar.pdf
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2015, 14:35:48 Gönderen: bilen »

Çevrimdışı zafercengiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kcan;524154
ben aksaray otoya orjinal tesisat ile çeki demirini getirttim fakat şuan montaj yapmadık, vosvosda orjinal westfalia çeki demiri mevcut onunda topuzu yeni sistem ile değiştireceğim.

Bunun size maliyeti ne oldu. Bir de ruhsat maliyeti nedir. ?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toficame;524186
Bende eski arabam için aldığım bisiklet aparatı vardı. Ama Skoda'ya olmuyor. Çünkü cam ile bagaj kapağı arasında boşluk yok. Tümleşik yapılmış. Bu aparatlarda tümleşik durumlarda takılamazlar. Görünüşe göre en güzel çözüm çeki demirine takılan. Ama bu çeki demiri nereden alınır nasıl takılır hiç bilmiyorum. Bilen varsa yazabilir mi ?

istanbulda Aksaray oto var, ben oraya uygulatacağım, ürün alman bosal marka ve oktavia için tesisat ile getirttim,

proje ve montaj onlara ait, sonrasında verilen evraklar ile muayene istasyonunda tesbit muayenesi yaptırıp trafikte ruhsata işletiliyor, zor bir süreç değil

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ruhsat dahil 1500tl gibi tutacak,

ürünü ister servis ile sipariş ettirip serviste taktırırsınız veya bosal yetkili bayileri aracılığı ile bosal bayilerinde, aradaki fark sadece fiyat oluyor serviste bu işlem daha pahalıya çıkıyor

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben ayazlığa giderken eşimle iki kişi gidiyordum arka  koltukları yatırdım bisikleti sökmeden tek parça sığdırdım götürdüm. :D i love oktavia:D

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı brsznr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı dertten muzdaribim, sanırım en mantıklısı çeki demiri ayrıca hem araç hem de bisikleti koruma açısından çok güvenli.

Eğer sadece bisiklet taşımak için kullanılacaksa en ucuz tak-çıkar çeki demiri taktırmak bence en mantıklısı ruhsat vs. işlere girişmeden. Bu şekilde kaç liraya mal olur onu araştırmak gerek

Çevrimdışı ali_firattr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Thule nin tavan rayı ve bisiklet taşıyıcısını tavsiye ederim. 950 lira ila 1300 TL arası mal edersiniz. İkinci bisiklet için 250-350 TL daha