škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aileye Son ferdimiz Tucson T-gdi dct :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar. Octaviamızı ve cruze turbomuzu satışa çıkardıktan sonra hummalı bir araç arayışımız oldu. Bayağı bir git gel yaşadık önce sedan premium bakmaya başladık E180ler kafamıza yattı ama valide hanımın sorentosundan bu yana sürekli bir suv isteyişi bizi o rakamlara alabileceğimiz suvlara yöneltti ki burda da radarımıza xc60 ve x3 takıldı ancak ikisinin de vergi dezavantajı ve peder beyin düşün km isteklerini karşılayan fiyatlar 160-170 bin civarına ulaşınca downsizingin dibine vuran markaları araştırdık ve daha önce test etme imkanı bulduğum ve konfor ve sessizliğini çok beğendiğim hyundai tucson'a karar verdik. Sancılı bir süreç oldu ama kısa sürede karar verip bu pazartesi siparişi verdik ve akşamüstü teslim aldık aracımızı.
 Klasik kore mantığı full donanım opsiton alınmıyor jantlar bile değiştirilmiyor. 1.6 turbo gdi 177 bg 7 ileri dct şanzımanla kombine edilmiş. Renk olarak bordo da diretsem de araç valide hanımın olunca onun istediği kum beji ve bej rengi deri döşeme ile satın aldık aracı. İnanç abi ve Ömer atadan ayrılınca tutunacak tek dalım olan Can abiye yönlerdim bizimkileri saolsun diğer bayilere göre uygun fiyat ve kendi ailesine alıyormul gibi ihtimam gösterdi kendisi. Vekalet bile çıkarmayalım masrafa ne gerek var diyen bi satış danışmanı düşünün :)
Vel hasıl kısaca eve getirken kullanmamdan aklımda kalanları yazayım.  konforu hakikaten 19 jantlarına rağmen gayet mutlu edici. Ses sistemi octinin yanında baya cılız kalmış. Kör nokta uyarısı, direksiyon ısıtması, hele ki şerit takibi gayet güzel ve stabil çalıyor. Kısalar güzel aydınlatıyor uzunlar ise saçma şekilde halojen ve vasat. Yakıt hayatımın en sakin sürüşlerinden biriyle ( kendi benzinli ibizamla dün aynı saat ve güzegahta 4.7 yakmıştım) 6.4le eve vardım buda şehir içi 10-11 ltler demek muhtemelen :) 270 liraya doldu 60lt benzin aldı 650 km menzil verdi.
Performansı da ilerleyen zamanlarda rodaj bittikten sonra yazayım. Yada @Akif Hoca gibi bi blog tarzı yaparız bizde :) herkese keyifli forumlar.
Bunlarda ufak birkaç kare

Mahşerin 3 atlısı [emoji23]

Buda hayaller [emoji23]

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeşim hayırlı olsun, kazasız belasız. Desene bizim xc60 hayalleri suya düştü :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,  kazasız belasız inşallah..  Tasarım olarak önü çok güzel..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle binin. yeni araçlara genelde hararet göstergesi koymuyorlar buna koymuşlar

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayırlı olsun :) Şimdi sen düşün ibreyi :++::++::++:

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kardesim hayırlı ugurlu olsun kazasiz belasiz insallah Can abi candir telefonda da elinden geleni yaptığını belirtti iyide fiyata aldin tekerine tas degmesin :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah kazasız belasız binin kanka. Rodaj içi karabüğe bekleriz [emoji16]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah, iyi günlerde kullanın, güzel kuvvetli araba, atmosferik 1.6 lar gibi yakıyor ama gitmiyor bi araç degil, yakıyorda gidiyorda:ok:

3 ay önce aynı aracı yeni alan bi dostumuzla test sürüsü yapmıstık, gayet güzel bi araçtı, full pakete artı arka koltuklardada lcd izlenebiliyordu, ben arkada oturmustum, dikkatimi ceken ilk sey arka camlar yüksekte oldugundan korunaklı bi arabada sehayat ettigin izlenimi vermisti,
sanırım bundada vw grubundaki cift turbo sistemi gibi bi sistem var, yani araba hep dolu, alt devri cansız gecmiyor,
Istanbul ici genel yakıt ortalaması 10 lt idi, sehirlerarası 7-8 lt yakıyor imis,:)
Test sürüsünü yapan arkadasım vites gecislerini beğenmis fakat frenlerini begenmemisti(güven hissi vermemismis):), tabi bunlar göreceli kavramlar, alışkanlıklara, önceki kullandığın arabalara göre kisiden kisiye değisebiliyor,

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] kardeşim hayırlı olsun bence çok güzel bir tercih olmuş. 10 numara 5 yıldız bir araç. En dolusunu aldıysan sizi çok rahat ettirir. Aracın 4 çeker olanını 2/çeker modda denedim. Yokuşta bile Hiç patiye düşmüyor ve koltuğa yapıştırıyor. Fiyat performans açısından rakiplerini üzer. Yakıtıda çok sorun olursa ilerde lpdi taktırırsın. Bildiğim kadarı ilede bazı bayiler kendisi lpg takıyor garantili olarak. Tekrar güzel günlerde binmen dileğiyle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;568310
[MENTION=7640]Esariipek[/MENTION] kardeşim hayırlı olsun bence çok güzel bir tercih olmuş. 10 numara 5 yıldız bir araç. En dolusunu aldıysan sizi çok rahat ettirir. Aracın 4 çeker olanını 2/çeker modda denedim. Yokuşta bile Hiç patiye düşmüyor ve koltuğa yapıştırıyor. Fiyat performans açısından rakiplerini üzer. Yakıtıda çok sorun olursa ilerde lpdi taktırırsın. Bildiğim kadarı ilede bazı bayiler kendisi lpg takıyor garantili olarak. Tekrar güzel günlerde binmen dileğiyle

Teşekkür ederim abi. En dolusu elite plus donanım. Bende baktım 10-13 tane falan tucsonda prins lpdi takılmış iki tanesi 10.000 kmyi devirmiş zaten en kötü yakıtla baş edemezsek lpdi taktırız diye aldık :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba hayırlı olsun da XC60 olaydı iyiydi ya(Çok mu bencilim ne):D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Rodaj sonrası Hemen taktırmak cazip ama bayi arabayı komple garanti dışı bırakıyor. Bir tanıdık varsa sadece motor garanti dışı kalması için yardımcı olabilir.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gonzales;568318
Rodaj sonrası Hemen taktırmak cazip ama bayi arabayı komple garanti dışı bırakıyor. Bir tanıdık varsa sadece motor garanti dışı kalması için yardımcı olabilir.

Şanzıman korkutuyo abi çift kavrama olunca bide 5 yıl garanti hakkaten gayet güzel. Dediğim gibi rodaj boyunca bakalım biraz gözlemleyelim :)

Alıntı yapılan: enoktakenokta;568317
Araba hayırlı olsun da XC60 olaydı iyiydi ya(Çok mu bencilim ne):D

Üzme beni patron düştüm yine korelilerin arasına zaten [emoji23]

Çevrimdışı Gonzales

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benide o endişelendirdi. Sonuçta yeni geçtiler dct ye sadece motor garanti dışı kalırsa şanzuman yine garantide devam eder. Araştırmak lazım

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;568226
Kardeşim hayırlı olsun, kazasız belasız. Desene bizim xc60 hayalleri suya düştü :)

Aynen abi malesef. Teşekkür ederim :)

Alıntı yapılan: Akif Hoca;568230
Hayırlı olsun,  kazasız belasız inşallah..  Tasarım olarak önü çok güzel..

Eyvallah abi teşekkür ederim :)

Alıntı yapılan: mustklc;568231
güle güle binin. yeni araçlara genelde hararet göstergesi koymuyorlar buna koymuşlar

Teşekkür ederim :) aynen ama buda opeller gibi 90ı bulmuyo 75 civarı sabitti dün :)