škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım yaptırdık!

Ziyaretçi · 20 · 7507

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

octaviaman

• Ziyaretçi
Kardeşimin,genelde yatan ve izinden izine 3-4 bin km, senede de en fazla toplam  6-7 bin km civarı yol yapan 2005 model 1.2 fabia sına yetkili servis de bakım yaptırdık.Tahmin edersiniz sadece filtre yağ bakımı oldu.Yani hava,yağ,polen filtreleri ve yağ değişti.Kontrolleri yapıldı.Sonuç 200 TL sadece bakım tuttu.İlaveden takdırdığımız bir aksesuarı parça+işçilik olarak hiç  karıştırmayayım.Bu ücret bana yüksek geldi,tepkimi de ilettim zaten.Ücretlere zammı geldi anlamadım.Bu iş en çok 100 TL lik bir iş.işçilik olarakda bugün bonkörüm 50 TL olsun eder 150 TL.Ayrıca geçtiğimiz Aralık başı yani 7,5 ay önce aynı bakımı aynı yerde octavia ma 190 YTL e yaptırmıştım.Demekki kayda değer bir iş yapılsa oylum oylum oyacaklar.Tepem atacak her işimi İzmir dışında yaptırıcam.Yakın zamanda bu şekilde bakım yaptıran var mı?Yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıntılı fatura vermediler mi?Orada karşısında yazar,yağ şu kadar,filtre şu kadar,işçilik şu kadar şeklinde (markalarıyla beraber yazar hatta).Mutlaka o şekilde fatura kesmeleri gerekiyor ve anormallik karşısında itiraz hakkınız var.30 milyon polen filtresi yazamaz mesela,taş çatlasın 15 milyondur -ki 10 milyonluk filtredir aslında.

Çevrimdışı kalender

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;25620
Kardeşimin,genelde yatan ve izinden izine 3-4 bin km, senede de en fazla toplam 6-7 bin km civarı yol yapan 2005 model 1.2 fabia sına yetkili servis de bakım yaptırdık.Tahmin edersiniz sadece filtre yağ bakımı oldu.Yani hava,yağ,polen filtreleri ve yağ değişti.Kontrolleri yapıldı.Sonuç 200 TL sadece bakım tuttu.İlaveden takdırdığımız bir aksesuarı parça+işçilik olarak hiç karıştırmayayım.Bu ücret bana yüksek geldi,tepkimi de ilettim zaten.Ücretlere zammı geldi anlamadım.Bu iş en çok 100 TL lik bir iş.işçilik olarakda bugün bonkörüm 50 TL olsun eder 150 TL.Ayrıca geçtiğimiz Aralık başı yani 7,5 ay önce aynı bakımı aynı yerde octavia ma 190 YTL e yaptırmıştım.Demekki kayda değer bir iş yapılsa oylum oylum oyacaklar.Tepem atacak her işimi İzmir dışında yaptırıcam.Yakın zamanda bu şekilde bakım yaptıran var mı?Yorumlarınızı bekliyorum.

hangi servise gittiniz acaba bornovada yeni açılan bir skoda bayisinin (özdemirler galiba)servis reklamı vardı gazetede işçilik yok yedek parça da indirim gibi bir şey okumuştum yine yanlış olmasında
\'\'Ben\'\' Yaradan\'dan Ötürü Yaradılanı Sevdim... Yaralayanı\'\' Değil..!

hakanerdogan

• Ziyaretçi
en kıral karbonlu polen filtresini 8 TL ye alır kendim takarım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yetkili servis için normal bir rakam bence. Özel serviste dediğin fiyata hallolur ama...

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: octaviaman;25620
Kardeşimin,genelde yatan ve izinden izine 3-4 bin km, senede de en fazla toplam 6-7 bin km civarı yol yapan 2005 model 1.2 fabia sına yetkili servis de bakım yaptırdık.Tahmin edersiniz sadece filtre yağ bakımı oldu.Yani hava,yağ,polen filtreleri ve yağ değişti.Kontrolleri yapıldı.Sonuç 200 TL sadece bakım tuttu.İlaveden takdırdığımız bir aksesuarı parça+işçilik olarak hiç karıştırmayayım.Bu ücret bana yüksek geldi,tepkimi de ilettim zaten.Ücretlere zammı geldi anlamadım.Bu iş en çok 100 TL lik bir iş.işçilik olarakda bugün bonkörüm 50 TL olsun eder 150 TL.Ayrıca geçtiğimiz Aralık başı yani 7,5 ay önce aynı bakımı aynı yerde octavia ma 190 YTL e yaptırmıştım.Demekki kayda değer bir iş yapılsa oylum oylum oyacaklar.Tepem atacak her işimi İzmir dışında yaptırıcam.Yakın zamanda bu şekilde bakım yaptıran var mı?Yorumlarınızı bekliyorum.

detaylı bakmadım ama frenler yoksa 150 tl'yi geçmez
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: FF;25624
Ayrıntılı fatura vermediler mi?Orada karşısında yazar,yağ şu kadar,filtre şu kadar,işçilik şu kadar şeklinde (markalarıyla beraber yazar hatta).Mutlaka o şekilde fatura kesmeleri gerekiyor ve anormallik karşısında itiraz hakkınız var.30 milyon polen filtresi yazamaz mesela,taş çatlasın 15 milyondur -ki 10 milyonluk filtredir aslında.

kömürlü değilse 15,00 tl orjinali
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;25627
en kıral karbonlu polen filtresini 8 TL ye alır kendim takarım.

Alıntı yapılan: s.alkan;25668
kömürlü değilse 15,00 tl orjinali

Hakan'ım senin kömürlü filtre Tanganika malı olabilir aman dikkat  :hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
olabilir :D

neyseki klima milima pek kullanmıyom aynen duruyodur değişeyim :)

octaviaman

• Ziyaretçi
Şimdi vw sitesine baktım olayı anladım.Gördüğüm kadarıyla servis ücretleri 40-50 TL civarı zamlanmış.Dolayısıyla Skodanın neyi eksik, hemen adapte olmuş duruma:)Dediğim gibi şu anda fabia için octavia bakım parası verir hale gelinmiş.Octinin filtre bakımıda 260-270 TL civarına gelir bu hesapla.Hayırlısı olsun.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hava+polen filtresini tatile gitmeden değiştirmiştik ikisi 40 tl idi..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakit ve polen filtresi her yağ değişiminde değişmiyor sanirim.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ben zamanı dolmadan hava ve polen filitremi degiştiriyorum.sık sık degiştiriyorum ki motorumda bende rahat ve temiz hava alalım diye
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı uğur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili serviste en son sanırım 2 yıl önce bakıma gitmiştik. bizim felicianın bakımı 170 tuttu ve bunda tanıdık olduğumuz için işçilik fiyatında indirim yapılmıştı.üstelik bizim arabada klima cs olmadığı için polen filtresi falanda değişmedi....10 bin km de yapılan genel bakımdı.4 buji hava ve yağ filtresi ve yağı değişti.geri kalanı işçilik ve aracı yıkarlarken kulladnıkları şampuan ücreti...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bujileri kaç km de değiştiriyorsunuz?benim octinin ki 60 bin km değişiyor.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ