škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

35 yıl sonra garajdan çıkan sıfır R12 SW

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
, ancak Karadeniz’de olur’ denilen bir olay Giresun’da yaşandı. İshak Çakır, 1979 yılında aldığı arabayı hiç kullanmadan bıraktığı garajından ilk kez 34 yıl sonra çıkardı.

Renault 12’yi, sıraya girerek Bursa’daki fabrikasından satın alan İshak Çakır, aracı şoför tutarak Giresun’a getirmiş. Memleketine geldiği gün ise evinin kapalı garajına kilitlemiş. Çakır daha sonra çalışmak üzere Almanya’ya gitmiş. 34 yıl boyunca garajda bekleyen araba, bir kez bile çıkarılmamış. Otomobilin sayacı 854 kilometrede duruyor. Yıllar sonra tekrar Giresun’a dönen İshak Çakır, garajdaki arabayı çevreye yeni yapılan binalar sebebiyle çıkaramamış. Araç, kısa bir süre önce garajdan vinçler yardımıyla bir saatlik çalışma sonucunda çıkartıldı. Cengiz Hocaoğlu isimli bir otomobil tutkunu ise aracı satın aldı. Hocaoğlu, “Böyle bir arabanın varlığından efsane olarak söz ediliyordu. Meğer gerçekmiş ve ben de merakımdan dolayı satın aldım. Arabanın vergi borcu da yok. Trafik kaydı temiz. Sadece tekerleklerin havası inmiş o kadar.” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=lfudIUi4Olg&feature=youtube_gdata_player

[YOUTUBE]lfudIUi4Olg[/YOUTUBE]

son hali;  

https://www.youtube.com/watch?v=7bXX3Es2lvc&feature=youtube_gdata_player

[YOUTUBE]7bXX3Es2lvc[/YOUTUBE]
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayatımda gördüğüm en sorunsuz araçtır kendisi sahibine hayırlısı olsun tabi sorunsuzluğu özelliksizligine bağlı babamın 3.torosu hâlâ daha kullanır en son 98 de almışti sıfır dağ bayır tarlaya giderken hiç düşünmezsin banada lazım oluyor herşeyi guzelde sinyal ve silecek kolları kurdan gibi korkutuyor insanı

fabialife

• Ziyaretçi
adam zaten alıp alacağına pişman oldu.
geri zekalı vinçci aracı çıkarırken kayışlar çamurlukları ezdi.
sonradan internette okumuştum, adam bir sürü masraf etmiş hala problemler bitmemiş.

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben meraktan aracı aldım dıyor adam torosun neyını merak edıyosun be adam :D motor kurum yapmıstır o arabayı yurutmek ıcın calısan aksamları degısmesı gerek lastıgı bıle degısmesı gerek :D