škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 tsi mi? 1.4 lpg mi hangisini alayım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı frontozax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok kararsız kaldım! 1.2 tsi mi daha az yakar 1.4 lpg mi fabialarda?   Tsi motor sadece 2011 model var. 1.4 motor ise 2010-2011-2012 olabilir.:)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 85 bg 1.2 tsı105 bg. torkları da farklı tüketimleri de farklı. tüp olsun derseniz 1.4 avantajlı. yok ben tüp sevmem dersen 1.2 tsi alınacak en mantıklı araba. tüketimine göre çok verimli bir motor.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki araç içinde normal kullanımda yakıt tüketimi aynı sayılır.. şehir içi 7.5-8.5 lt arası yakıyorlar..
1.2 TSİ performansı biraz daha iyidir.. ancak performanslı kullanınca yakıt tüketimi 1.4 ten fazla olur.. 10 lt nin üstünde de yakabilir..

7-8 lt yaklaşık 40 kr... eğer senin için uygunsa 1.2 TSİ alabilirsin.. 40 kr fazla geliyorsa 1.4 alıp LPG dönüşümü yaparsın.. şehir içi max. 25-30 kr. yakarsın.. uzun yolda dizelden bile az yakabilirsin..

Çevrimdışı frontozax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ne kadar güzel bir forum burası hemen cevap veriyorsunuz .....Teşekkür ederim .Diğer arkadaşların da görüşlerini bekliyorum....

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frontozax;473298
Ne kadar güzel bir forum burası hemen cevap veriyorsunuz .....Teşekkür ederim .Diğer arkadaşların da görüşlerini bekliyorum....

memnun kaldıysanız ne iyi :)  benim düşüncem herzaman tsi hem az yakar hemde çok iyi performans sunar
1.2de 175 tork var 1550-4100 devir aralığında sürekli veriyo.. 1.4de 132 tork var onuda sadece 4800 devirde veriyor. yani performans anlamında baya fark var 20 beygiri ve turbo beslemede unutulmamalı. bence 1.2 ama karar sizin hayırlı olsun :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 85 lpgli aracım var 250 kmlik uzun yolda 3 yetişkin orta seviye bagaj ve sürekli açık klima ile arabayı ilk çıktığı yerse 195 e sabitledim  yani araba gitsede gitmesede dipgaz verdi kendine 8.0 ortalama yaptım ki bu en yüksek ortalamamdı. Ankara şehir içinde 6.5 ortalama tüketimim var lpg ise 7.5-8 litre arası bir tüketimim var. Bir depo gaz ile min 330 max 485 km yol yaptım ortalama 450 km yol yapıyorum bir depo gaz ile ki arabam 4300 kmde daha. 1.2 tsi kullanmadım tüketimi nasıldır bilemem ancak aracımla arasında 9 bin tl fark olmasaydı otomatik ve turbo oluşundan dolayı seçimim o olurdu. İyi forumlar

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı motora sahip olan seat ıbıza 1.4 tüplü, brc marka tüp ile şehir dışı 20 krş yakıyo...1.2 tsi performans olarak gayet iyidir ama tüplü 1.4 motor yakıt olarak çok daha iyiydir...

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende şöyle ilave edeyim aracınız la mutlu yaşamak istiyorsanız ihtiyacınız olan performanslı bir araç olmasıdır bunu da size 1.2 tsı fazlası ile veriyor. çok değişik araca bindim ama TSİ daki performensı göremedim fiom da turbolu olmasına rağmen chip yaptırdım gitsin diye 1.3 idi cmax de ise 1.6 idi ancak düz kesintisiz yolda sonradan gidebiliyorduk kalkış, fırlama, aracı asılma gibi şeyler yaşayamadık. ama konfor son nokta idi lada grubu araçlarım onlara bişey diyemem onlar motoru ve ataklığı zaten dillere destan olmuş hala ölüleri bile yürüyor meretlerin
bence 1.2 TSİ ama söz sizin tabiii kararda haliyle
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı rundll

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 yılında 0 1.2 TSI aldık. Aslında başta maddi durumu zorlamamak adına 1.4 siparişi vermiştik. Aynı gün işlemler yetişmediği için direkten döndük. İnternette biraz araştırınca 1.2 TSI'da karar kıldık. Biraz borçlandırdı vakti zamanında bizi ama fazlasıyla deydi. Şu an iyi ki böyle yapmışız diyoruz. Birkaç gün önce Ankara'dan Antalya'ya geldik. Araba ve bagaj tamamen dolu klima açık. Toroslarda 5'ten 4'e trafik sıkışıklığı dışında vites düşürmem 1 elin parmağını geçmemiştir. Sakin kullanımda az yakıyor ama yine de tüketim olarak lpg'nin bir tık üzerinde. Bu araçtan sonra da niyetim TDI.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2014, 16:07:51 Gönderen: rundll »

Çevrimdışı volkan112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 1.4 85 Bg fabiamla diyarbakırdan kendı memleketım olan kütahya ya (yaklasık 1400 km yol ) yaklasık 240 TL ye gittim.Hız olarak 200 yaklastıgımda oldu fakat ortalama 110 120 dikkatli kullandım diyebilirim..Şehir içindeki ortalamam ise 50 tl ye 250 km civarında kullanıma gore 3 asagı 5 yukarı degısıyor.Ama tabiki bu rakamlarda arabanızın cok etkısı var..Ornegın bakımları zamanında yapılmıs mı filtreleri yağı .. bunların farkettiğine bakımları yaklasan arabamızda hepımız farketmısızdır..TSI ve benzinli aracın perfonmasını tabiki LPG li aracla kıyaslayamayız ama şuda bir gerçek eger benım gıbı uzun yol yapan bır kısıysenız kesınlıkle 1.4 diyorum..Tamam 1.2 de tork performans bır tık ondedır ama 1.4 arabamında tüpte kalkıs perfomansı benı her zaman mest etmıstır :) Sonuc olarak uzun yolda bellı bır sevıyenın uzerınde hız olarak 1.4 her zaman avantajdır..yakıt tuketımının de bbırbırne yakın oldugunu dusunursek 1.4 tercıhım dır diye belirtmek istedim..

Çevrimdışı Ghog

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: frontozax;473288
Arkadaşlar çok kararsız kaldım! 1.2 tsi mi daha az yakar 1.4 lpg mi fabialarda?   Tsi motor sadece 2011 model var. 1.4 motor ise 2010-2011-2012 olabilir.:)

benım ıcın en ıyı araba az yakandır lpg ve 1.4 olunca 200 kurus yakınca gıtsede gıtmesede sıkıntı olmaz 1.2 tsi denemedım o da vergı avantajlı  ama yakıt sureklı akıyor tsi de guzel kullanımda en fazla 350 kurus yakabılınır km de 150 kurus avantaj cok buyuk

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dün ankara istanbul arası 80.6 TL lik lpg ile 475 km yol yaptım. 16,8 Kr yakmış km başına.
6.5 Litre/100 km. de ortalama tüketim var. hız 100-110 arasıydı. iki kişi ve aracın geri kalanı da yüklüydü. klima full açık elbette.
ankaradan istanbula yokuş aşağı gidiyorsun dicekler elbet ancak ankaraya gidişte de 458 km gitmişti, bir depo ile.