škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid TSI motorda LPG

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petrol Ofisi POgaz almanızı öneririm.
İyi istasyon bulursanız daha fazla mesafe gider..

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benden baska hic mi tsi rapide lpg takan olmadi?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullah Can;436794
Benden baska hic mi tsi rapide lpg takan olmadi?

Rapid e diye kısıtlamayalım..
Genel olarak TSI kullanıcıları Sıralı LPG ile tam verimli olmadığı için dönüşüm yaptırmıyor. Forumda herhalde 5 kişi çıkmaz..
Yeni sıvı sistemin yayılmasını/ucuzlamasını bekleyen çok TSI kullanıcısı var..

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugun lpg ile 33gün oldu.
Lpg den sonra 4000 km yol yaptım.
Fiyatı dışında sanki biraz ön yargı mı var?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön yargıdan ziyade sistemin çalışma prensibi ile ilgili, direkt enjeksiyonlu arabalarda (Örn.TSI)
enjeksiyondan geçen yakıtın yanma odasının sıcaklığından dolayı enjeksiyonu soğutma görevi de var.
Bu tür araçlarda araç lpg ile kullanıldığında yanma odasının sıcaklığı benzin enjektörlerinin zamanla arızalanmasına neden olduğu biliniyor. Sistemin rölanti ve yüksek devirlerde benzin kullanmasının nedeni; benzin enjektörlerinin maruz kaldığı sıcaklıktan min. zarar görmesini sağlamak..
başta bu risk ve olası arıza ve bakım masraflarını terazinin bir tarafına koyup, diğer tarafa tasarrufu koyunca tercihler ortaya çıkıyor.

Çevrimdışı whiteline

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullah Can;436868
Bugun lpg ile 33gün oldu.
Lpg den sonra 4000 km yol yaptım.
Fiyatı dışında sanki biraz ön yargı mı var?

Abdullah bey merhaba,

Bugün üye oldum. Kısmetse TSI araç almayı düşünüyorum. Sizin aracınızda yeni nesil TSI ve LPGli. Çok fazla şeyler yazılıp çizilmiş ancak birebir kullanıcısı ile konusmak ayrı olur. Lpg tankını fullerken sanırım benzinide fullediniz yanlış okumadıysam. 1 depo benzinin bitmesi ne kadar sürdü. Benim bildiğim bu sistem 90/10 oranı ile çalışan bir sistem ve sanırım bazı devirlerde tamamen benzin ile çalışıyor. Bu doğrumudur. Bu şekilde ise şayet TSI motora lpg takmanın hiç bir mantığı yok. Sistemn benzin ile lpg çalışmasında süreklimi benzin ve lpgyi aynı anda kullanıyor yoksa sadece ilk çalışma esnasında benzin sonra yine lpgyemi dönüyor. Bilgi verebilirseniz teşekkür ederim

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
LPG ile 2 ay ve 7000 km bitti.
Zaman ve km ilerledikce yine sizinle paylaşırım.
Herkese hayirli ramazanlar,
Selamlar...

Çevrimdışı umutcan2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
saygı değer forum üyeleri bu konuda yorumlarınızı okumak istiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=VOWjjGaYbGk

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yalnız adamlar çok pro çalışmış... birde dyno da ayar yapmışlar çok başarılı... :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Video'nun sonunda tork 10 birim düşmüş , ama işçilik güzel

Çevrimdışı professor

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;433112
dizel manuel elegance ile tsi dsg arasındaki fark 1000 tl. şimdi siz lpg ve ruhsat falan derken 3000 tl ekstra ödeyeceksiniz, dizelden 2000 tl pahalıya gelecek, bagajınız küçülecek, motor garantiniz iptal olacak, (Erzurum'da uygulanıyor mu bilmiyorum ama) kapalı otoparklara giremeyeceksiniz. bunlara karşılık diyeceksiniz ki DSG rahatlığını yaşıyorum. şahsım adına şöyle söyleyeyim ki Erzurum gibi bi yer için DSG şanzımanı çok gerekli görmezdim. tdi manuel elegance alıp kafam rahat bi şekilde yol alırdım.

tabi para sizin keyif sizin, bize saygı duymak düşer. güle güle kullanın.

aslında benzinli ile dizel arasında baya bir fiyat farkı var ben temmuzda alırken, benzinli 46,900 dizel 50500 filandı diye hatırlıyom. şimdi neden bu kadar fiyat farkı geldi anlamadım ?