škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız Sabitleyici ve Yokuş Kalkış Desteğinin kullanımı hakkında bir kaç soru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknardru;586972
Hangi servisten fiyat almıştınız? Ben Erya İstanbul Göztepe den sordum 1250 tl, Ankara Efe de 1200 tl fiyat verdiler..

Skoda Özaydınlı'dan aldım.

Alıntı yapılan: frknkpt;587024
Merhabalar Hız limitleyici nedir hocam ben bilmiyorumda ?

2016 1.0 ambiation donanımda varmı Hız limitleyici ? belli hıza çıkınca uyarı vermesi bu değil dimi farklı 2 şeydenmi konuşuyoruz ?

Hız sabitleyici yok zatende Hız limitleyici neymiş onu duymamıştım.

Evet 2 farklı şey. Bizim araçlarda (style paket için konuşuyorum) orjinalde hız limitleyici var. Koldan ayar yapıyorsunuz ve araç girilen hızdan daha yükek hıza çıkmıyor. Ama gazı sizin kontrol etmeniz gerek. Hız sabitleyici ise bildiğimiz Cruise Control.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2016, 22:06:13 Gönderen: SAHLVCV »

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar nihayet tatilim bitti. Çıkmadan 1 gün önce Skoda Özaydınlı'da taktırdığım cruise control ünitesi ile tatil epey keyifli geçti. Daha önceki aracımda da bu özellik olduğu için epey yokluğunu hissediyordum. Bence durumu olan herkesin CC taktırması lazım.

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;587672
Evet arkadaşlar nihayet tatilim bitti. Çıkmadan 1 gün önce Skoda Özaydınlı'da taktırdığım cruise control ünitesi ile tatil epey keyifli geçti. Daha önceki aracımda da bu özellik olduğu için epey yokluğunu hissediyordum. Bence durumu olan herkesin CC taktırması lazım.

Yakıt tüketiminde bir fark gördünüz mü?

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ghokun;587699
Yakıt tüketiminde bir fark gördünüz mü?

Yakıt tüketiminde fark olmadı çünkü aracı zaten dikkatli kullanırım. Yani 100 km hıza çıkmak için gazı köklemem ağır ağır gaza basarım. Ya da yokuş aşağı gidiyorsam araç kendi devriyle gitsin ve cut off ile yakıt tüketimi sıfırlansın diye ayağımı gazdan çekerim.

Ama esas katkı konforda oluyor. Büyükçekmecede oturmam sebebiyle şehir içinde bile CC kullanıyorum sıklıkla. Sadece uzun yolda gerekli bir donanım olarak görmüyorum :)

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende geçen hafta siparişini verdim bakalım bayram tatili öncesine kadar gelir diye umut ediyorum..