škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracin önünden gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta bir kasise farketmedigim için çok hızlı girdim. O günden beri tam tarif edemiyorum ama önden zaman zaman sesler gelmeye başladı. Ozelikle bozuk yolda sürerken geliyor. Araçtan da hiç anlamıyorum. Bu sesin nedeni ne olabilir. Kesin bir şey zarar gördü de ne olduğunu bilmiyorum. 20 gün içinde de 15.000 bakımı var. Ne yapmamı onerirsiniz?

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun , ses kaydı alabilirseniz bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler .. Vuruntu sesi mi ? şıngırtı gibi mi ? metal sürtme sesi gibi mi ? Yeni nesil araçlarda türlü türlü sesler çıkıyo.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bi ses var tarif edebilirmisiniz. araba çalışırken kaputu açıp dinlediniz mi
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2017, 16:15:52 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;617035
Nasıl bi ses var tarif edebilirmisiniz. araba çalışırken taputu açıp dinlediniz mi

Tabutu açtiginda ses geliyorsa hemen 112 hizir acili arayin zira arabaniz hala ölmemiştir:)

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;617031
Geçmiş olsun , ses kaydı alabilirseniz bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler .. Vuruntu sesi mi ? şıngırtı gibi mi ? metal sürtme sesi gibi mi ? Yeni nesil araçlarda türlü türlü sesler çıkıyo.

Aracı ilk çalıştırdığımda kendiliğinden gelen bir ses değil ya da normal düzgün bir yolda seyir halindeyken de gelmiyor. Mesela kasislere girerken falan geliyor ya da dediğim gibi bozuk yollarda. Böyle şıngırtı gibi bir ses diyebiliriz. Fabialardaki kronik seslerden değil. Zaten o olaydan sonra gelmeye başladı.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bozuk yolda gelen bildiğim tek şıngırtı dsg şıngırtısı . O sesi de biliyorsunuzdur muhtemelen .

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;617040
Bozuk yolda gelen bildiğim tek şıngırtı dsg şıngırtısı . O sesi de biliyorsunuzdur muhtemelen .

Araçla ilgili sürmek dışında bilgim yok maalesef:) Nedir o ses acaba?

Çevrimdışı titan100

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yani daha önceden duyulmayacak bir ses gibi değil ve dedigim gibi o olaydan sonra gelmeye başladı. O zaman 15.000 bakımını bekleyeyim. Bakalim servis ne diyecek.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: titan100;617070
Yani daha önceden duyulmayacak bir ses gibi değil ve dedigim gibi o olaydan sonra gelmeye başladı. O zaman 15.000 bakımını bekleyeyim. Bakalim servis ne diyecek.

konu ses olunca, servisin kayda değer bir şey deme ihtimali çok düşük geliyor. direksiyonun sol altta sigortaların orada bir gevşeme var döşemede galiba stabilize yolda acayip ses geliyor. söyledim 15.000 bakımında geçen hafta, "duymamazlıktan geldiler" desem yeridir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: titan100;617051
Araçla ilgili sürmek dışında bilgim yok maalesef:) Nedir o ses acaba?

Kardesim eger durum boyleyse isin zor. Buralarda hic vakit kaybetme. Sana anlatsalarda neresi oldugunu anlamanda zor olacak. Servise veya bir bilene bizzat aracinizi gosterin.