škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ikaz ışığı hak.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba

2005 fabia choıce (101)  aracımda gösterge panelinde kısa far ışığının bir altında daha önce hiç yanmayan bir kırmızı ikaz ışığı çok kısa aralıklarla yanıp sönmeye başladı. Düzensiz bir şekilde yanıp sönüyor. Ara ara yani.
Sembolü tam olarak göremiyorum da, hemen sönüyor. Ama kablo resmi gibi bi şey sanırım. Kullanma kılavuzuna baktım. O sembolü bulamadım.
Sizce ne olabilir ?

Ek bilgi: arkadaşımın arabasının aküsü bitmişti. Çalıştırmak için benim aküyü kendi aracına takmak istedi.Biraz kurcaladı. Sökmeyi beceremeyince bırakmış.
Bu olaydan sonra bu ikaz yanmaya başladı. Daha önce hiç olmazdı.
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı diseqc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
baahsettiğin yerde arka sis lambası var 3.stop lambası yani yanlış mı anladım bilmiyorum ama olamba da far açma anahtarını 2 kere kendine doğru çekmeden yazmaz

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
resimde uzun far ışığı nın üstündeki ampüle benzer sembolün olduğu yerde çıkıyor.
ama bu değil. daha farklı bir sembol.
dün yanıyordu. bugün hiç yanmadı..
çok kısa aralıklarla yandığı için tam göremedim. ama bu  resimdeki değildi.
şöyle bi şeydi sanırım.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Kontağı ilk açtığınızda bir süreliğine hepsi yanar, emin olun hatta imkan varsa fotolayın, yardımcı olunur ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arka koltuk yerine tam oturmayınca, "koltuk kilitli değil" işareti yanar HB ve sanırım combilerde de...

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
@irfan sanırım bu işaret. işaretlediğin yerde yanıyor. özellikle çukura girince yada bozuk zeminde gidince çıkıp çıkıp kayboluyor.
koltuğu kontrol edeyim. bir arkadaş bindi koltuğu kendine göre ayarlamış. ondan dolayıdır herhalde...
çok teşekkür ederim.

NOT:çizdiğim resim biraz alakasız olmuş :) ama o kadar ani yanıp sönüyor ki göremedim bir türlü :)

Çevrimdışı serdar5306

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arka koltuğun sağ taraf sırt kısmını aç kapat düzelir araç esnenikçe yanıyordur düzelir
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şoför koltuğun arka kısmı diye anlamıştım. sağ arka  yolcu koltuğundan mı bahsediyorsunuz?
eğer ondan  ise onunla kimse oynamadı. kendi kendine olması normal mi?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Hocam iki bakıver takirben 30 ilâ 45 saniyeni alır. Belki oturmamıştır, biri sen görmeden açıp kapamaya açlışırken emniyet kemerini arkada kıstırmıştır. Araba çalışıyorken dene ki göstergedeki lambayı gözleyebilesin durumu anlamak için.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, arka koltukları önce bir yatır sonra sağlamca yerine oturt.

O işaretin esprisi, koltuk sırtlığı yerine tam oturmazsa haliyle arka koltukta emniyet kemeri takanlar için risk olacaktır, o yüzden yerine tam oturmadığında ya da koltuklar tam yatıkken uyarı ışığı verir.

fabialife

• Ziyaretçi
helal olsun ne araba be arka, koltuk tırnağına kadar kontrol ediyor. gözünü seveyim şu almanların prensibli ve kuralcı adamlar vesselam.
temizlik yaparken araya emniyet kemeri sıkışmış, koltuk tırnağı kapanmadığı için bende de yanmıştı bir defa. bende orada anladım koltuğun tam oturmadığını
choice lafı geçince arabam aklıma geldi özledim canavarımı.
« Son Düzenleme: 26 Mart 2010, 08:46:17 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sorun düzeldi. arka koltukları yatırıp kaldırdım. uyarı kesildi.
ilgilenen herkese  teşekkür ederim...