škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 1.2 TSI Elegance mı 2015 1.4 TSI Ambition Greentec mi?

golgi · 17 · 5199

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aranıza yeni katıldım. İkinci el Yeti almaya karar verdik. Şu anda iki tane uygun seçenek var.

2012 (2013 trafiğe çıkışlı) 1.2 TSI DSG Elegance (Cam tavan) 63.500 TL

2015 1.4 TSI DSG Ambition Greentec (Sağ ön çamurluk değişmiş) 66900 TL

Ancak donanımlar ve yakıt tüketim konusunda tam olarak karşılaştırma yapamıyorum. Aranızda bu modelleri kullananlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: golgi;615276
Merhaba, aranıza yeni katıldım. İkinci el Yeti almaya karar verdik. Şu anda iki tane uygun seçenek var.

2012 (2013 trafiğe çıkışlı) 1.2 TSI DSG Elegance (Cam tavan) 63.500 TL

2015 1.4 TSI DSG Ambition Greentec (Sağ ön çamurluk değişmiş) 66900 TL

Ancak donanımlar ve yakıt tüketim konusunda tam olarak karşılaştırma yapamıyorum. Aranızda bu modelleri kullananlar varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Tüketim degerleri cok farkli degildir. Sehir ici agirlikli kullanimda 1.2, sehirler arasi agirlikli kullanimda ise 1.4 motor, bir nebze daha ekonomiktir.

Araclarin km ve servis gecmisleri, onemlidir. Donanim farklarinin yanisira, bu degerlendirmeye de onem verin.

https://www.evernote.com/shard/s88/sh/337306ba-e563-4163-a25c-46ed531f33a0/bce7b0945db9f71ac33da9f98d6b03c0

2015 modellerde, 2012 lerden farkli olarak, start-stop, fren enerjisi geri kazanim ve yeni nesil dsg mevcut diye biliyorum.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15427]golgi[/MENTION]

Merhaba,

Ben olsam makyajlı kasayı tercih ederdim. Büyük ihtimal km si daha düşük olur ve garantisi olacaktır. özellikle dsg araçta garanti önemli.  Araç alırken bakımlarının zamanında ve yetkili serviste yapıldığından emin olun. Garanti bitse bile iyi niyet garantisi devam edecektir.

Yalnız sahibinden de 66900 dediğiniz araca baktım. 13000km büyükçekmecede bir galeride sanırım. Araca alıcı gözüyle bakınca resimlerden bile hiç içine sinmiyor insanın. Çok bakımsız hor kullanılmış gibi bir hali var. Bırakın normalde bakımlı temiz kullanılmasını, satış için çekilen fotolarda bile kötü görünüyor. kapı içlerine tıkıştırılmış eşyalar, dokunmatik ekran etrafı yağlanmış, koltukların arkası lekeli vs.  Bence 2.el alacaksanız sahibinden temiz bir araç bulun ve üçüne beşine bakmayın derim. Sonra başınız ağrımasın. Birde parçası değişmiş aracı satmakta zor olur sonradan. Muhtemelen hasar kaydı da vardır.

Manuel düşünürseniz de 1,2 tsi active paket bakabilirsiniz. Bunlarda da 2015 ikinci yarısı itibariyle dokunmatik ekran, start stop, yokuş kalkış gibi özellikler var. ses sistemi için direksyondan kumanda, otomatik vites, alaşım jant, park sensörü, yan kapı çıtası yok. şehir içi 8lt, şehirler arası 6lt civarı tüketimi var. 2015-2016 model 55-60 bin arası bulabilirsiniz.

Buda benim aracım, 2015 active.  ben alırken alaşım jant ve park sensörüyle aldım. Genelde renkler beyaz active pakette. Benim araç istisna olmus sanirim.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 01:45:53 Gönderen: Ercan87 »

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeti 2014 dizel dsg kullanıyorum aracımdan çok memnunum. Bende makyajlı yeni kasa tavsiye ederim garanti vs açısından ve bütçenizde uygun ise dizel tercih edebilirsiniz çok ekonomik yakıtı var.

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] [MENTION=15294]Ercan87[/MENTION] [MENTION=9325]rocky62[/MENTION] cevaplarınız için teşekkür ederim. Açıkçası 65000 TL üzeri her türlü bütçemi zorlayacak, o nedenle fazla açılmak istemiyorum.

1.2 elegance 45.000 km'de servis bakımlı, değişensiz, dsg7, 1.4 ambition ise 13.000 km'de sağ ön çamurluğu değişmiş. Benim pek değişen takıntım yok ama satarken zorluk çıkardığını biliyorum.

2012 elegance paketi için donanım özelliklerini tam olarak öğrenebilsem karar vermek daha da kolay olacak. :)

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Detaylı donanım listesini, önceki mesajımdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

1.2 hacimli motorun, active donanımlı versiyonunun sıfırı, halen bütçenize çok yakın fiyatlarla alınabiliyor:
https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125856137

Belirli bir süre boyunca satmadan ve sorunsuzca kullanacak araç bakıyor olsaydım, oraya yönelirdim.

Seçenekleriniz arasındaki 1.2 motorlu aracın servis geçmişini iyi araştırın. 2012 üretim tarihli olmak ve 45000 km yapmak, DSG şanzıman yönünden üzerinde durulması gereken noktalardır.

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION], otomatik vites almak istiyorum o nedenle sıfır km 1.2 leri düşünmüyorum. Sizin yolladığınız bağlantı 2015 Model için, 2012-2013ler için paket donanımları aynı mı acaba?

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: golgi;615312
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] [MENTION=15294]Ercan87[/MENTION] [MENTION=9325]rocky62[/MENTION] cevaplarınız için teşekkür ederim. Açıkçası 65000 TL üzeri her türlü bütçemi zorlayacak, o nedenle fazla açılmak istemiyorum.

1.2 elegance 45.000 km'de servis bakımlı, değişensiz, dsg7, 1.4 ambition ise 13.000 km'de sağ ön çamurluğu değişmiş. Benim pek değişen takıntım yok ama satarken zorluk çıkardığını biliyorum.

2012 elegance paketi için donanım özelliklerini tam olarak öğrenebilsem karar vermek daha da kolay olacak. :)

Benim aracım 1.2 TSI elegance ne öğrenmek istiyorsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baktığınız elegance seviyesi full olduğundan, 2013/15 fark etmez.
2013 e nazaran, sadece medya ünitesinin güncellenmiş olması gerekir 2015 de..

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION], teşekkür ederim,
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION], mesela yorgunluk tespit sistemi, far sensörü (eve geliş-gidiş) var mı? Cam tavan ve dijital klima avantajlı mı?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: golgi;615333
[MENTION=13655]miyop[/MENTION], teşekkür ederim,

[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION], mesela yorgunluk tespit sistemi, far sensörü (eve geliş-gidiş) var mı? Cam tavan ve dijital klima avantajlı mı?

Yorgunluk tespit sistemi yok far sensoru eve gelis ve gidis var klimasi gayet basarili cam tavanin tadı bambaşka

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION] teşekkür ederim, bir de şöyle sorayım; 2015 ambitionlarda olmayan ama iyi ki var dediğiniz özellik var mı? Cam tavan hariç. DSG'de sorun yaşadınız mı? Kusura bakmayın biraz zorluyorum şansımı :D

Çevrimdışı golgi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: golgi;615340
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION] bluetooth var mı?

2015 ambition özellikelrini bilmediğim için bir yorum yapamayacağım. Benim aracımda necvox vardı aldığımda ama aracın da bluetoothu var . :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: golgi;615340
bluetooth var mı?

Bluetooth normalde opsiyon olarak geliyor eski kasalarda.
Elegance artıları

Yağmur sens, Far sens, kararan iç dikiz aynası, hız sabitleyici, yolcu koltuğu altında çekmece, bel ve yüksekli ayarlı yolcu koltuğu, ısıtmalı cam suyu, dikiz aynaların altında aydınlatma,