škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 Skoda yeti 1.6 TDI Ambition HIZ SABİTLEYİCİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar 2012 Skoda Yeti 1.6 TDI Greenline Ambition aracıma hız sabitleyici taktırmak istiyorum. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varmıdır. İstanbul Büyükçekmecede oturuyorum. Nerde taktırabilirim uyumlu olurmu?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hiç kimseden tık yok :mad: Sen en iyisi yüce oto ve yetkili servislerle konuş Onur.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonradan parça takmiyorlar  diye biliyorum. .. Ben aracım ön park sensörü taktirmak istedim. Takmıyoruz  dedi yüce.....

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forum sponsorumuz Yüncüler ile görüşmenizi öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hız sabitleyici takılabilir ama yetkili servisler uğraşmaz. Genelde "sonradan olmuyor diye" başlarından savıyorlar. Önce Yüncülere bir sorun olmazsa Ender Elektronik sizin işinizi çözer.

Çevrimdışı timsah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yurt dışından sipariş verip sağlam bir serviste taktırabilirsiniz bence.. Sorun yaşayacağınızı sanmam.. Bende far sensörü taktırıcam..

Çevrimdışı mtn34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, konusu acilmisken hiz sabitleme ile ilgili yeti deki tecrubemden kisa bir bolum aktarayim son yasadigim ornek, bogaz koprusune giris (anadolu yakasina gidis yonu) herkesin bildigi bir rampa asagi yol, gece gec saatlerde yol bos sayilir aklima geldi deneyeyim dedim,
80 km sabitledim rampayi yariladim gostergeye baktim 95km civari ve artiyordu mudahale ettim hiz sabitlemeden cikarttim bu kacirma normal mi, olur oyle normaldir mi diyoruz.

cepten

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Normaldir diyoruz araç rampa aşağı salınımı yapıyor çünkü, çoğu araçta olduğu gibi bizim aracımızda da  Hız sabitleme sistemi aracın hızının istenen düzeyden aşağı düşmesini engelliyor. Yol şartları nedeniyle hızın yükselmesini ne yazık ki engelleyemiyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12740]mtn34[/MENTION] Onur Bey'in de dediği gibi son derece normal bir durum. Yokuş aşağı araç hız sabitleyicideyken yavaşlamanızı sağlayabilecek tek şey motor kompresyonudur; ancak bahse konu eğim fazla ise motor kompresyonu yeterli gelmez ve araç hızlanır. Araçlarımızdaki standart hız sabitleme sistemleri aracın fren sistemlerine bağlı değildir. Yeni nesil araçlarda gördüğümüz adaptif hız sabitleyiciler ise frene de müdehale ettikleri için bu hızlanma olmaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...