škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 yeti 1.6 tdi alacağim yardim lütfen

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 2012 YETİ 1.6 TDI almayı düşünüyorum bu araç hakkında hiç bilgim yok. Bu foruma o yüzden kayı oldum. Bilgisi olan arkadaşlar bana biraz olsun bilgilendirmek amaçlı yardımcı olabilirmi nelere dikkat etmeliyim. istanbulda aracı galeriden alacağım hangi servise baktırayım ikitelli civarından alacağım. buraya hangi servis yakındır bilmiyorum. Bana acil yardımcı olurmusunuz. şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın onurkilic78, benim 2015 1.6 TDİ DSG YETİ'm var. Çok memnunum. 1.6 Dizel YETİ ülkemize satış için artık getirilmediği göz önüne alınırsa, fiyat-performans-yakıt üçlüsünün en avantajlı şekilde başka muadili araçlarda yakalanamayacağını kolayca hesaplayabiliriz diye düşünüyorum. Servise veya ustalarına baktırarak alacağınız (kazasız ve çok yüksek km de olmayan) 1.6 TDİ YETİ'nin sizi mahcup etmeyeceğini ifadeyle, tavsiye ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Engin Bey 140.000 km civarı bir araç alacağım gibi... değişeni ve boyananı olmayan bir araç bulmaya çalışıyorum ne dersiniz. bakım durumları ile ilgili masraf açarmı bu araç acaba

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Engin bey ayrıca sormak istediğim bir konu var neden artık dizel satılmıyor ülkemizde...
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2015, 20:52:15 Gönderen: onurkilic78 »

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın onurkilic78 , 2012 model 140 000 km de araç biraz hor veya yıpratıcı kullanılmış olabilir. Ortalama yıllık 35.000 km. bana böyle düşündürdü ama, kullanış tarzı ve bakımına gösterilen özen bizi bambaşka bir sonuçla karşılaştırabilir. Siz servis ve ustasına danışmayı ihmal etmeyin derim. 1.6 TDİ nin ülkemizde artık satılmayışı ile ilgili sadece mantık yürütebiliyorum. Bir de sağdan soldan duyduklarım, okuduklarım var. Yakıtı, performansı, konforu, güvenliği ve teknolojik özellikleri bakımından  eksiği değil fazlası olması itibarıyla , mesela Tiguan' ı daha fazla ödeyerek niye alayım ki ? Değerlendirmem şu ki ; bu soruya Türkiye'nin verdiği cevap WW için elbette bir ticari tercih veya satış politikasına yönelik rasyonel tedbir sebebi olabilir. Duyduklarım biraz dedikodu gibi geldi bana... Selamlar

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevabınız için çok teşekkür ederim Engin bey benide 140.000 km deki bir araç düşündürüyor ama açıkçası param bu araca yetiyor gibi... 140.000 km deki bir araç dediğiniz gibi hor kullanılmamışsa ne ala ama hor kullanılmışsa masraf açabilir diye düşünüyorum. Baktırıp alayım diyorum inşallah sorun çıkmaz.

Çevrimdışı turkayenez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurkilic78;536169
Cevabınız için çok teşekkür ederim Engin bey benide 140.000 km deki bir araç düşündürüyor ama açıkçası param bu araca yetiyor gibi... 140.000 km deki bir araç dediğiniz gibi hor kullanılmamışsa ne ala ama hor kullanılmışsa masraf açabilir diye düşünüyorum. Baktırıp alayım diyorum inşallah sorun çıkmaz.
140 bin km çok fazla değil mi? fiyat olarak kaça alacaksınız?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onur arkadaş, kullanılmış araba satın alma konusunda sen de benim gibi acemisin galiba. Eğer "Haklısın" diyorsan; acele edip tufaya gelme derim :dede:

Önce o aracın ruhsatına bakarak şunları öğren: donanım seviyesi(en düşük donanım active-orta donanım ambition-en üst donanım elegance'dir), trafiğe çıkış tarihi, şasi no'su, vs... sahibinden.com'daki Yeti'lere de bakmalısın. Madem bu işin acemisisin; aracı İkitelli'ye en yakın skoda yetkili servisine götürüp ayrıntılı bir inceleme yaptırt. Ayrıca, işinin ehli bir skoda ustası bulur ve bu ustaya da gösterirsen iyi olur.

Saygılar.

Aşağıdaki siteye de bir göz atmanı öneririm:
http://www.evdeteknik.com/ikinci%20el%20arac.html

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Haklısını Ali hocam 140.000 km deki bir aracı almak mantıksız gelmeye başladı. Acele etmeyip biraz daha araştırmak lazım diye düşünüyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün bir yetkili satıcıda gördüm; kullanılmış dizel yeti arayanlara duyurulur:

* Yeti greenline(2013 model)
* beyaz
* "active" donanım
* 8900 km'de
* sol ön çamurluk boyalı
* ön tamponun çeşitli yerlerinde sürtme izleri var

Fiyat: 53,750 TL.

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar sonunda başka bir araç satın aldım.
Skoda Yeti 1.6 TDI Ambition aldım
60.000 km de
çok küçük bir lokal boyası var arka çamurlukta
50.700TL ye aldım

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 Model ve DSG'li mi? Hayırlı olsun. Sevdiklerinizle beraber güle güle kullanın.

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kusura bakmayın DSG şanzıman hakkında çok bilgim yok ama benim aldığım araç düz vites bir araç DSG' limi tam olarak bilmiyorum?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onurkilic78;537262
Kusura bakmayın DSG şanzıman hakkında çok bilgim yok ama benim aldığım araç düz vites bir araç DSG' limi tam olarak bilmiyorum?

Onur arkadaş, gözün aydın. Yeti'ni güle güle kullanırsın inşallah :)

Dsg, bir nevi otomatik vites oluyor. Ayrıca, bildiğim kadarıyla 2012 model yeti'lerde dsg yoktu(Engin43 rumuzlu arkadaşımız sorduğu için söylüyorum).

Çevrimdışı onurkilic78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;537369
Onur arkadaş, gözün aydın. Yeti'ni güle güle kullanırsın inşallah :)

Dsg, bir nevi otomatik vites oluyor. Ayrıca, bildiğim kadarıyla 2012 model yeti'lerde dsg yoktu(Engin43 rumuzlu arkadaşımız sorduğu için söylüyorum).

Ali bey çok teşekkür ederim. İnşallah benim için hayırlısı olur. Ama aracı tam olarak tanımıyorum yani özellikleri hakkında tam bilgim yok yavaş yavaş öğreneceğim ama mesela bundan önce opel astra 1.3CDTI aracım vardı onunla ilgili internetten doküman indirmiştim. Fakat bu araç ile ilgili teknik özellik dökümanı bulamıyorum bana bu konuda yardımcı olabilirmisin.