škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

22 ay sonra gelen hgs ihlal cezası

trio · 16 · 4109

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu nasıl bir sistem 14.01.2015 tarihinde yaptığım hgs geçiş ihlali 01.11.2016 tarihinde tebligat geldi tam 22 ay sonra 2 ay daha geçse 2 sene olacak şimdi buna nasıl itiraz edeceğiz 2.25 tl olan ihlal 22.50 tl olmuş 2 adet var 24.75 tl ödememiz gerekiyormuş. Ne kamera kaydı kalmıştır ne bişey zaten okumamıştır muhtemelen çünkü her zaman bakiye bulundururum hgs de. E devletten de her zaman  kontrol ederim hgs ihlalim varmı diye şuana kadar bu ihlaller gözükmüyordu birden bire ortaya çıktı 24 tl ne olacak öde gitsin diyebilirsiniz ama neden ödeyelim ki ya 150 liralık cezalar olsaydı şimdi 1000 lira olmuştu. 22 ay sonra tebligat geldi şimdi erken ödeme indirim hakkımız ne oldu? Sanırım  tebligat tarihi geçerli. Bir keresinde de yediğim cezayı ptt den yatırmıştım elimde makbuz var aylar sonra kgs alırken ortaya çıkmıştı cezanız var diye dedim nasıl olur yatırdım buda makbuzu neymiş ptt ile aralarında online iletişim yokmuş online dediğide yatırdıktan 5-6 ay sonra dan bahsediyorum. E ne olacak dedik ümraniye trafik şubeye makbuzla itiraz neyse bir dünya yol gittik itiraz ettik dilekçe vs. yazdık ceza düştü ama 6 aylık faizini aldılar..
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2016, 23:11:13 Gönderen: trio »

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;595191
Arkadaşlar bu nasıl bir sistem 14.01.2015 tarihinde yaptığım hgs geçiş ihlali 01.11.2016 tarihinde tebligat geldi tam 22 ay sonra 2 ay daha geçse 2 sene olacak şimdi buna nasıl itiraz edeceğiz 2.25 tl olan ihlal 22.50 tl olmuş 2 adet var 24.75 tl ödememiz gerekiyormuş. Ne kamera kaydı kalmıştır ne bişey zaten okumamıştır muhtemelen çünkü her zaman bakiye bulundururum hgs de. E devletten de her zaman  kontrol ederim hgs ihlalim varmı diye şuana kadar bu ihlaller gözükmüyordu birden bire ortaya çıktı 24 tl ne olacak öde gitsin diyebilirsiniz ama neden ödeyelim ki ya 150 liralık cezalar olsaydı şimdi 1000 lira olmuştu. 22 ay sonra tebligat geldi şimdi erken ödeme indirim hakkımız ne oldu? Sanırım  tebligat tarihi geçerli. Bir keresinde de yediğim cezayı ptt den yatırmıştım elimde makbuz var aylar sonra kgs alırken ortaya çıkmıştı cezanız var diye dedim nasıl olur yatırdım buda makbuzu neymiş ptt ile aralarında online iletişim yokmuş online dediğide yatırdıktan 5-6 ay sonra dan bahsediyorum. E ne olacak dedik ümraniye trafik şubeye makbuzla itiraz neyse bir dünya yol gittik itiraz ettik dilekçe vs. yazdık ceza düştü ama 6 aylık faizini aldılar..

Yuzde 70 indirim yapiliyor vergi dairesinde sanirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onceki hafta bizede geldi iki tane biri 290 tl digeri 25 tl. Odedik ama cezalar gecen yila ait. Ne hikmetse memur arkadasin aklina gelmis baslamis ceza kesmeye. Makbuz tarihi nedeniyle af kapsaminada girmiyor. Postanedeki memur bi haftadir nedir bu abi yagmur gibi hgs cezasi tahsilati yapiyoruz dedi.

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
makbuz tarihi önemli değil. tebliğ tarihi önemli. indirim için tebliğ tarihi ifadesi yer alır zaten makbuzda.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Daha öcne dava açılırsa iptal edileceği söyleniyordu ancak daha sonra üst mahkemeden döndü bu kararlar

http://www.memurlar.net/haber/413582/

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bir tanesi eve geldi. Sanirim ceza dogru.

Ancak otekisi elime hic ulasmadi 1 sene oncenin sozde ihlali. Internet vergi dairesine baktigimda 9 ay once teblig edilmis gorunuyor bana ama gelmedi oyle birsey bana. Daha aci kismi araba 4 ay once muayneden gecti ve bahsedilen ceza tarihinden tam 7 gun sonra hgs ye para yatirmisim. Kredi karti ekstrelerini cikarttim

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya deli olucam arkadaşlar internet vergi dairesinden bakıyorum nakil vasıtaları vd. ne https://intvrg.gib.gov.tr hiçbir borç gözükmüyor da bu elimdeki tebligat nedir?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2016, 10:33:17 Gönderen: trio »

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;595404
Ya deli olucam arkadaşlar internet vergi dairesinden bakıyorum nakil vasıtaları vd. ne https://intvrg.gib.gov.tr hiçbir borç gözükmüyor da bu elimdeki tebligat nedir?

Gecmis olsun, vergi dairesinden sorunuz. Dogru bilgi orada.

[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trafikten vergi dairesine ulaşmamış ama ulaşana kadarda indirim süresi doluyor beyanlı yapmak lazım galiba.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
HGS çok kötü bir sistem. ANkaradan her dönüşümde gerede çıkışında 180 küsür lira kaçak geçiş yazıyor. BAzısı düzeltiliyor, bazısı düzeltilmiyor. Yeni aracım için HGS'yi kart şeklinde aldım, onda da aynı şey oldu. Bi halta yaramaz keşke OGS alsaydım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HGS kadar saçma bir sistem yok. Güzelim OGS dururken bir de bunu çıkarttılar. OGS'nin okuma yüzdesi HGS'ye göre çok iyi. Ben aracıma OGS alacağım. OGS aktif sistem, ve okuma gerçekleştiğinde dıt diye ses geliyor. Ayrıca ihlaller Karayolları Genel Müdürlüğü'nden telefon ya da e-posta ile çok kolayca çözülüyor. HGS'de muhattabın da yok!

Kahrolsun bazı şeyler :D

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben her gün kullanıyor olsam ogsden şaşmazdım. Hgs senede 3-5 kere kullansam da hep zarar. Satıp ogs alacağım :D satılık hgs kartı,  süper okuyor hiç yolda bırakmadı :rm:

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;595416
HGS çok kötü bir sistem. ANkaradan her dönüşümde gerede çıkışında 180 küsür lira kaçak geçiş yazıyor. BAzısı düzeltiliyor, bazısı düzeltilmiyor. Yeni aracım için HGS'yi kart şeklinde aldım, onda da aynı şey oldu. Bi halta yaramaz keşke OGS alsaydım.

Abi bende de aynısı oldu.Yenicağa Kocaeli arası hiç gözükmüyordu.Direk Kaçak geçiş olarak düştü sisteme 15 20 gün sonra.Odemedim cezayı itiraz ettim işlem yapacağız dediler.Sikinti olur mu ilerde?
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;595445
Abi bende de aynısı oldu.Yenicağa Kocaeli arası hiç gözükmüyordu.Direk Kaçak geçiş olarak düştü sisteme 15 20 gün sonra.Odemedim cezayı itiraz ettim işlem yapacağız dediler.Sikinti olur mu ilerde?

Genelde kendileri düzeltiyorlar. Örneğin pejoyu alıp gelirken FSM gişelere girmeyi pas geçip otomatik tanıma sisteminden geçmişim. Ertesi gün normal geçiş olarak yansıttılar. Sonra anadolu otoyoluna girişte gişede okumadı. Çıkışta cezalı geçiş yazdı, onu da sistemde düzeltmişler. Geçen hafta ankara gidişte okudu hayret ettim. Dönüşte geredede yine ceza yazdı. Onu da düzeltmişler.

Ama ceed ile geçtiğim 2 geçiş sonradan cezalı olarak yansıdı, uğraştım biri iptal oldu, diğeri henüz sisteme düşmedi bekliyorum. Kısacası insanın aklı kalıyor gıcık bir şey.

Bi de şu var:

İSTANBUL-ANKARA OTOYOLU
ÇAMLICA
05/10/2016 12:31:31.120
GEREDE
05/10/2016 17:38:17.880
16,50
Ücret alındı

06/05/2016 07:51:58.690
İSTANBUL-ANKARA OTOYOLU
SULTANBEYLİ
2.50
27,50
21,25

Alttaki aslında üstteki ile aynı geçiş. Ama sistemde ceza olarak duruyor şimdi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
HGS cezaları affa girmiyor yapılandırırsanız üfe vs ekleniyor siz zararlı çıkıyorsunuz.Geçen hafta bir abim 900 tl ödedi sattığı arabasından gelmiş birde bu cezalar TC nosuna işlendiğinden nakilde çıkmayabilir Vergi dairesine başvurmanız gerekiyor.

HGS konusunda bir türlü düzen oturtamadılar ucuza mal edicez derken hep mlletin canı yandı.Bende geçen ay OGS cihazımı yeniledim 50-60 tl lik bir cihaz ücreti alıyorlar hem gişe geçişlerinde sıra beklemiyorsun hgd gibi yoğunluk olmuyor hemde kafa rahat oluyor:)