škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ev Dekorasyon Çalışmalarım :)

*CEM* · 39 · 14297

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
diş macunuda musluk üstünde etkili oluyo
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
henkel metal polish diyorum eski musluklara, benim foto yüklediğim konusu da var hatta

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgisayarım rahmetli oldu ondan foruma nadir girer oldum ama eskiye dönücem az kaldı telaşlarım bitiyor.Eve taşınırken baktım benim malzemeler sığmayacak gibi çözüm olarak küçük tuvaleti iptal etmeye karar verdik.Benim çöpçülük huyumda olduğundan depoya alıp alıp koyduğum malzemeleri değerlendirme vakti geldi

İlk önce tuvaletin deliğini, yoğurt kabının altını keserek ve  silikon sıvayarak kapatıyoruz tabi su deliklerinide.Kuruduktan sonra 4 kat kalın naylon ile üstünü bir güzel kapatıyoruz.

Sonra ölçüleri alıp dekopaj makinası ile mdfyi kesip biçiyoruz ve duvar eğiminden dolayı oturtmak için ince kesimlere giriyoruz bir ara delirecektim neyse tuttum kendimi :++:

Yarın bitmiş halini eklerim çekmeyi unutmuşum.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Komşunun fazlalık olarak kapının önüne koyduğu süpürgelik ve evde bir köşeye atılmış olarak bulduğum pvc yer kaplamasını kesip biçip yapıştırıp bu hale getirdim.

Sırada duvarlara sprey şişeleri asabileceğim raf yapmaya geldi.İki adet yapacağım ev ve oto olarak ayrılacak :D
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2012, 23:51:02 Gönderen: *CEM* »

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sıra geldi mutfak dolabının altına led döşmeye.Bu ledleri arkadaşım çinden getirdi ama işine yaramadı bana verdi.Bu ledleri paralel bağlayıp 12 v telsiz telefon adaptörü ile besledim ufak bir tadilat  ile :D

Daha önce mutfak dolabının altına kanal döşeyip anahtarlı dörtlü priz bağlamıştım.Ledleri bu kanalın arkasına sakladım kabloları ile birlikte.

Koca adaptörü dörtlü prize takınca yanına başka birşey takmak zor olucaktı.Bende adaptörü söküp içindeki trafoyu çıkardım.Prize girenplastik çıkıntılı kısmı kıl testere ile kestim.

Prize giren erkek uçları kesip yerine kablo leyimledim.

Mutfak dolabının yanında ufak bir boşluk buldum ve oraya saklamaya karar verdim.Kablolarıda ufak bir delik gelip gizli bölmeden geçirip bağlantı montajını bu şekilde yaptım.

Kabloları da bu küçük delikten geçirdim.

Toplam da beş adet led kullandım.Şimdi bağlantılarımızı kontrol ediyoruz,

Şimdi kabloları da dörtlü prizin arkasından geçirip küçük bir anahtar ekliyoruz.

Montaj bitti :)

Akşam flaşh ile çektim aslında bütün mutfağı aydınlatıyor ledler gayet güçlü.

Bir detay macerasının şimdilik sonuna geldik.

Sırada bu balkon siperliğinde tüpe dolap yapmak var :)

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık abi çok beğendim olmuş yani. :)   Kremalı burçağıda çok severim iftardan sonra alım bitane çayla güzel gider. :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;387251
Eline sağlık abi çok beğendim olmuş yani. :)   Kremalı burçağıda çok severim iftardan sonra alım bitane çayla güzel gider. :)

İş yaparken atıştırmalık güzel gidiyor bende seviyorum :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
adaş şekil yapmaya devam diyorsun güzel ediyorsun vesselam. yalnız izolasyonlarını iyi yap el mel değmesin adaptörü koyduğun yerde sağlam tertibat alsaydın. bir taraf ahşap. birde su değmez inşallah. bende felaket tellalı mı oldum ne.:++:

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;387703
adaş şekil yapmaya devam diyorsun güzel ediyorsun vesselam. yalnız izolasyonlarını iyi yap el mel değmesin adaptörü koyduğun yerde sağlam tertibat alsaydın. bir taraf ahşap. birde su değmez inşallah. bende felaket tellalı mı oldum ne.:++:

Abi güvenlik konularında paranoyak bir insanım.Adaptör koyduğum yere su toz girmez.Döşediğim kanalı dübel ve vida kullanarak sabitledim.Ledleri döşemeden elektirik bandı ile sarıp sarmalayıp sonrasında kanal arkasına yerleştirip vidaları sıkıştırıp iyice sabitledim.Yoksa dediğin gibi 220 voltu afiyetle yeriz allah korusun :++: