škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ev Dekorasyon Çalışmalarım :)

*CEM* · 39 · 14313

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnşaat işine de el attım hayırlısı :++: İşi ilk önce ustalara bıraktım yerler taş döşendi.

Malzemeler:
1-27 paket sermik.
2-6 paket kalekim yapıştırıcı.
3-Toplam 15 kilo renkli derz

İlk önce banyodan başladık.Burda en önemli husus 4 bir yerden eğim vermek.

Klozet taşını söküyoruz,

Yapıştırıcı ya su ekliyoruz kıvam her zaman yoğurt kıvamı olacak.Alana yayıyoruz.

Banyoya vitra truva serisi taş kullandık.

Derz olarak gri renk kullandık değişik bir hava verdi.

Sonra mutfak ve koridora başladık.Bu kısımlar da ege seramik taşlarını kullandık ama modelini unuttum.

Derz olarakta bej renk kullandık ama bitmiş halini yarın çekerim unutmuşum:( Bir de süpürgelik üstüne çıta koyduk bütünlük sağlamış olduk.

Ustlara gidince tuvalet penceresini söktüm.Onun yerine portatif birşey tercih ettim.İlk önce mastik ile yapıştırmaya kalktım ama yapışmadı.Bende aynanın plastik tutacaklarını söküp :D altlı üstlü sabitleyerek sorunu çözdüm.

Pencerenin kasasının üstüne montaj yaptığım için bazı yerler çok aralık kaldı işte mastik bu kısımlar da işe yaradı.Bütün boşluklar mastik ile dolduruldu fazlalıkları yarın silicem.

Mutfak dolabının içine beton atıp bırakmışlar.Bende artan taşlar ile fantezi yapacağım arkası yarın :D

Bu da bonus :D

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
maşallah güzel çalışma bende yarın son lys sınavıma gireyim evde yapacağım şeyler aklımda. size birşey soracağım fayansları sprial makinesiyle mi kestiniz?beni en çok engelleyecek şey bu fayans kesme işi taşlama ile kesebilirsem startı verecem.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vay asprinci de oradaymış :D Evin hayırlı olsun cem abi güle güle otur.Şu pis işleri hiç sevmem umarım kısa sürede biter :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;372562
maşallah güzel çalışma bende yarın son lys sınavıma gireyim evde yapacağım şeyler aklımda. size birşey soracağım fayansları sprial makinesiyle mi kestiniz?beni en çok engelleyecek şey bu fayans kesme işi taşlama ile kesebilirsem startı verecem.

Taşlama ile düzgün kesim yapman çok zor.Fayans kesme makinası kullanmak en dügün yol.

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;372563
Vay asprinci de oradaymış :D Evin hayırlı olsun cem abi güle güle otur.Şu pis işleri hiç sevmem umarım kısa sürede biter :)

Eyvallah Kadir çok sağol.Pis işler bizim işimiz yapıştı kurtamıyoruz :D O kadar çok aspirin adı altında satılan ürün var ki anlatamam.Bu güleç marka satıyor.Biraz daha araştırıp olmadı aspirin dosyası açıcam .

Çevrimdışı ladacı8086

• Detay Manyağı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: *CEM*;372566
Eyvallah Kadir çok sağol.Pis işler bizim işimiz yapıştı kurtamıyoruz :D O kadar çok aspirin adı altında satılan ürün var ki anlatamam.Bu güleç marka satıyor.Biraz daha araştırıp olmadı aspirin dosyası açıcam .

Ellerine sağlık Cem abi. Çalışmalarının devamını ve araştırmalarını merakla bekliyoruz :D

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kolay gelsin, çok güzel oluyor ellerine emeğine sağlık :):ok:
Bu işlerden ben nefret ederim, 8 sene önce bir daldık eve, kazma kürek, el arabası bile vardı :D çıkan molozun üstüne oturup ufukta gemi bekleyenler gibi dalıp gitmiştim :D burası nasıl toparlanacak diye, yoluna giriyor tabi ama içinden insanı bazen derin hüzünler kaplıyor :D sağlıkla, keyifle oturun inşallah :ok:

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Cem. Güle güle otur. :ok: Son fotoğraftaki yerde Levin'i daha önceden görmüştüm gibi geldi. :D

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;372694
Kolay gelsin, çok güzel oluyor ellerine emeğine sağlık :):ok:
Bu işlerden ben nefret ederim, 8 sene önce bir daldık eve, kazma kürek, el arabası bile vardı :D çıkan molozun üstüne oturup ufukta gemi bekleyenler gibi dalıp gitmiştim :D burası nasıl toparlanacak diye, yoluna giriyor tabi ama içinden insanı bazen derin hüzünler kaplıyor :D sağlıkla, keyifle oturun inşallah :ok:

Ben bu işlerden kurtulamıyorum düzenli olarak beni buluyor alıştım artık :D

Alıntı yapılan: Hacı Köksal;372808
kalekimin kıvamı sütaş kaymaklı mı :D

Sütaş kaymaklı kıvamını denememiştim :D deniyim bakayım :)

Alıntı yapılan: Detaycı;372812
Hayırlı olsun Cem. Güle güle otur. :ok: Son fotoğraftaki yerde Levin'i daha önceden görmüştüm gibi geldi. :D

Levin daha gelemedi yeni yerine :) İnşallah gelecek :) Hepinize teşekkür ederim.

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evdeki çalışmalar tam gaz devam ederken biraz fotoğrafa boğmakta fayda var :D

İlk önce lavabomuzu söküyoruz ve 80 li yıllardan kalma eca marka musluklarımız bize merhaba diyor.Musluklarda sorun olmasa da yeni tip musluk takmakta fayda gördüm.Taktığım muslukların içinde filitre var bataryamızın iç takımı korumaya yardımcı oluyor.

Eski musluklarımızı söküp yeni musluklarımızı takıyoruz,

Muslukları takarken su kaçırmaması için sarılan bir madde var ismini unuttum.Onsuz iş yapmıyoruz.Sanırım yorgunluktan hafıza kaybı yaşıyorum.

Yeni lavabomuzu takıp, batarya ve gider bağlantılarını yapıp işi bitiriyoruz.

Sıra geldi eski rezervuar sökülmesine.İlk önce eski tip duvara monte rezervuarı söküyoruz.

Eski klozet taşını taş döşerken sökmüştük.Yeni klozet taşının arkasında rezervuar var.İlk önce onun iç takım parçalarını montajlıyoruz.Tavsiyem basmalı değil çekmeli iç takım alın daha dayanıklı.

Bu arada yukarıdaki rezervuar musluğunu söküp kör tapa takıyoruz.Aşağıda bir adet musluk çıkışı var bize iki adet lazım.Bu tarz durumlar da dekoratif T denilen parça ile tek musluk çıkışını çoğaltabiliyoruz.

İlk önce klozet taşını sabitleyeceğimiz vida deliklerini açıp sonra kada yardımı ile oturtuyoruz.Kada parçası ile 2 cm öne-arkaya, sağa-sola klozet taşını kaydırabilirsiniz.Ben fotoğrafını çekmeyi unuttum.Bağlantılarımızı yapıp işlemi bitiriyoruz.

Sıra da şohben montajı var işte burda ne kadar detay manyağı olduğumu görebilirsiniz :++: Şohben musluk bağlantıları eski tip tüplü hatta kömürlü tiplere göre yapıldığı için duvarın tam ortasına yapılmış.Bende bu musluklar hem şohbenin arkasında kalsın hemde altına dolap koyacak kadar boşluk yaratmak için şohbenin montaj askını modifiye etmeye karar verdim.Bu konuda tabiki yardım aldım çünkü montaj da hata olması durumunda şohbenin montaj vidalarından kurtulup yere düşmesi kaçınılmaz son olur allah korusun.Şohben askısının arkasına metal kaynattıktan sonra iki yanına 7 cm ayak yapıp öne doğru uzatmış olduk.Ben elektirik tesisatı için kanal döşerken yardıma gelen Erol abim duvarı sağlam deldi :++:

İçeriden gördüğümüz ,

Aslında bir uç koridordan çıktı :++::++::++::++:

Modifiye ettiğimiz montaj askımız :)

Çevrimdışı *CEM*

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şohbeni oturtup tam elektirik montajına geçicektik askının aşağı doğru kaydığını fark ettik.

Bizde şohbeni tekrar söküp ayakları 2 cm kısalttık.Sonra bi güzel boyayıp mat vernik attım :)

Tabi ayakları kısaltmak yetmedi.Gijon denilen uzun civata, somun ve 2 plaka demir bağlantı alıp fantezi yapmaya karar verdik :) Duvarı iki taraflı deldik en iyisi kıralım hakkını verelim :++:
Malzemelerimiz,

Demir parçaların şeklini duvara çizip bir güzel duvarı kırıyoruz.Sonra metal parçaları duvar içine oturtuktan sonra uzun civatayı öçüde keskip duvarın iki tarafından somun takıp askımızı sağlam hale getiriyoruz.

Askımız sağlam şekilde bize bakıyor :)

Arkası yarına Kandiliniz Mubarek olsun :)
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2012, 20:38:38 Gönderen: *CEM* »

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oda kapılarının üzerindeki duvar boyaları nasıl çıkar:confused: