škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Hangi motor Seçeneği ? Yada Kodiaq mı ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;635251
Performans göreceli ancak dizel bize fazlasıyla yetiyor.Alırken benzinli ucuza alınıyor ama satılırkende öyle.Dizel üretimi bitecek felan hikaye vw daha yeni dizel üzerinde iyileştirmeler yapılacağını ve verilen önemin artacağını duyurdu.Hele ki Türkiye de en az 20 senesi var rahat :) Aynı sürüş şekliyle aynı sertlikte sakinlikte Dizel 6.5 yakıyorsa benzin 8.5 yakar yani kim ne derse desin bu böyle.Yüksek hızda gene öyle 150 ile benzinli araç 6-7 litre yakmaz 10-11 yakar.Kısacası İstasyonda yakıt alırken dizel insana mutlu hissettiriyor.Benzinli alırken de ucuz satarken de ucuz dizele göre.Güç yetiyorsa 1.6 dizel.2012 model 105 beygirlik Passata 150 ye kadar 8-9 boy fark atıyor 120 lik dizel motor aynı şekilde Eski Superbede aynısını yapr ve yalıtım Eski Superbe göre çok iyi çünlü motorda daha sessiz.Tavsiyem 1.6 dizel Superb. Kodiaq senede 10 bini geçmiyorsanız alın çok üzer yakıtı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle söylediklerinize hak veriyorum dizelin en büyük avantajı bassanız bile benzin kadar yakmıyor. Aracı korkmadan kullanıyorsunuz. Benzinin hp ve sessizlik avantajı var yakıt konusunda sıkımtıya düşülürse lpg dahil edilebilir diye düşünüyoruz. Vw grubun satış bayileri dizel binek araçlara veda edilecek söylemini dile getiriyor 1.6 sınıfında anlamadık.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7352]memory42[/MENTION]

Benzin az satıldığı için satış politikası haberlere bakabilirsiniz vw dizele verdiği önemi arttıracağını söyledi. 1.6 dizele veda demeleri yüksel ihtimalle 1.5 yeni teknoloji bir dizel gelecek olması.Biz İsviçre de yaşamıyoruz burası Türkiye ve dizelin daha bu ülkede çooook ömrü var :) Pejo da yeni 1.5 dizel üretti Reno sürekli üretiyor Ford yeniledi dizelini.Hatta Honda bile kullanırken bu konışmalae için çok erken ki İskandinav ülkeleri bile 2030 da ülkeye sokmayacağız derken Türkiye de 2050 ye kadar gider dizel içiniz rahat olsun :)))

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz her bilgiyi dikkatlice okuyor ve sentez içinde düşünüyorum herkes bir noktada haklı geliyor :) Ayrı ayrı alıntı yapmak isterdim ama karışıklık ve mesaj şişmesi yapmasın istiyorum. Benzin herzaman korkutuyor insanı :) gittiği kadar yakıyor da herzman diyecek birşey yok tabiki ama ikinci elde dizeli satarken benzine göre 15 bin lira fazlaya gitmiyor hocam...

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;635263

Benzin az satıldığı için satış politikası haberlere bakabilirsiniz vw dizele verdiği önemi arttıracağını söyledi. 1.6 dizele veda demeleri yüksel ihtimalle 1.5 yeni teknoloji bir dizel gelecek olması.Biz İsviçre de yaşamıyoruz burası Türkiye ve dizelin daha bu ülkede çooook ömrü var :) Pejo da yeni 1.5 dizel üretti Reno sürekli üretiyor Ford yeniledi dizelini.Hatta Honda bile kullanırken bu konışmalae için çok erken ki İskandinav ülkeleri bile 2030 da ülkeye sokmayacağız derken Türkiye de 2050 ye kadar gider dizel içiniz rahat olsun :)))

O halde superb de bir makyaj ve motor değişimi ne zaman bekleniyor acaba ? Beklemeye değer mi ?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Tamamen modeli km si ve temizliğiyle alakalı bir durumdur bu hocam emin olun ki kendi dengi km si boyası diriliği olan benzinden 15 bin fazlaya gider.Tanışımız Seat Leon aldı 1.4 tsi ye bi kaç sene evvel mk2 kasa 42 milyara onu alırken dengi km de 60 binden aşağı dizel yoktu :) Herkesin görüşüne saygım sonsuz benzin dizel konusunda ama ben benzin istasyonuna sık gitmek istemem benzinli de kullandık 1.4 tsi 8.8 ortalamamız vardı 125 hp modelinden aynı sürmeye şimdi süren de aynı yerde 6 litrelerde dizel yakıyoruz cebimize az bi para da kalmıyor 15 bin km de hesaplayabilirsiniz baya da para ediyor.Alım gücüm varsa dizel alırım.Ha alım gücüm yok diye dizelini gidip dizel diye Symbol Duster alacağıma adam gibi benzinli araba alır binerim :)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memory42;635265
O halde superb de bir makyaj ve motor değişimi ne zaman bekleniyor acaba ? Beklemeye değer mi ?

2018 de olmayacağı kesin ki makyajında çok büyük olacağını düşünmüyorum olacak şeyler belli.Ön farlar bi xenon değil led olacak.Hayalet ekran göstergesi olacak.1-2 stop ledlerde oyunlar felan Değer mi beklemeye değmez.Hatta fiyar artışıyla makyajsızları bile daha değerli kılabilir 2. Elde

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;635267
2018 de olmayacağı kesin ki makyajında çok büyük olacağını düşünmüyorum olacak şeyler belli.Ön farlar bi xenon değil led olacak.Hayalet ekran göstergesi olacak.1-2 stop ledlerde oyunlar felan Değer mi beklemeye değmez.Hatta fiyar artışıyla makyajsızları bile daha değerli kılabilir 2. Elde

Kisisel gorusum, teknige dayanmiyor.

Bizdeki kodiaq led. Superb bi-xenon.
Superb'de light  assist oldugu icin midir bilemiyorum ama farlari, kullanimi, netligi, dinamikligi cok cok daha iyi kodiaq'a gore.

Led olunca far makyaj mi yedi yumruk mu yedi diye sorsalar cevabim ikinci olurdu

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Cagri33;635267

Arka stoplara el atılmalı,o cüsseli kasaya çok cılız kalıyor,ayrıca ön panjurunda güncellenmesi gerekiyor,orta bölümü hiç hoş değil..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası Tsi konusunda bizi etkileyen kısım biraz daha ekstra ekletebilecek olmamız. Örneğin jant, koltuk, elektronik destek vs gibi tabi birde güc artısı da var. Yoksa dizel konusunda hem fikiriz kesinlikle sizinle...
Makyaj konusunda bende size katılıyorum. Ufak değişimlerle görsel anlamda çalışılacak. Birde şimdiye kadar sürekli arka stoplar kasaya uyum göstermedi hep bir eksi hep bir görsel eksiklikle kaldı ve bu durum bence bilinçli yapılmakta başka açıklaması yok çünkü..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı kullanacak abim, dün diyor ki kodiaq mı alsak superb den çok yakmaz diyor :) Bir yüksek araç severliği var tabi binişide rahat olacağından hak veriyorum :)

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim tavsiyem süperb olur, dizel yada benzinli seçeneğinin tercihi ise size kalmış, bende 2017 1,6 tdi manuel style var fazlası ile memnunum
Kodiaq a gelince 2 sene sonra model devam edermi? yoksa adı mı değişir başka bir şey mi olur o belli olmaz.
O yüzden model devamlılığı olan ve muhtemelen de, aynı ismi ile uzun süre üretilecek olan süperb her durumda tercihiniz olmalıdır.

Ama yok ben illa ki suv istiyorum derseniz bence model değeri kodiaq dan daha yüksek olan wv tiguan a bir bakın derim ( sıfır fiyatlarını bilmiyorum tabiki arada ne kadar fark var)
« Son Düzenleme: 26 Mart 2018, 09:05:50 Gönderen: DOĞUSER »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;635260
[MENTION=11879]kolgezer[/MENTION] Hocam alım gücü varsa senede 5 bin yapılsa bile dizel almak mantıklı benim gözümde.Satarken de aldığın kadar fiyat farkıyla satıyorsun benzine göre.Performansta göreceli bence gayet günlük kullanım uzun yolda şehir içinde.Kriter meselesi
1. 2 yıl sonra, 5 senelik bir dizel ile benzinli eşdeğer 2 aracın aynı fiyata satıldığını gördüğümüzde bana hak vereceksiniz.
2. performans bir tercih olabilir, ama önemli bir tercihtir. 1.6 tdi ye yazılım attırdığınızda(tsi ile eşdeğer performans alındığında) yakıtın da 1-1.5 lt arttığını göreceksiniz. yani aradaki güç farkını yabana atmamak gerek.
3-dizele karşı biri değilim. verimsiz dizel motorlara karşı mesafeliyim. mesela 2.0 tdi yi çok beğeniyorum. keşke hepimiz onu alabilsek ama malum işte vergiler..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;635274
Alıntı yapılan: Cagri33;635260
[MENTION=11879]kolgezer[/MENTION] Hocam alım gücü varsa senede 5 bin yapılsa bile dizel almak mantıklı benim gözümde.Satarken de aldığın kadar fiyat farkıyla satıyorsun benzine göre.Performansta göreceli bence gayet günlük kullanım uzun yolda şehir içinde.Kriter meselesi
1. 2 yıl sonra, 5 senelik bir dizel ile benzinli eşdeğer 2 aracın aynı fiyata satıldığını gördüğümüzde bana hak vereceksiniz.
2. performans bir tercih olabilir, ama önemli bir tercihtir. 1.6 tdi ye yazılım attırdığınızda(tsi ile eşdeğer performans alındığında) yakıtın da 1-1.5 lt arttığını göreceksiniz. yani aradaki güç farkını yabana atmamak gerek.
3-dizele karşı biri değilim. verimsiz dizel motorlara karşı mesafeliyim. mesela 2.0 tdi yi çok beğeniyorum. keşke hepimiz onu alabilsek ama malum işte vergiler..

Tespitinizin giderek doğru olduğu zamanla ortaya çıkıyor hocam. Fiyat eşitlendiği zaman çok cuzi bir fark olacak sanırım aralarında ki sonrasında avantaj benzine geçer mi diye düşündürüyor insanı...

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konyada yaşıyor ve yılda 15 bin km yi geçmiyorsanız dizel tavsiye etmem. 5.yilda ikinci el icin dizel ve benzinli arasinda neredeyse fiyat farki kalmiyor. Bende konyadayim 23bin km oldu ve en son yakıt ortalamam 7.5lt kış şartlarında. Yazın 6.5-7 arasında. Bu şartlarda dizelde 6 lt yakıyor ve mazot ile benzin neredeyse aynı fiyata geldi. Dizelin turbosu,partikül filtresiydi, rejenerasyonuydu uğraştığınız değmez. Heleki araci surekli kisa mesafe kullanacaksaniz dizel gec isindigi icin benzinliden çok yakar. Aksarayda arkadaşımın aracı 2017 1.6 tdi DSG 2-3 kmlik kisa mesafede kullaniliyor ve uzun süreli ortalama 8.5lt idi.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
15 bini aşmıyoruz dediğiniz gibi ve kullanılan mesafe genelde birkaç km yi geçmiyor. Bize dizeli aratmazsa düşünmekteyiz şuanda baya bi...