škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 superb boyada dokulme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaliteli malzemeler ile kendimiz yılda bir boya koruma yapabilir miyiz? Aslında bunu yapmak isterim öğrenebilirsem. Faydası ne şekilde olur onu da merak ediyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;612793
Buyrun
Fotograftaki boya atığı kesinlikle anormal bir durum, ancak, bu tarz durumların tüm seri skoda araçlarda yaşanacağına ihtimal vermiyorum.
İyi bir kaportacıya gösterin ve yorumlamasını talep ediniz. Boya ölçümü yapılırsa gerçek ortaya çıkacaktır.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasinoplz;612820
Kaliteli malzemeler ile kendimiz yılda bir boya koruma yapabilir miyiz? Aslında bunu yapmak isterim öğrenebilirsem. Faydası ne şekilde olur onu da merak ediyorum.
Aşağıdaki foruma üye olup bir kaç konu okuyun. Elinizin yatkın olduğunu düşünüyorsanız, işe girişebilirsiniz.

http://www.detailturkey.net/

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;612822
Fotograftaki boya atığı kesinlikle anormal bir durum, ancak, bu tarz durumların tüm seri skoda araçlarda yaşanacağına ihtimal vermiyorum.
İyi bir kaportacıya gösterin ve yorumlamasını talep ediniz. Boya ölçümü yapılırsa gerçek ortaya çıkacaktır.

Yaptıralım bakalım. volkswagen grubundan boya konusunda herkes şikayetçi en ufak dokunusta boyle oluyor. Birde plastik aksam plastik astarı atilmadan direk boyaniyormus skoda da

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son dediğinizi yapmazlar. astarsız boya en ufak esnemede atar. sizinki sanki orası tekrar boyanmış da üst katman atmış gibi görünüyor. boya kalınlığı 100 micronun altında olmalı. 200 falan çıkarsa boya var demektir. komple boyalı aracım oldu. satarken beraber bakmıştık kalınlığına. sağ kapısında macun vardı 600 microna kadar çıkmıştı orada.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;612831
Son dediğinizi yapmazlar. astarsız boya en ufak esnemede atar. sizinki sanki orası tekrar boyanmış da üst katman atmış gibi görünüyor. boya kalınlığı 100 micronun altında olmalı. 200 falan çıkarsa boya var demektir. komple boyalı aracım oldu. satarken beraber bakmıştık kalınlığına. sağ kapısında macun vardı 600 microna kadar çıkmıştı orada.

Suan yoğun oldugumdan gidemedim ama sikayetvarda benzer şikayetlerde bulunulmus örneğin son sikayetteki fotolar benzer. Heralde astar üzerine atilan boya dandik https://www.sikayetvar.com/skoda-boya-dokulmesi

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki de Passat'la arasındaki fiyat farkını düşürebilmek için, izolasyon ve boya konusunda cimrilik yapmıştır Vw.

Sonuçta mekanik ve motor aynı. Maliyeti düşürebileceği yerler gözle görülmesi zor olan alanlar olabilir.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;612918
Belki de Passat'la arasındaki fiyat farkını düşürebilmek için, izolasyon ve boya konusunda cimrilik yapmıştır Vw.

Sonuçta mekanik ve motor aynı. Maliyeti düşürebileceği yerler gözle görülmesi zor olan alanlar olabilir.

Boya,cam ve plastik aksam kalitesi(Özellikle far plastiği ve gösterge plastiği) oldukça kötü. Bunu bir önceki aracım olan çok daha alt düzeyde bir araç olarak kabul edilen Hyundai i30 ile karşılaştırırak söylüyorum. İ30 u ne yerlere parkettik, ne mıcırlı yollardan geçti yediği taşın mıcırın haddi hesabı yoktu,kuş pisliğinden tut bir ara dut ağacının altına parketmişim şire olmuştu komple ha keza çam ağaçlarının altında reçine banyosu oldu, gökçeadaya giderken tuzlu deniz suyu bile yedi gemide yıkayınca gıcır gıcır oldu. Yani işin özü boya kalitesi ve cam kalitesi önceki araçlarıma göre yani standart araçlara göre oldukça kötü diğer konularda iyi.

Bu arada Şefika isimli bir bayanda şikayette bulunmuş.

Skoda Boyada Dökülme ve Çatlama!
2015 yılı kasım ayı sonunda yeni kasa superb aldım. 10 gün önce tavanda boya kalkması gördüm acaba dış etkenler sebep olmuş olabilir mi diye düşündüm ama beş gün önce tavanda farklı yerlerde boya çatlakları gördüm demek ki ilk gördüğüm boya dökülmesi de bundan kaynaklanmış. Servise götürdüm durumu izah ettim boya değerlerini ölçtüler bir sorun görülmedi ama boyada bir sıkıntı var herhalde servis hala bana dönmedi. Skoda'ya da e-mail çektim cevap gelmedi bekliyorum. Yasal hakkımı aramayı düşünüyorum.

Şefika E.04 Kasım 2016
Şikayetimle ilgili Antalya çağ otomotiv tarafında sözlü bir şekilde kuş pisliğnen kaynaklandığı ifade edildi. Olayı mahkeme sürecine taşıyacağım için resmi açıklama (evrak) istedim ama servis böyle bir belge kendileri tarafından verilemeyeceği söylendi. Yüce Otomotiv tarafından belge verilmesini istiyorum

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;612925
Boya,cam ve plastik aksam kalitesi(Özellikle far plastiği ve gösterge plastiği) oldukça kötü. Bunu bir önceki aracım olan çok daha alt düzeyde bir araç olarak kabul edilen Hyundai i30 ile karşılaştırırak söylüyorum.

Katılıyorum. Superb ile ilgili çok fazla boya sorunu ile ilgili şikayete rastladım bende.

Bu araçlar D segmenti sonuçta. Hadi hayalet göstergeden, izolasyondan v.s. maliyet düşürebilirsin.

Ama boyadan kaynaklı maliyet düşürme çabaları çok saçma.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de ön tampon ve kaputta sürüyle noktasal atık var. Hadi 40 yılda bir taş çarpar kaportayı göçürür veya camı çatlatır anlarım da; bu kadar fazla sayıda olması tuhaf geliyor. Aynı şekilde ön far camlarında da 2-3 tane noktasal kırık var. Bu kadar narin olmamalıydı diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;612927
Katılıyorum. Superb ile ilgili çok fazla boya sorunu ile ilgili şikayete rastladım bende.

Bu araçlar D segmenti sonuçta. Hadi hayalet göstergeden, izolasyondan v.s. maliyet düşürebilirsin.

Ama boyadan kaynaklı maliyet düşürme çabaları çok saçma.

Bu arada şikayetvara baktım Volkswagen passatlada ilgili benzer şikayetler var. Örneğin İbrahim K isimli biri yazmış

Farklı bir başlık altında yine bu aracımla ilgili, farklı bir konu sebebiyle şikayetimi birkaç ay önce dile getirmiştim. Gelin görün ki daha önceki şikayetimin karşılık bulmaması ve mağduriyetimin giderilmemesinin üzerinden çok zaman geçmemiş olmasına rağmen bu markayla ilgili yaşadığım problemlerin sayısı git gide çoğalmakta. 2016 Passat Highline model aracı bu yılın temmuz ayında sıfır olarak Kartal Doğuş Oto bayisinden almış bulunmaktayım. Birkaç gün evvel farkına varmış olduğum, tampon bölgesinde bulunan boya atması ve arka kapı içlerinde bulunan ezikleri göstermek üzere aracı serviste götürdüm. Servis tamponun değişimine kapı içlerinde bulunan eziklerin ise kullanıcıdan kaynaklı olduğuna yönelik bir bir hükme vardı. Aracı aldığım tarihten şu an ki tarihe kadar 3 ayıpla karşılaştım. Konuyu Tüketici Hakları mahkemesine taşımış bulunmaktayım. Bu şekil bir hizmet anlayışı olamaz.

passat forumunda da konuşulmuş özellikle opak boyalarda kronik diyorlar. Basınçlı suyu fazla tutmayın diyorlar. Vay be nelere kaldık pamuklara sarıp kullancaz aracı

http://www.passatturkiye.com/soru-ve-sorunlar/16135-b8-boya-atmasi.html

Alıntı yapılan: özdil;612831

Bu arada volkswagen ve skoda ile ilgili diğer forumlara ve şikayet sitelerine baktım. Araçlarını boya ölçümüne götüren çoğu kişinin boya ölçüleri 300-400 vs. değişik değişik çıkmış. Sonrasında servise şikayet kaydı oluşturmuşlar onlarda doğuşa sormuş doğuş ve yücede güya almanya ve çek cumhuriyeti ile konuşmuş onlarda 600 micron altı normal demiş. Yani vosvos grubu anlaşılan yala kaşık boyuyor araçları öyle BMW Mercedesteki ihtimam vs. yok anlaşılan. Bir audiyi özel boyuyorlardır muhtemelen.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2017, 18:24:53 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır toyota corollada 65-80 mikron boya vardı. tamamı boyanmış e39da 200-240 mikron boya vardı. 600 mikron sağ kapıda vardı o da macunlu idi. 600 mikron normal açıklaması insanı aptal yerine koymaktır.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;612793
Buyrun

Benim araçtakiyle aynı. :(

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;612966
Benim araçtakiyle aynı. :(

Demekki genel problem basınçlı su ile yikiyormusunuz aracı passatcilar yikamayin demiş özellikle opak renklerde bu ssorun kronik diyorlar

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: creed;612787
Boya kalitesi çok kötü geçenlerde aracı yıkattım öyle yüksek basınçlı su da vurdurtmadım arabaya.Ama bir baktım yeni bir noktacık.Bu sorunu nasıl çözmeliyiz bilemiyorum.Skoda arabayı paketleyip saklamamızı istiyor heralde.Kesin bulacakları çözüm de bu olur.

Ben baya basınçlı su ile yikadim geçen gun sizde yıkayınca nokta olur kabak çekirdeği :) hatta yikamadan once baya baktim o kisma cunku komsu cok yanastirmisti kapisi vs degdimi diye hic birsey yoktu arti olarak ayna oldugu icin orda aynaya değmeden kapi vs zor değer. Demekki basınçlı suya dayanmıyor boya
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2017, 17:22:39 Gönderen: Hukuki »