škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb bagaj kapağı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet uzak mesafeden bagaj artık kumandadan da kapanabiliyor(önceden kapanmıyordu).Kapatmak için önce 2-3 kere bagaj tuşuna basıp sonra da basılı tuttuğunuzda sesli bir uyarı sonrası bagaj kapanıyor.araca uzaktan bir güncelleme yapıldığı kesin.daha da önemlisi,bagaj eskisi gibi yumuşak kapanmıyor. sanki birden pat diye aşağı düşercesine kapanıyor.Oysa eskiden yumuşakça kapanır, sonrasında da yerine otururdu.Aynı durum sizlerde de oluyor mu?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;582994
Evet uzak mesafeden bagaj artık kumandadan da kapanabiliyor(önceden kapanmıyordu).Kapatmak için önce 2-3 kere bagaj tuşuna basıp sonra da basılı tuttuğunuzda sesli bir uyarı sonrası bagaj kapanıyor.araca uzaktan bir güncelleme yapıldığı kesin.daha da önemlisi,bagaj eskisi gibi yumuşak kapanmıyor. sanki birden pat diye aşağı düşercesine kapanıyor.Oysa eskiden yumuşakça kapanır, sonrasında da yerine otururdu.Aynı durum sizlerde de oluyor mu?
Evet bende fark ettim aynen dediginiz gibi cok kaba kapaniyor

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya arkadaşlar napıyorsunuz uzaktan güncelleme nedir ya, öyle şeyler olur mu yapmayın etmeyin. Araç ilk aldığımdan beri o şekilde kapanıyor. Vakum meselesine gelince sıcakta tek seferde vakum olmaksızın kapanıyor çevresindeki lastikler yazın muhtemelen yumuşak olduğu için tekrar çekme yapmıyordur.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;583009
Ya arkadaşlar napıyorsunuz uzaktan güncelleme nedir ya, öyle şeyler olur mu yapmayın etmeyin. Araç ilk aldığımdan beri o şekilde kapanıyor. Vakum meselesine gelince sıcakta tek seferde vakum olmaksızın kapanıyor çevresindeki lastikler yazın muhtemelen yumuşak olduğu için tekrar çekme yapmıyordur.
:) arabayi ne zaman aldiniz?

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;583011
Şubat ayında.
2015 araclarinda kesinlikle kapanmiyordu ama 2016larla yeni guncelleme yaptilar sanirsam onlar kapaniyor dolayisiyla ocak onceki araclarda bu sacma kisitlamadan dolayi sayisiz yorum ve konu acilmisti sizde haklisiniz bizde :)

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb için ilk sipariş verenlerden biriyim. Aracımı 2015 kasım ayında aldım. Daha dün akşam saatlerinde yaklaşık 30 metre mesafeden açıldı ve kapandı. Herhangi bir güncelleme filan yapılmadı. Belli bir süre içinde açılıp kapatılırsa bu işlem uzaktan gerçekleşiyor. Ama bagajı açıp 10 dakika boyunca eşya yerleştirirseniz uzaktan kapanmıyor. Bizzat test ettim ve bu sonuca ulaştım. Ayrıca kitapçığında da güvenlik önlemi olarak kapanırken en fazla 2 metre uzaktan kapandığı yazıyor. Yani tam olarak nasıl bir sistem olduğunu bence aracı üretenler de bilmiyor...

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de az önce denedim, benim bagaj kumandadan kapanmıyor. Araç active donanım, onla bir ilgisi varmıdır bilmiyorum ama, kumandadan kapatmakla ilgili araç kitapçığında anahtarsiz çalıştırma olan araçlarda uzaktan kumandayla kapanabilicegi yazıyor.

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;583106
Ben de az önce denedim, benim bagaj kumandadan kapanmıyor. Araç active donanım, onla bir ilgisi varmıdır bilmiyorum ama, kumandadan kapatmakla ilgili araç kitapçığında anahtarsiz çalıştırma olan araçlarda uzaktan kumandayla kapanabilicegi yazıyor.

Benimkide style daha 1 aylık :)anahtarsiz giris olmadığı için benimkide kapanmiyor kumandadan

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
Arkadaşlar konu uzar gider bende yorumumu yapmak istiyorum / 2015 Style paket var bende elektrikli bagaj kumandadan açılıp kapanıyor arabadan  150 metre uzaktan bagajı açıp kapatabiliyorum kumanda dan /// mesela kırmızı ışıkta durduk konsoldaki bagaj düğmesine bastığında bagaj açılıyor ama aynı tuş kapatmaz arabayı stop ediyorum kumandadan 2 defa tuşa basıyorum ve 2.basışımda basılı tutuyorum bagaj kapanıyor arabadan inemeden/// ben meraklı olduğum için çok Kurcalarım arabayı. Tüm açıklama yı yaptım dağılın :)
    [MENTION=11879]kolgezer[/MENTION]
Not : arabamı 2015 eylül aynında aldım ve aldığım günden beri  bu şekilde güncelleme falan olduğunu sanmıyorum benim arabam aldığım günden beri uzaktan açılıp kapanıyor. Video da atabilirim 150 Metre den işliyor bu sistem bende

[MENTION=12349]beko86[/MENTION] katılıyorum sana ben 2015 eylül ayında aldım
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2016, 23:26:10 Gönderen: Romario87 »

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Romario87;583189
Arkadaşlar konu uzar gider bende yorumumu yapmak istiyorum / 2015 Style paket var bende elektrikli bagaj kumandadan açılıp kapanıyor arabadan  150 metre uzaktan bagajı açıp kapatabiliyorum kumanda dan /// mesela kırmızı ışıkta durduk konsoldaki bagaj düğmesine bastığında bagaj açılıyor ama aynı tuş kapatmaz arabayı stop ediyorum kumandadan 2 defa tuşa basıyorum ve 2.basışımda basılı tutuyorum bagaj kapanıyor arabadan inemeden/// ben meraklı olduğum için çok Kurcalarım arabayı. Tüm açıklama yı yaptım dağılın :)

Hocam baya meraklıymışsınız,açtığınız konudan gördüm :)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=35792

- bilmiyorum sizin dikkatinizi çektimi ama 10 ay oldu arabayı alalı bugün gördüm. ön koltuk (Şöför Koltuğu Değil) Ön Tarafında Bir Kapak ve bölme oldugunu farkettim. işe yarar  silah tabanca pıçak  toz duman içinde yeri öğrendim nede olsa temizlerim artık

-ben arabayı internetten videolardan ve uzaktan beğendim karar verdim. almaya bile ben gidemedim abim gitti getirdi. ben en son direksyona oturdum  fırsatım olmadı incelemeye kurcalamaya

Çevrimdışı Romario87

• MondiBAY
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://i.hizliresim.com/DJl7MZ.jpg
Alıntı yapılan: icarus;583407
Hocam baya meraklıymışsınız,açtığınız konudan gördüm :)
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=35792

- bilmiyorum sizin dikkatinizi çektimi ama 10 ay oldu arabayı alalı bugün gördüm. ön koltuk (Şöför Koltuğu Değil) Ön Tarafında Bir Kapak ve bölme oldugunu farkettim. işe yarar  silah tabanca pıçak  toz duman içinde yeri öğrendim nede olsa temizlerim artık

-ben arabayı internetten videolardan ve uzaktan beğendim karar verdim. almaya bile ben gidemedim abim gitti getirdi. ben en son direksyona oturdum  fırsatım olmadı incelemeye kurcalamaya

bende kendime şaşırdım :)

Çevrimdışı Rujdi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Cumartesi günü Superb III aracımın elektrikli bagaj kapısı, kapama tuşuna bastıktan sonra tam olarak kapanmamaya başladı.Kapı en aşağıya kadar iniyor ama kilitlenmesini sağlayan son işlem yapılamıyordu.Sanki vakumlu bir sistem var ve bu özellik çalışmıyordu.Gösterge panelinde de bagaj kapısı açık görüntüsü mevcuttu.

Bu durum ikinci kez başıma geldi.İlkinde tekrar aç ve kapa işlemi yaptıktan sonra sorun tek seferde çözülmüştü.Ancak bu kez belki 10 kez aç kapa işlemi sonrası tekrar bagaj kapağı kapanmaya başladı.Şu anda normal görünüyor.

Bilemiyorum benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu? Hava ısısı ile ilgili olabilir mi ya da bagaj kilidinde arıza mı vardır acaba?

Saygılarımla.

İlhan ÇELİK

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rujdi;605595
Merhaba,

Cumartesi günü Superb III aracımın elektrikli bagaj kapısı, kapama tuşuna bastıktan sonra tam olarak kapanmamaya başladı.Kapı en aşağıya kadar iniyor ama kilitlenmesini sağlayan son işlem yapılamıyordu.Sanki vakumlu bir sistem var ve bu özellik çalışmıyordu.Gösterge panelinde de bagaj kapısı açık görüntüsü mevcuttu.

Bu durum ikinci kez başıma geldi.İlkinde tekrar aç ve kapa işlemi yaptıktan sonra sorun tek seferde çözülmüştü.Ancak bu kez belki 10 kez aç kapa işlemi sonrası tekrar bagaj kapağı kapanmaya başladı.Şu anda normal görünüyor.

Bilemiyorum benzer bir sorunla karşılaşan oldu mu? Hava ısısı ile ilgili olabilir mi ya da bagaj kilidinde arıza mı vardır acaba?

Saygılarımla.

İlhan ÇELİK

aynısı bende oldu,bagaj fitillerinden biri yerinden çıkmış fark etmemiştim 10 kere zorlaya zorlaya kapattım sonra fark ettim
fitillere bir bak hocam