škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Tüketimim :) "Sevindirici" :)

erciyes · 46 · 11837

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan33

• Fabia I Meraklısı
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbula gittim geldim ve istanbul içinde yaklaşık 450 kilometre yaptım klimayı şehir içindede uzun yoldada hiç kapatmadım 470 lira lpg ile 2450 km yol aldım...

Çevrimdışı naughty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abi rakamlar süper gazı kokluyo bu araç demekki :) ben 800 tl 1800 km yapıom gerçi araç farkı var ama :) özenmedim değil :)

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ağustosta fabia ile ilk uzun yol deneyimimi yaşayacağım. Bilgileri paylaşırım :)

Ama ş.içi bi hesaplamada 20, diğerinde 19.2, diğerinde de 21 krş hesapladım.

Sanırım değerler normal... (Sadece gazda hareket ediyorum)

Çevrimdışı v.kadir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
milangazdan 2,35 ten 26,1 lt gaz aldım 61,30 krş tuttu en fazla bi litrede içinde ya vardı ya yoktu mersinden Niğde ulukışlaya gittim geldm  dönüşte klima da açıktı şu an 371 km yaptı 380 e kadar gider düşüncesindeym. bu da yaklaşık 0,16 kuruşa denk geliyo

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İlk aldığım 50 lira ile 230 km görmüştüm ama onun ardından küçük bi bakım geçirdi araba filtreler kelebek temizliği bujiler felan bunun ardından aldığım ikinci 50 lira ile sadece 180 km gittim yakıt azalıcaana çoğaldı gibi geldi bana ama tabi geçen çıktığımda baya basmıştım onunda etkisi düşünürsek sanki normal ;)

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu tür hesaplamalar hatalı sonuçlar verir,
yakıt alıp şu kadar gittim bu kadar geldimle hesap edilmesi halinde hatalı sonuçlar alınır.
LPG yada benzin ölçecekseniz depoyu tam dolu olmak zorunda.
LPG dikkat edilmelidir aynı pompadan aynı şartlarda dolum yapılmalıdır.
Pompa basıncı, şamandıra atma durumu yakıt tüketimini fazla yada az gösterir.
Depoyu fulleyin  bir hafta binin şehir içi, şehir içi demek dur kalk dur kalk olacak, kalk 10-15 km git sonra dur şehir içi demeyin.

bende 2001 fabia 1.4 68 mpi var,
4 ay oldu alalı, bakım yaptırdıktan sonra omvl lpg taktırdım. 1370 tl ye ( usta başka marka olmuyor sorun yaşarsın dedi, atiker olur ama önermem dedi )

Hergün işe gidip geliyorum. Aynı Pompadan OPET Aygaz Alıyorum.
5-6 depo bitirdim Full Şehir içi 25 kuruş yaktı ( Sıhhıye - Aydınlıkevler arası )
4-5 depo bitirdim şehir içi 20 kuruş yaktı ( Sıhhıye - Eryaman Arası )
Bayramda uzun yol gidecem 17 filan yakması bekliyorum.

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mahirkuru;441355
Bu tür hesaplamalar hatalı sonuçlar verir,
yakıt alıp şu kadar gittim bu kadar geldimle hesap edilmesi halinde hatalı sonuçlar alınır.
LPG yada benzin ölçecekseniz depoyu tam dolu olmak zorunda.
LPG dikkat edilmelidir aynı pompadan aynı şartlarda dolum yapılmalıdır.
Pompa basıncı, şamandıra atma durumu yakıt tüketimini fazla yada az gösterir.
Depoyu fulleyin  bir hafta binin şehir içi, şehir içi demek dur kalk dur kalk olacak, kalk 10-15 km git sonra dur şehir içi demeyin.

bende 2001 fabia 1.4 68 mpi var,
4 ay oldu alalı, bakım yaptırdıktan sonra omvl lpg taktırdım. 1370 tl ye ( usta başka marka olmuyor sorun yaşarsın dedi, atiker olur ama önermem dedi )

Hergün işe gidip geliyorum. Aynı Pompadan OPET Aygaz Alıyorum.
5-6 depo bitirdim Full Şehir içi 25 kuruş yaktı ( Sıhhıye - Aydınlıkevler arası )
4-5 depo bitirdim şehir içi 20 kuruş yaktı ( Sıhhıye - Eryaman Arası )
Bayramda uzun yol gidecem 17 filan yakması bekliyorum.

uzu yolda 15 kuruş yaktı. 90-100 km hızla ile gidildiğinde

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben uzun yolda 20 krş yakıyorum tüp yok aracımda   tüpte merk eerdm ne yakar die 15 krş yaktı bn hep diormö Skoda gariban arbası D:D: suraya bak 15 krş yaktı D: helall olsun diorm baskad abişe demyrm

Alıntı yapılan: erciyes;435401
Merhaba arkadaşlar konu başlığını "sevindirici" diye de açtım ama umarım öyledir. 2001 modem skoda fabia 1.4 68hp aracım var. Son bakımlarımdan sonra litre fiyatı 2.27tl olan milangazdan 30TL'lik lpg aldım. Full şehir kullanımla beraber 143km gittim. 30TL/143km yaptığımda 0,21 kuruş kmde tüketimim olduğunu hesapladım. Sizce nasıl aynı araç sahipleri arkadaşlarım sizlerin yakıt durumu nasıl

:tmr: "keyifli sürüşler"

Benznli tüp tok sehr içi 25  28 krş arası yakıyorum  1.4 MPI 68 BEYGR..... denenmş ve sanırım forumda benzli olark en az yakan bnm aracımm

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Fabia919;441920
Ben uzun yolda 20 krş yakıyorum tüp yok aracımda   tüpte merk eerdm ne yakar die 15 krş yaktı bn hep diormö Skoda gariban arbası D:D: suraya bak 15 krş yaktı D: helall olsun diorm baskad abişe demyrm
Ah be canım kardeşim! Keşke yazılarına biraz daha özen göstersen. MSN' de yazar gibi yazıyorsun hep. :(

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;441920
Ben uzun yolda 20 krş yakıyorum tüp yok aracımda tüpte merk eerdm ne yakar die 15 krş yaktı bn hep diormö Skoda gariban arbası D:D: suraya bak 15 krş yaktı D: helall olsun diorm baskad abişe demyrm

Benznli tüp tok sehr içi 25 28 krş arası yakıyorum 1.4 MPI 68 BEYGR..... denenmş ve sanırım forumda benzli olark en az yakan bnm aracımm

maşallah diyelim o zaman ama 25 28 bana biraz garip geldi. kontak açıp kaç km gidiyorsunuz genelde

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gece yolculuğunda hiç klima açmadan bursa-didim yaptım. Km'de net 15 Krş yaktı.

Dönerken tam öğle sıcağında geldim klima bursaya kadar hep açıktı. Net 20 Krş yaktı.

Ş.içi de 19-20 Krş civarında yaktığını daha önce hesaplamıştım. (LPG vardır...)

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erciyes;442067
maşallah diyelim o zaman ama 25 28 bana biraz garip geldi. kontak açıp kaç km gidiyorsunuz genelde

belli olmuyor gecen uzun yolda 5.4 litre benzn yaktım üstelk kelkitte köse üstünde ki rampları cıakrken resmde paylaştm garp olan bişi yok yakıt sensörüün değişn bir ömrü var sonra bakımları düzenli yapıp arada arbaya 4 5 bn devir göstern mototru canlı tutun bakın aracnz yakıtı nasıl düşüyor

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;441973
Ah be canım kardeşim! Keşke yazılarına biraz daha özen göstersen. MSN' de yazar gibi yazıyorsun hep. :(

ÖzüR dİlerİm Abİ :D:D:D pardon buda olmadı Özür dilerim daha dikkatli yazmaya calıscağımm...

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fabia919;442272
özür dilerim abi :d:d:d pardon buda olmadı özür dilerim daha dikkatli yazmaya calıscağımm...
:++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:  :++:

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;442271
belli olmuyor gecen uzun yolda 5.4 litre benzn yaktım üstelk kelkitte köse üstünde ki rampları cıakrken resmde paylaştm garp olan bişi yok yakıt sensörüün değişn bir ömrü var sonra bakımları düzenli yapıp arada arbaya 4 5 bn devir göstern mototru canlı tutun bakın aracnz yakıtı nasıl düşüyor

yakıt sensörü nedir hocam benzin filtresi felan mı