škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Tüketimim :) "Sevindirici" :)

erciyes · 46 · 11835

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar konu başlığını "sevindirici" diye de açtım ama umarım öyledir. 2001 modem skoda fabia 1.4 68hp aracım var. Son bakımlarımdan sonra litre fiyatı 2.27tl olan milangazdan 30TL'lik lpg aldım. Full şehir kullanımla beraber 143km gittim. 30TL/143km yaptığımda 0,21 kuruş kmde tüketimim olduğunu hesapladım. Sizce nasıl aynı araç sahipleri arkadaşlarım sizlerin yakıt durumu nasıl

:tmr: "keyifli sürüşler"

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
olağanüstü. hesaplamada benzin dahil mi yoksa hiç benzinle sürülmedi mi. Gerçi bu sıcak havalarda benzinden hemen tüpe geçer fazla benzin sarfiyatı olmaz.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
son derece normal :) yaklaşık 9 litre lpg yakmışsınız 100 km'de.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;435406
olağanüstü. hesaplamada benzin dahil mi yoksa hiç benzinle sürülmedi mi. Gerçi bu sıcak havalarda benzinden hemen tüpe geçer fazla benzin sarfiyatı olmaz.

benzin sarfiyatını 3 aşağı 5 yukarı düştüm hocam.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu s.dışı tüketimi olarak 4.5 yada 5 lt tüketimi sağlayamadım bi türlü. yine 8 litre yakıo 100 km'de. gerçi bakıma sokmadım aracı ama...

hız 100 kmde 7.5 civarı ama 120de 8.5 civarı gösteriyor :/

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;435433
Arkadaşlar bu s.dışı tüketimi olarak 4.5 yada 5 lt tüketimi sağlayamadım bi türlü. yine 8 litre yakıo 100 km'de. gerçi bakıma sokmadım aracı ama...

hız 100 kmde 7.5 civarı ama 120de 8.5 civarı gösteriyor :/

yakıt ne..LPG se...düşmezki nasıl düşecek..az bile yakıyosun...

Çevrimdışı blackemre

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç 2005 1.4 16v  74 kw.Ankara-Bolu yapıyorum her hafta.ortalama 150 km lik yol yapıyorum.Aracım benzinli.Yol bilgisayarını sürekli takip ediyorum.En az 90  en çok 120 ile gidiyorum.En az 100 km'de 5.1 en çok 100 km'de 9.6 gözüküyor.Değerler normal mi?Bakıma götürme zamanım da geldi.Ayrıca Pirelli lastik aldım yazlık.Ve pirellinin depoda %10 luk bir tasarruf yaptığı belirtiliyor.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
%10 çok ama çok iddialı rakam. %1-2 olabilir ama hiçbir lastiğin %10 luk tasarruf yapacağına inanmıyorum

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şehir içi bu değerler çok şaırtıcı ben imkansız olarak görüyorum aynı araba ile ben şehşr içi depoyu tam doldurduktan sonra 206 km yol yaptım ve 25 lt gaz aldım geri ve parasal hesaplamada 30 kuruş yakmış oldu. 20 kuruş yakması imkazsız hesabında bir hata vardır hocam. sen yakıtı fulle ve 100 km yol yap bir daha fulle öyle yaz birde sonuçları buraya.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asigolu;435768
şehir içi bu değerler çok şaırtıcı ben imkansız olarak görüyorum aynı araba ile ben şehşr içi depoyu tam doldurduktan sonra 206 km yol yaptım ve 25 lt gaz aldım geri ve parasal hesaplamada 30 kuruş yakmış oldu. 20 kuruş yakması imkazsız hesabında bir hata vardır hocam. sen yakıtı fulle ve 100 km yol yap bir daha fulle öyle yaz birde sonuçları buraya.

2,27tl'den 50TL'lik lpg aldım. Yani 22 litre lpg yapıyor. Aracımı çalıştırdıktan sonra benzinden lpg ye geçmeden hareket etmiyorum. Sağlıklı bir ölçüm yapayım diye. Yaz aylarinda lpg deposunu pek full yapmak istemiyorum. Son ölçümlerimle aracımın ne kadar yakıt tükettiğini yine buradan paylaşırım.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2013, 14:19:30 Gönderen: erciyes »

Çevrimdışı brokers1976

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeti 1.6 dizel greenline . 20 km gidiş 20 km geliş 40 km lik yol . İstanbul içi çok az trafik vardı ve bazı yerlerde yokuş yukarı ve aşağı gidiş geliş aynı güzergah.Biraz dikkatli kullanım. ortalama tüketim : 3,5 lt.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
erciyes kardeşim kaç liralık yakıtla gittin 143 km yolu şimdi 50 tl yazmışsın  50 lira ile 143 km gittiysen 34 kuruş yapıyor.

Çevrimdışı erciyes

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asigolu;435936
erciyes kardeşim kaç liralık yakıtla gittin 143 km yolu şimdi 50 tl yazmışsın 50 lira ile 143 km gittiysen 34 kuruş yapıyor.

İlk konu başlığında açtığımda 30TL'lik lpg ile 143 km gittim diye yazdım.

Şimdi de 50TL'lik lpg aldım ve bittiğinde burada kaç km gittiğini paylaşacağım. Şuan 50TL ile aracım 200km'de bakalım daha ne kadar gidecek. Benzinden lpg'ye geçene kadar bekliyorum. Lpg ye geçince hareket ediyorum. Yanlış yok yani

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brokers1976;435934
Yeti 1.6 dizel greenline . 20 km gidiş 20 km geliş 40 km lik yol . İstanbul içi çok az trafik vardı ve bazı yerlerde yokuş yukarı ve aşağı gidiş geliş aynı güzergah.Biraz dikkatli kullanım. ortalama tüketim : 3,5 lt.

üstad niye hava atıyosun.:D