škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia ma tır vurdu camları dahi KIRILMADI

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;432310
Sağlamlık olarak iyidir..eyvallah bizde skoda kullanıyoruz ama..octavia hondaya arkadan çarpmış honda arka koltuğa kadar içerde..octavianın kaputta çizik yok.. olacak iş değil... açıklamalarda yanlışlık var gibi..

özgür arkadaşım sana da çok geçmiş olsun.. aracına tır çarpmamış sürtmüş gibi duruyor..eğer yandan 40 la bile çarpsa..değil camı kırmak sağ koltukları bile düzler..

sizce sürtnse parça parça mı sürtünür? bu arabay dönen tır caprazına alıp carptı arka kapı ön kapı en kötüsü de ön kapıda oldu tır köşeleme vurdu düz 40 la vursa daha iyiydi, arabyı önüne aldı remen dönerken tır içeri girerdi baska bi arba  olsaydı Allhtn Fabiamz var diyorum aracımmı yaptrdm cıktı bugn bindm Turladım :D

Alıntı yapılan: sucu1460;432356
Geçmiş olsun.Allah başka kazalardan korusun.Bu gün serviste skoda ustası arkadaşta bu arabaların sağlamlığından söz etmişti.Tevafuk oldu.

teşekkr edermm saygılar

Alıntı yapılan: anamarina;432184
bahsettiğiniz araç sanırım benim  :)   neyse çok geçmiş olsun allah beterinden korusun.

evet sizin kiii ben o resmleri indirp facemde paylaşmştm hondacı bi arkdş içinD:D:D   ve arkdaşm suan 2008 Skoda Fabia biniyor bana 2004 ü vurdu dağıttı ddiD:

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreozukan;432152
benim hayaller biraz alakasız biri toyota camry 3.0v6 biride jeep cherokee xj kasa bunlar yoksa gözüm kapalı skoda :D

hocam toyota camry bizim ülkemizde sayılı olarak var. araplar için üretilmiş mübarek araba. ne kadar yakıyor degil ne kadar içiyor diye hesaplanıyor olmalı yakıtı ki; araplar drift için kullanıyorlar, toyota servisinde staj yapmıştım 2007 yılında. gerçekten güzel araba.

kaza yapan arkadaşım geçmiş olsun. cana gelmesinde, gerisi telafi olur Allahın izniyle.

fabianın kronik su alma problemi başlamıştı bendede; bugün sanayide silikonla hallettirdim 50 tl ye. kapı içini sökünce  usta, bi çok arabada yapışkan bantla kapatılan kapı içinin aliminyum kapakla kapatılmış oldugunu gördüm. alman arabalarının kalitesi tartışılmaz elbette.

yalnız arkadaşlar; dogru bildigimiz en büyük yalnışlardan bir taneside şudur;
yeni nesil araçlar kaza yaptıgı zaman yolcuya en az zararı verebilmek için akordiyon sistemine uygun üretiliyorlar. yani aracımız büzülerek araca gelen kuvveti absorbe ediyor(yani emiyor). verdiginiz örneklerde önemli olan yolcunun zarar görmemesidir. kamyonun çartıgı honda marka araç muhtemelen büzülerek kuvveti absorbe etti(emdi) ve sürücüsüne en az zararı verdirdi. 4 ay önce abimin 2000 model honda civicine kırmızı ışıkta 130-140 gelen bi araç vurdu köşesinden çarpmanın etkisiyle yanındaki minibüse vurdu civic. emniyet kemeri felanda takılı degildi. minibüse vurdugunda sag ön cam patladı. sadece küçük cam kesikleri oluştu başka bişey olmadı çok şükür. arabanın halini görenler bunun içinden iyi çıkmışsınız demişler.
özetleyecek olursak sürücüsüne yolcusuna zarar verdirmeyen araç en iyi araçtır.
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2013, 21:09:28 Gönderen: serkan_4234 »

Çevrimdışı e.g.uysal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;433710
hocam toyota camry bizim ülkemizde sayılı olarak var. araplar için üretilmiş mübarek araba. ne kadar yakıyor degil ne kadar içiyor diye hesaplanıyor olmalı yakıtı ki; araplar drift için kullanıyorlar, toyota servisinde staj yapmıştım 2007 yılında. gerçekten güzel araba.

kaza yapan arkadaşım geçmiş olsun. cana gelmesinde, gerisi telafi olur Allahın izniyle.

fabianın kronik su alma problemi başlamıştı bendede; bugün sanayide silikonla hallettirdim 50 tl ye. kapı içini sökünce  usta, bi çok arabada yapışkan bantla kapatılan kapı içinin aliminyum kapakla kapatılmış oldugunu gördüm. alman arabalarının kalitesi tartışılmaz elbette.

yalnız arkadaşlar; dogru bildigimiz en büyük yalnışlardan bir taneside şudur;
yeni nesil araçlar kaza yaptıgı zaman yolcuya en az zararı verebilmek için akordiyon sistemine uygun üretiliyorlar. yani aracımız büzülerek araca gelen kuvveti absorbe ediyor(yani emiyor). verdiginiz örneklerde önemli olan yolcunun zarar görmemesidir. kamyonun çartıgı honda marka araç muhtemelen büzülerek kuvveti absorbe etti(emdi) ve sürücüsüne en az zararı verdirdi. 4 ay önce abimin 2000 model honda civicine kırmızı ışıkta 130-140 gelen bi araç vurdu köşesinden çarpmanın etkisiyle yanındaki minibüse vurdu civic. emniyet kemeri felanda takılı degildi. minibüse vurdugunda sag ön cam patladı. sadece küçük cam kesikleri oluştu başka bişey olmadı çok şükür. arabanın halini görenler bunun içinden iyi çıkmışsınız demişler.
özetleyecek olursak sürücüsüne yolcusuna zarar verdirmeyen araç en iyi araçtır.

Evet ben de Bilim Teknik dergisinin bir sayısında okumuştum. Bir çarpışmada sürücüsünü en iyi koruyan araçların (pasif güvenlik anlamında) çarpışma esnasında hasar alan ama kokpite hasarı geçirmeyen araçlar olduğu yazıyordu. Ayrıca ağır araçların eylemsizlik momenti nedeniyle daha güvenli olduğunu da okumuştum aynı yazıda.