škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yan park sensörleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim araçta yan park sensörleri aşırı hassas çalışıyor. Yanlar kırmızı yanıp sönüyor, dat dat ses geliyor bakıyorum en az 40 cm mesafe var. Sanırsın arada 1 cm mesafe kaldı. Aynı sorunu yaşayan var mı acaba? Veya bu bir sorun mudur?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;448516
Arkadaşlar benim araçta yan park sensörleri aşırı hassas çalışıyor. Yanlar kırmızı yanıp sönüyor, dat dat ses geliyor bakıyorum en az 40 cm mesafe var. Sanırsın arada 1 cm mesafe kaldı. Aynı sorunu yaşayan var mı acaba? Veya bu bir sorun mudur?

Aracı en güvenli şekilde yanaştırmak amacıyla bu şekilde yapılmış malesef. Vw gurubu için bu böyle en azından.. Alışmak lazım,kesiksiz ötmeye başladığı andan itibaren birazda beyin sensörlerinizi çalıştırıp aradaki mesafeyi hesaplamanız lazım kısacası :D

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yan park sensöründen kasıt arka tamponunun yanda kalanları mı, yoksa otomatik park sistemi olan araçlarda ön-arka tamponlara ilave yan sensörlerinden mi bahsediyorsunuz? Elegance modeldeki standart arka park sensörleri aracın en beğendiğim özelliklerinden biri. Bunlar olmasa aracın yüksek olan arka yapısı yüzünden park etme işi baya zor olurdu. Açıkçası önceki aracımdaki park sensörüne oranla octaviadaki sensörler daha iyi çalışıyor.

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: genious61;448563
Yan park sensöründen kasıt arka tamponunun yanda kalanları mı, yoksa otomatik park sistemi olan araçlarda ön-arka tamponlara ilave yan sensörlerinden mi bahsediyorsunuz? Elegance modeldeki standart arka park sensörleri aracın en beğendiğim özelliklerinden biri. Bunlar olmasa aracın yüksek olan arka yapısı yüzünden park etme işi baya zor olurdu. Açıkçası önceki aracımdaki park sensörüne oranla octaviadaki sensörler daha iyi çalışıyor.

Otomatik park sistemi var aracımda. Yan sensörlerden bahsediyorum, çok hassas. Ekrandaki görüntüye baktığımda çarpmışım gibi görünen mesafe neredeyse 40-50 cm.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oyunbitti;448816
Otomatik park sistemi var aracımda. Yan sensörlerden bahsediyorum, çok hassas. Ekrandaki görüntüye baktığımda çarpmışım gibi görünen mesafe neredeyse 40-50 cm.

Normal bir durum, bende de Superb'de durum benzer.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
park sensörü 30-40 cm den azını algılayamıyor sanki sıfır yanaşmış gibi gösteriyor bu normal bir durum, Superb de değil ama bu sorunu önceki aracım Citroen C4 te çok yaşıyordum.

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç standart elegance. Arka sensörler 10 cm'e kadar yaklaştırıyor. Yan sendörlerin de synı hassasiyette olması gerekmez mi?