škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sıra bekleme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: naz34;448263
merhabalar arkadaşlar;
dün Octavia dizel bir araç alımı düşündüm üşenmeyip oturup bir çok bayiyi aradım ve test sürüşüne gittim. bayii ismi vermek doğru mudur bilmiyorum ama beni kırmayıp her soruma cevap veren oğuşlardaki bayan arkadaş ellerinde hemen teslimli araçlar olduğunu söyledi. suratsız satısçılardan usandığım için oraya kapora bıraktım hemen işleme alındı araçta var .

Oguslardaki arkadaslar gercekten ilgililer. Fiyat konusunda daha uygun yer buldugum icin baska bayiye gittim. Yoksa ben de onlari tercih ederdim...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki kapora olarak ne istiyorlar, mesela bayinin 10 bin veye 15 bin kapora istemesi doğru mudur? Kaporayı çok vermek sakıncalı mıdır? Altından bir çapanoğlu çıkma ihtimali var mıdır? En fazla ne kadar verilmeli sizce? Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım...

Çevrimdışı bugra042

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben konya da almadan önce 100 tl verdim kapora aracı alınca kalanı ödedim sorun çıkmadı yani

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 2000 TL kapora verdim ama 10000 isteseydi vermezdim açıkcası. Zaten fiyat sabitlemiyorlar aracın 6 da birini neden ödeyelim?

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli dostlar nihai olarak versek sıkıntı olur mu yoksa ha şimdi ha 1 ay sonra deyip versek mi? Aklına menfi bir durum gelen var mı?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;448302
Peki kapora olarak ne istiyorlar, mesela bayinin 10 bin veye 15 bin kapora istemesi doğru mudur? Kaporayı çok vermek sakıncalı mıdır? Altından bir çapanoğlu çıkma ihtimali var mıdır? En fazla ne kadar verilmeli sizce? Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşırsanız minnettar kalırım...

Yoksa sizden 10-15 bin kaparo mu istediler Ali kardeşim? Arabamı Yüce Oto'dan aldım. 200 TL. kaparo verdim. Hatta elemana "Ne kadar kaparo vereyim; 500 lira yeter mi?" diye sorduğumda, 200 TL'den fazla kaparo alamadıklarını söyledi. İşi sağlama almak için Yüce'ye tlf. açıp "Tüm bayiileriniz için kaparo politikanız nedir?" diye sorun isterseniz.

Alıntı yapılan: haberci;448309
Değerli dostlar nihai olarak versek sıkıntı olur mu yoksa ha şimdi ha 1 ay sonra deyip versek mi? Aklına menfi bir durum gelen var mı?

Bu sorunuzu anlayamadım..

Çevrimdışı naz34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aklım karıştı sabah sabah aradım hemen, kuzenim 10000 kapora verdi çünkü gelecek araç için ama fiyat sabitlediler. vazgeçme durumu olursa yada araç söz verilen tarihte gelmezse kapora iade ediyolarmış. malesef doğuşun satış stratejisi arkadaşlar. sıra bekletecek illa. ama kapora olarak yetkili bayi teminat veriyorsa sorun yok sanırım.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorunuzu anlayamadım..[/QUOTE]

Ali Bey cevabınız için teşekkürler. Anlamadığınız kısımla ilgili kast-ı kelamım; bu fazla kapora istenmesinde olumsuz, başımızı ağrıtacak bir sonuç sezinleyen var mı anlamında. Ne bileyim bu kadar parayı alıp sonra ha araç geldi gelecek demesinler mesela...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;448344
Bu sorunuzu anlayamadım..

Ali Bey cevabınız için teşekkürler. Anlamadığınız kısımla ilgili kast-ı kelamım; bu fazla kapora istenmesinde olumsuz, başımızı ağrıtacak bir sonuç sezinleyen var mı anlamında. Ne bileyim bu kadar parayı alıp sonra ha araç geldi gelecek demesinler mesela...[/QUOTE]

Tamam, şimdi anladım. Daha önceki mesajlarda da gördüğünüz gibi atlatma/bekletme durumları olabiliyor herhalde. Benden bu kadar fahiş kapora talep edilmediği için başımı ağrıtacak bir şeyler sezinlemedim. Ayrıca, bayiiye 10-15 bin TL. kaporayı katiyen vermeyin. O kadar parayı ne zaman teslim edileceği belli olmayan arabaya bağlamak mantıksız.