škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aynada Kör Nokta...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Ayna çok küçük gibi geldi bana az kaza atlatmadım.bu jetta golf passat gibi araçların aynası daha buyuk ve aynı geldi bana olur mu acaba bizim arabaya bi bilginiz var mi?

İyi günler...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malese aynayı ne kadar büyütürseniz büyütün kör nokta sorunu olacak bu bir gerçek. O nedenle otomobil firmaları çeşitli sensörler koyarak şöförü kör noktada bir araç olduğunda uyaracak şekilde sistemler geliştiriyor. Öncelikle ayna ayarınız doğru mu kontrol edin. Aynaların iç köşe kısımları ,şöför koltuğunda düz vaziyette otururken arka kapı kolunun 1 cm lik bir kısmını görmeli,eğer bu şekilde ise ve sorun devam ediyorsa o zaman aynalara sonradan yapıştırılan yuvarlak kör nokta aynalarından alıp yapıştırabilirsiniz..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şikayet nedeniyle servise gittim. Ancak aynaların oturduğu yüzey ve tırnaklar farklı olduğu için uyduramayız dediler. Aslında işinin ehli bir usta yapabilir gibime geliyor

Çevrimdışı bbenjaminbarker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bizde de octi var 1.6 boradan sonra bana kör nokta yok gibi geldi aynalar özellikle sağ aynam çok küçüktü.

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bbenjaminbarker;444797
bizde de octi var 1.6 boradan sonra bana kör nokta yok gibi geldi aynalar özellikle sağ aynam çok küçüktü.

ben hep megane kullandim 1-2 onlarin auna disa dogru kavisliydi sknti yoktu bunda sanirim biraz o kavis yok.

Çevrimdışı bbenjaminbarker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umut111;445071
ben hep megane kullandim 1-2 onlarin auna disa dogru kavisliydi sknti yoktu bunda sanirim biraz o kavis yok.

ben çok memnun kaldım bi era aynası değil ama iyi bence

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Test sürüşünde Octavia aynası bana da küçük gelmişti, superb'i denerken budur dedim. Superb'in aynası olurmu acaba?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olacağını sanmıyorum. Bu sorun gerçekten octilerde var. En pratik çözüm küçük kavisli aynalar:)

Alıntı yapılan: oyunbitti;445688
Arkadaşlar şöyle bir şey buldum, bu sorunu aşmada yardımcı olur mu?

http://www.aliexpress.com/item/World-wide-angle-skoda-octavia-side-mirror-2013-mirror-film-big-ears-blue/1263287178.html

Bu ayna filmi heralde. Kör noktaya etki etmez. Cam filmi gibi.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: oyunbitti;445688
Arkadaşlar şöyle bir şey buldum, bu sorunu aşmada yardımcı olur mu?

http://www.aliexpress.com/item/World-wide-angle-skoda-octavia-side-mirror-2013-mirror-film-big-ears-blue/1263287178.html
Alıntı yapılan: alperen;445702
Ne işe yarıyor anlayan var mı peki?

Çevrimdışı oyunbitti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;445702
Olacağını sanmıyorum. Bu sorun gerçekten octilerde var. En pratik çözüm küçük kavisli aynalar:)

Neden? Sanki açıyı genişletiyor gibi ama...

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı alalı 2 ay oldu. Kör noktayla ilgili hiç sıkıntı yaşamadım. Ancak geri manevralarda arka cam çok yüksekte kalıyor. Geri manevralarda görüşü olumsuz etkiliyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Test sürüşü yaptığımda belki biraz da benim Superb'in aynalara alışık olduğum içindir, aynalar yetersiz gelmişti bana da.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...