škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

Bir iki defadır klima ile ilgili bir sorun yaşıyorum. Başına benzer olay gelen var mı merak ettim.

Aracı çalıştırıp bir süre yol alıyorum ve daha sonra klimayı açıyorum, sıcaklığı en düşüğe de getirsem 17-19 derece arasında da tutsam klimanın soğuk hava üflemesi çok uzun zaman alıyor.

Mesela dün klimanın soğuk üflemesi için yaklaşık 10-12km yol kat ettim ve ondan sonra kendine geldi.

Diğer araçlarımda özellikle hava çok sıcakken klimanın kendine gelmesi gene uzun sürüyordu ama bu kadar uzun değil. Ayrca dün sıcaklık da çok fazla değildi 30 derece civarındaydı.

Sizce problem ne olabilir

Ugur A.

• Ziyaretçi
Firmadaki Jetta' da da benze bir durum vardı. Bakım için servise gittiğinde polen veya klima filtresi değiştirilmiş. Şimdi güneşin altında iken bile 5 dakikaya kalmadan üşümeye başlıyorum içinde. Bence filtre kontrolünü ihmal etmeyin.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç daha 3 bin km deyken bu sorun varsa ayıp doğrusu. Neyse yardım için teşekkürler. Servis yolu gözüktü

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nemli, kirli veya yağışlı ortamlarda filtre çabuk kirleniyor. bu durumda zorlanıyor. acaba fabrikasyon olarak gaz yüklemesinde bir sorun mu oluştu acaba. o da olabilir.

bir de iyi bir klima performansı için çalıştırdığınızda iç mekan tuşuna basın soğutma performansı daha iyi oluyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İc mekan tusu genelde acik zaten. klima gazinda sorun olsa bana hic sogutmaz gibi geliyor. ama bu sogutmaya baslayinca gayet.ii sogutuyor. sadece sogutmaya baslamasi icin cok zaman geciyor