škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

cam yarım acıkken cam tıtremesı hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba,
mayıs ayında yenı octavıa 16 tdi aldım fakat aldıgımdan berı bırtakım sıkıntılardan bır turlu kurtulamadım.aracımda ozellıkle sofor kapısında camın 5 parmak acık sekılde sehayat ettıgımde bıraz bozuk yolda camdan hemen tıtreme sesı gelıyor.kayserıde servıse 3 kere gosterdım bır turlu cozemedıler.sonra dedım kı yoksa bu sorun hepsınde mı var servıstekı test aracına bındım aynı sekılde onunla baktım hıcbır ses gelmedı bu konuda ne yapmamı tavsıye edersınız ınanın artık yaa camı tam acacagım yada hıc acmıyacagım...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında bu sorun hepsinde var. Tam teknik kaynağını bilmiyorum ama sanırım cam sabitlemede bir sıkıntı var. MAzda 323 kullanırken cam sorun çıkardığı için kapı içini söküp bakmıştık, camı yerinde tutan tek bir destek vardı.

Sanırım Octavia da da cam destek ya da sabitleme tırnağı sayısı yeterli değil ki bozuk zeminlerde vs titreşim oluşturuyor ve camdan ses geliyor

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim makinada da aaynı sorun var octi bu konuda malesef başarılı değil.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı a_o.b

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynısı bende de var ben yüce oto merkezi aradım şikayet bıraktım sizde yapın arkadaşlar

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu böyle zaten Skoda'ya özgü değil arkadaşında dediği gibi cam tutacakları plastik ve yetersiz sayıda. Bu yüzden titreşim gelince oda cam kanalında sallanıyor. Aynı şey cam açıkken ve hızınız 100 civarlarındaykende net gelir tecrübe sabit :D

Çevrimdışı capadocia50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
daha once fabıa kullandım onda cam acıkken hıc boyle bır sorunla karsılasmadım bence octavıa ya hıc yakısmıyor boyle bır sorun servısde de halledemedıler zaten ne yapacagımı bılmıyorum...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle halledebilecek bişi değil maalesef. Belki işinin ehli bir usta kapı içini açıp bir şeklide eksta destekleme ayağı koyabilir ama sanmıyorum.