škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farda çeşitler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Saro-Ş;157973
zaten vw gurubunda orjinal phlps çıkıyo diye biliyorum

Bu kismi anlayamadim. :confused:
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vw araçlarda Xenon kitlerin markası orjinalde Osram oluyor.
Philips Photon yan sanayi bir ürün diye biliyorum.
Mtec Vw araçlarda kesinlikle sorun ayratmayan tek marka ancak onunda 4300kelvin olanı yok.

O yüzden 3.nesil balastlı Space kalıyor geriye.Ben arıza lambası yakan duymadım:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Sesli ışıklı uyarı ile küfür yediğim çok nadirdir ama yok böle bi zevk ya önümde ne varsa şimşek çakmış gibi gündüz ediyor 4300 XenDrivelar :D :D Ara sıra yiyoz ama küfürsüz yol çekilir mi, ben bi çok yeni küfür çeşitlerini trafikte söverken ürettim tuzu biberi şimdi bunlar. :lol: :lol:

Bunlar kısalar :D :D :D :D :D :D Uzunlar belli olmuyo zaten, gerekde yok zaten :++: :++:

Sisleride açıyom alttan hele köyde o dağlık yollarda setlerden geçen doğuz sürülerini bile görüyom :++:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;157892
Şahkan oto da yaklaşık 220 TL aynı xenon kit VW 'de 350 + işçilik ile satılıyor tavsiyem Şahkan Oto'dan alıp montajını oraya yaptırman :ok:

İstanbul'da oturmadıgım ıcın montajını Sahkan Oto'da yaptıramam. Kendım montaj yapabılır mıyım? Zor mu acaba?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;157993
Vw araçlarda Xenon kitlerin markası orjinalde Osram oluyor.
Philips Photon yan sanayi bir ürün diye biliyorum.
Mtec Vw araçlarda kesinlikle sorun ayratmayan tek marka ancak onunda 4300kelvin olanı yok.

O yüzden 3.nesil balastlı Space kalıyor geriye.Ben arıza lambası yakan duymadım:)

Yasinin arabada philips var diye biliyorum bende?

Alıntı yapılan: ANTARES;158113
İstanbul'da oturmadıgım ıcın montajını Sahkan Oto'da yaptıramam. Kendım montaj yapabılır mıyım? Zor mu acaba?

Passatlarda montaj yapmak  için tamponun sökülmesi gerekiyor diye biliyorum o yüzden sizin yapmanız biraz zor gibi :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel motorlu Passatlarda balastları koyacak kadar bile yer olmadığı için tapon indiril,farın altına kalan bir yere monte ediliyor.
Ancak araç diğer motorlardansa kolay diye biliyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Space marka yeni nesil balastlar incecik :ok:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;158356
Space marka yeni nesil balastlar incecik :ok:

Philips 4300K almaktansa Space al diyorsunuz yani. :)

Bir de sorayım diyordum, unuttum. Bu iş araç muayenesinde sorun oluyor mu? Oluyorsa muayeneden sonra yaptırayım.

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merceksiz farlara yapılan xenonlar vb. hafif kusurlu olarak geçiyor diye biliyorum ama bi sonraki muayenede bu kusurun giderilmiş olması gerekiyor. Mercekli Far da sorun çıkmıyor.

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palaimon;158363
Merceksiz farlara yapılan xenonlar vb. hafif kusurlu olarak geçiyor diye biliyorum ama bi sonraki muayenede bu kusurun giderilmiş olması gerekiyor. Mercekli Far da sorun çıkmıyor.

Bizim 2009 Passatlarda mercek zaten varmış. Şimdiden taktırsam muayenede sorun olmaz mı yani. Olmazsa taktıracağım, muayeneye 8 ay var daha.

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
6000kelvinlik xenon vardi benim mercekli farlarda muayeneden geçti kusursuz ;)

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şahkan'dan Serkan ile konuştum az önce. Passat'lar için olan Space kitin montaj dahil 240TL olduğunu, ben İstanbul'a gidemeyeceğim için 215TL gibi bir fiyat olacağını, Konya'da Skoda Konmar servisinde montaj yapılabileceğini, mercekli olduğu için muayenede sorun olmadığını söyledi. İlgisi için kendisine teşekkür ederim. :ok:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;158372
Şahkan'dan Serkan ile konuştum az önce. Passat'lar için olan Space kitin montaj dahil 240TL olduğunu, ben İstanbul'a gidemeyeceğim için 215TL gibi bir fiyat olacağını, Konya'da Skoda Konmar servisinde montaj yapılabileceğini, mercekli olduğu için muayenede sorun olmadığını söyledi. İlgisi için kendisine teşekkür ederim. :ok:

Olsada sizin için dert değil 10 dk da eski haline döndürebilirsiniz xenonlarını fişini smküyorsunuz ampülüde yuvadan çıkarıyorsunuz daha sonra halojen ampülleri takıp halojenin fişlerini takıyorsunuz bu kadar basit :)

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;158374
Olsada sizin için dert değil 10 dk da eski haline döndürebilirsiniz xenonlarını fişini smküyorsunuz ampülüde yuvadan çıkarıyorsunuz daha sonra halojen ampülleri takıp halojenin fişlerini takıyorsunuz bu kadar basit :)

Bunu öğrendiğim de iyi oldu. Bayramdan sonra bu işe girişeyim ben.
İlgilenen tüm arkadaşlara; Sercan, Can, palaimon, kadir hepinize çok teşekkür ederim. :thank:

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
spaceden memnun kalırsanız ben de taktırayim bari sislere istiorum ama space marka hakkında pek bir bilgim yok.