škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farda çeşitler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
van kedisi gibi olmasa da sağ taraf soal göre bir ton açık gibi.yada fabrikasyon xenonlara benzedi sağ.sol ise aynı gibi.bi uzmanına göstemeliyim buralarda...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: fmaka;185911
ben bi şey soracağım; ben hb den space h7 4300 k xenon aldım.
hafif mavi beyaz yanıyordu farlar ilk zamanlarda şu iki gündür sağ taraf biraz daha açık yada beyazımsı gibi yanıyor sol taraf ise ilk günkü gibi.bu bir sorunmu yoksa olması gereken bişeymi.çünkü okuduğuma göre ampüller kullandıkça renk açıkması yapar deniyor.
bu konuda bi fikir yada tecrübe paylaşırsanız sevinirim.

Balastların yerini değiştir karşılıklı  ;)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;186027
Balastların yerini değiştir karşılıklı  ;)

şu sıralar okulda karne yoğunluğu var hafta sonuna jadar açamam arabayı balastlar mı gitti irfan hocam. hb ye sorunu ilettim bakalım ne diyecekler?
yada ampülleri değiştireyim?
hangisi işimizi görürse.

efe_38

• Ziyaretçi
yeni konu açmak yerine burdan soruyum :) bizim araçta bir xenon var aldığımız adam paraya kıymış helal olsun güzel birşey taktırmış :ok: ayıptır söylemesi pek kaliteli :D :D rengi ve kuvveti çok hoşuma gidiyor(du) düne kadar :++: şimdi birşey olmuş sol taraf yanıp yanıp sönüyor hani florasan lambalarda olurya düzensiz bir şekilde bazen 3-5 snde bazen 1dkda bir yanıp sönüyor neyden olabilir?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;186889
yeni konu açmak yerine burdan soruyum :) bizim araçta bir xenon var aldığımız adam paraya kıymış helal olsun güzel birşey taktırmış :ok: ayıptır söylemesi pek kaliteli :D :D rengi ve kuvveti çok hoşuma gidiyor(du) düne kadar :++: şimdi birşey olmuş sol taraf yanıp yanıp sönüyor hani florasan lambalarda olurya düzensiz bir şekilde bazen 3-5 snde bazen 1dkda bir yanıp sönüyor neyden olabilir?

Genelde balasttan olur, sonra ampul akla gelir. Balastların yerini değiştir ilk önce  ;)

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;187079
Genelde balasttan olur, sonra ampul akla gelir. Balastların yerini değiştir ilk önce  ;)

irfan abi balastlar dediğin ne onu bilmiyorum :( nerden değiştirecem?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;187166
irfan abi balastlar dediğin ne onu bilmiyorum :( nerden değiştirecem?

Her fara ait bir tane küçük metal kutu, yerlerini değiştir derim en başta.

efe_38

• Ziyaretçi
balastlar diyince birden fazla birşey sandım abi :) onun yerini değiştirmeyle ne gibi bir bağlantısı olabilir? bizdekini hemen sol farın arkasına koymuşlar,oynatmakmı lazım yoksa direk yerinimi değiştirmek lazım?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efe_38;187172
balastlar diyince birden fazla birşey sandım abi :) onun yerini değiştirmeyle ne gibi bir bağlantısı olabilir? bizdekini hemen sol farın arkasına koymuşlar,oynatmakmı lazım yoksa direk yerinimi değiştirmek lazım?

Birden fazla tabi, 2 tane  :D

Çok ilginç ama genelde işe yarar. Kablolarından ayırıp sağı sola, solu sağa geçir.

efe_38

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;187208
Birden fazla tabi, 2 tane  :D

Çok ilginç ama genelde işe yarar. Kablolarından ayırıp sağı sola, solu sağa geçir.

allah allah ben bir tane sanıyordum :D  bizimkinde biri sol farın arkasında o zaman ikinciyi arayıp buluyum :++:

sağol irfan abi bi deneyim dediğin gibi solu sağa sağı sola takıyım bakalım düzelecekmi :)

efe_38

• Ziyaretçi
malesef sorunun neyden olduğunu anlayamadım :( anahtarı aldım tam aşağı inerken bir ses duyuldu 'boşuna inme farı yaptırdım' :D :D

3 saat uğraşmışlar farlar tüm ayrılmış yapmışlar far ayarı temizliği falan derken mis gibi olmuş boşuna beni yormadılar iyi oldu :) hem sol tarafın ayar yapılan vidası yerinden çıkmış çok gevşetmişler resmen uzun görevindeydi :++: oda ayarlanmış,babama xenonun güzelliğini birtürlü anlatamamıştım hiç sevmiyordu,ayarı yapılınca yolu aydınlatmaya başladıya ne güzel farı varmış lan bu arabanın gözümün önü açıldı diyo :D