škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farda çeşitler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliergun

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.hobbyrc.com

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperuzun;157684
8000kelvin yagmurlu havada 4300 kadar ii gostermiyo tecrube ile sabittir ;) bence bu isin ideali 4300 bilemedin 6000...

daha önce 4300 de kullandım ama 8000 yağmurda ve gece 4300 daha aydınlık bir görüntü sağlıyor tecrübeyle sabittir. 8000 daha parlak ve daha beyaz 6000 kullanmadım bilmiyorum
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
4300 fabrika standartı  :ok:

Fiziken gözün uygun olduğu en iyi renk sıcaklığı

Çevrimdışı palaimon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ama Xenon diyorsak da o hafif maviliği görmek istiyorum ben şahsen :) o yüzden 6k kullanıyorum Cenmaxda yaptırdım 4sene oldu  maşallahı var. sislere de 4000 taktım normal halojen ampül ama renk uyuşmazlığı çok belli olduğundan beraber yakmamaya çalışıyorum ::D

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;157630
Merceksiz farında 4300 Kelvin Philips XenDrive ampulleri ile stadyum projektörü gibi gezen benden yeterli açıklama olacağı kanaatine vardığım resim :D

hakan kardeş, teşekkür ederim. resimde belirtilen çeşitler araçlardaki soket yuvasına göre değişiyor anladığım kadarıyla... sonrası 4300k 6000k vs. diye devam ediyor.    :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: palaimon;157786
Ama Xenon diyorsak da o hafif maviliği görmek istiyorum ben şahsen :) o yüzden 6k kullanıyorum Cenmaxda yaptırdım 4sene oldu maşallahı var. sislere de 4000 taktım normal halojen ampül ama renk uyuşmazlığı çok belli olduğundan beraber yakmamaya çalışıyorum ::D

6 bine gözüm alışıktı, 1.5 yıl kullandım, çok memnundum, aydınlatma süper diyordum kendime. Taa ki geçenlerden 4300 ampul kullanmaya başlayana kadar  :)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Alıntı yapılan: lrfan;157862
6 bine gözüm alışıktı, 1.5 yıl kullandım, çok memnundum, aydınlatma süper diyordum kendime. Taa ki geçenlerden 4300 ampul kullanmaya başlayana kadar  :)

Aynen İrfan abi senin gibi düşünen bizim bir arkadaş vardı Passat forumundan 6 bin K dan başka takmam diyordu bir ara gece bizim arca bindi ve aydınlatmayı görünce ertesi gün gidip Phılıps 4.300 K almıştı  :)

Yağmurda 4.300 K üstü çok iyi performans vermiyor ancak bu farkı 4.300 K kullanınca anlayabilirsiniz yağmurda karda her iki farlısınıda denedim 6 bin K tanıdığın aracında vardı bizde 4.300 K vardı fark çok bariz ortadaydı :ok:
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Milletin böyle bütün dünyayı aydınlatır şekilde gezmesinin bir diğer sebide aksesuar üretici firmalar ve yetkili servis. . Biz şimdi far başına 1350 tl verip mercekli far taksak ne olucak arabayı mı satalım yani?

4300 iyidir hem beyaz lamblar daha çok göz alıyor 4300 gene o kadar değil aarsız halojen kader diyelim :)

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu mercek olayını anlamadım. Şimdi Philips 4300K ampul alacağız, bir de ayrıca mercek mi almak gerekiyor.
Bu arada arabam 2009 model Passat Variant, eğer önemi varsa. :)
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;157873
Ben bu mercek olayını anlamadım. Şimdi Philips 4300K ampul alacağız, bir de ayrıca mercek mi almak gerekiyor.
Bu arada arabam 2009 model Passat Variant, eğer önemi varsa. :)

Senin farların mercekli zaten abi.Farın içibndeki yuvarlak cam mercek:)
Sen sadece kit alacaksın.Bu arada Space 4300 K kit öneririm,Şahkan oto:ok:

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;157874
Senin farların mercekli zaten abi.Farın içibndeki yuvarlak cam mercek:)
Sen sadece kit alacaksın.Bu arada Space 4300 K kit öneririm,Şahkan oto:ok:

Atay abi aynen passatların zaten Mercekli ( Yeni kasa hariç ) :)

Bende Can gibi Space öneririm hem fiyatı uygun hem 3.nesil :ok:

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Space dediginiz bir marka mi, Philips gibi yani.
Bir de bu farlari sadece kisa farlar icin mi aliyoruz. Yani 2 adet mi almam gerekiyor.
Fiyatlar nasil bilginiz var mi, Philips veya Space 4300K?
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;157888
Bir de bu farlari sadece kisa farlar icin mi aliyoruz. Yani 2 adet mi almam gerekiyor.

Evet abi Phılıps gibi bbir markadır VW UZAY OTO 'nun kullandığı xenondur , Şahkan oto da yaklaşık 220 TL aynı xenon kit VW 'de 350 + işçilik ile satılıyor tavsiyem Şahkan Oto'dan alıp montajını oraya yaptırman :ok:

Xenonlar set halinde satılıyor 1 setin içinden 2 adet balast 2 adet balast çıkmaktadır ;) sadece kısa farlar için alman yeter uzunlara ve sislere hiç gerek yok ;)

Phılıps ise Space 3.nesil çıktıktan sonra önermiyorum Phılıps 2nesil kalın eski tip balast kullanırken SPACE 3.nesil digital ince balast kullanıyor ve araçlara hiç bir zararı bulunmuyor  Phılıps ise yaklaşık 300-350 TL
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2010, 20:04:31 Gönderen: srcn09 »

Çevrimdışı Saro-Ş

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;157888

passata spacede takılır abi ama benim sana tavisye Pıhlps Photon veya mtec tak derim başımıza geldi space takıp arıza lambası yakan VW araçlar bu yüzden 50-100 fazla verip pıhlps almanı öneririm sana zaten vw gurubunda orjinal phlps çıkıyo diye biliyorum Ayrıca en iyi xenon Kelvin Değeri 4300 K 'dır Üstü zarar :)