škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Makyajlı eski kasa Fabia, Roomster ve Fabia II için sis farları

lrfan · 44 · 25554

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sis farı alacağım ya, ucuzuna kaçsam, içine de evdeki HB4 xenonları taksam diye düşünmüştüm...illa kalite alayım diyorsun yani?...
çıkma, ya da ucuz bulabileceğim yer konusunda tavsiyeni bekliyorum.

Bu arada aldığım araba bir pis çıktı ki sorma...
ön takımdan sesler geliyor, bilerek aldım, iç döşeme leş...
cam kaldırma düğmelerinin alayı sorunlu, kimi otomatik kaldırıyor, kimi indirmiyor, vs...onlara el atacağım,
ses sistemi güzel ama, ön sağ hp cızırdıyor, arka pandizot bir taraf ayağı kırık, arka sol fren lamb. yanmıyor, parkların 1 er tanesi yanmıyor, kaput demiri sabitleme klipsi kırık, çubuk, yolda ses yapıyor, arka sol kapı switch off...
daha önemlisi arka sağ teker bijon şifresi yalama, nasıl çıkacak?...3 teker yazlık, 1 tanesi kışlık olunca lastik arıza uyarısı yanıyor....vs, vs...iş çok.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Öncelikle hayırlı olsun Engin  :ok:

Cam kaldırma düğmeleri oksitlenmiştir, elden geçince adam olur bence.

Kaputa bi piston atarsın artık  :)

Bijona taş motoru ile bir çizik atıp açarlar

Sisler için Aliexpresse bak derim, ucuz yollu arıyorsun madem. Buralardan bir şey lazım olursa seslen yeter

Gerisi zaten hallolur, merakla aracın evrimini bekliyorum  :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H4 farları da H7 lerle değiştirmek istiyorum ama sanırım sen de bu işi yaptığında uzun perdesiyle ilgili bir sorun çıkmıştı;
nasıl çözdüğünü anlatan konuyu bulamadım, önceden bileyim ki yarı yolda kalmayayım, Bu arada H7 farı yan sanayi yeni olarak 185 liraya buldum, ne dersin?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505253
H4 farları da H7 lerle değiştirmek istiyorum ama sanırım sen de bu işi yaptığında uzun perdesiyle ilgili bir sorun çıkmıştı;
nasıl çözdüğünü anlatan konuyu bulamadım, önceden bileyim ki yarı yolda kalmayayım, Bu arada H7 farı yan sanayi yeni olarak 185 liraya buldum, ne dersin?

Ana fardaki perde sorununu bir diyot ile çözdü Serkan Usta, check valve işi yapınca diyot sorun halloldu, o zamanlar yazmamıştık detayı  ;)

Mercekli far için çok makul fiyat ama şüpheli bakmak lazım, merceği, perdesi falan nasıl diye :confused::confused::confused:

Yıllar önce çiftine 800 TL vermiştim orijinalinin...

Uğraşmak istersen e-bay'den al derim, 100 dolar altında tane fiyatı, gümrüğe de takılmaz  ;)

2 hafta arayla sağı ve solu alınabilir

http://www.ebay.com/itm/SKODA-Fabia-Roomster-2007-2010-Manual-Headlight-Front-Lamp-RIGHT-RH-/331069377236?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4d1545cad4&vxp=mtr

örneği gibi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal farın fiyatı değişmedi, hâla 400 lira teki...ebaydan alırsam tek tek mi, çift mi sipariş edeyim, gümrük davası için?
bir de örnek verdiğin linkteki farın ampulü h4 (?) müş... yanlış mı yazmışlar, yoksa bu da ayrı bir tip mi???

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505357
Orjinal farın fiyatı değişmedi, hâla 400 lira teki...ebaydan alırsam tek tek mi, çift mi sipariş edeyim, gümrük davası için?
bir de örnek verdiğin linkteki farın ampulü h4 (?) müş... yanlış mı yazmışlar, yoksa bu da ayrı bir tip mi???
Engin, 75-Euro üzeri gümrüğe takılır, ona göre hesap et sipariş verirken.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505357

O zaman 400 TL ise al gitsin, yurtdışı işi macera  :)

Merceklilerin hepsi H7 ampul, yanlış yazmışlar bence.

Ebayden alacaksan tek tek al, ikisi aynı anda 100 doları geçer, gümrüğe tabi olur

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende orjinal alman taraftarıyım bi sıkıntı olursa atarsın kafalarına ayrıca bak aldım ucuz arabayı bi sürü başın ağrıyo. Bi halojenin içine h7 led ampüller varmış onlardan takarsın efsane oluyo valla miss gibi binersin sonra abi :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zamanında kaputa piston takmıştım. Pistonun ayakları yok ama kendisi duruyor. İsterseniz pistonu yollarım. Bi ayak uydurursanız kullanırsınız.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Süper olur ama, uydurabilir miyim acaba???elimde bir çift de octavia A4 bagaj pistonu  var, onları da denerim belki...piston büyük konfor, bizim gibi kaputu sık açanlar için...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;505554
Süper olur ama, uydurabilir miyim acaba???elimde bir çift de octavia A4 bagaj pistonu  var, onları da denerim belki...piston büyük konfor, bizim gibi kaputu sık açanlar için...
Bagajın pistonu kaputa falza gelir herhalde. İçeriden mandalı çeker çekmez tavana yapışmasın kaput sonra?! :kork1::kork2:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pistonun itme gücü önemli, ya tek kullanılır, ya da newton değeri düşük çift...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pistonu benim makyajlı fabia için almıştım. Şahkan oto da yapıldı. Sadece ona ayak yapılacak. İrfan hocamın taktığı pistonla aynı. İstediğiniz zaman kargolarım. İtme gücü güzeldi. Çok fazla değildi.