škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A5' e akü önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım 2 ay sonra 4 yaşında olacak ve 41.000 km de şu an aküsü baya zayıfladı son 1 ayda 3 kez akü bitti vurdurmak zorunda kaldım.Farlar 5dk açık olsa bile bitiyor akü eskiden 1 saat açık duruyordu bişey olmuyordu.Baktım aküye 72Amper aynı amperde aynı ebatta kutusuna sıgacak akü önerisi olan varmı ?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çoğu 72 lik akü zaten sığar.

Bütçe varsa Delphi, AC Delco falan alabilirsin. Yada MUTLU tercih edebilirsin, iyi aküdür yerliliğine bakma.

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun ömürlü olsun beni üzmesin gerisi önemli değil bahausta bosh görmüştüm geçen günü 60 amperi 110 lira idi yanlıs hatırlamıyorsam.Bosh nasıl

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bilmiyorum Bosch kullanmadık hiç. Bizim traktörlere amcam 2 tane akü ısmarlamıştı, (ne fiyat ne amper sor, 4.4 litre dizel makineler :D) baya zaman geçti üzerinden. İyi bişi al dediydi AC Delco alıp götürmüştüm bomba gibi oldular. Hala faal bi kaç yıl geçti. Ki kışın hep yatar traktörler.  

Ama kişi seçiminin ürünüdür ben Delphi, Delco severim ve Bosch almam aküde, kim bilir belki Bosch çok daha iyi bir markadır. Ama bence Delphi yada AC Delco al.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Varta tavsiye etmem hemen gümlüyor 1 senede şu an mutlu var 1 sene oldu sorun yok ama orjinal akü nedir merak ediyorum 4 sene gitmişti bizdede piyasadakiler o kadar gitmiyor şu ana kadar varta mutlu bi tane daha kullandık hatırlamıyorum onu ama en iyi orjinal aküydü..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Arabam 2005 üretimi, üzerinde orijinal aküsü var ömrümde 2.kez marşa basmadım dizel makinede, orjinal aküsü AKUMA :lol:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mutlu en iyi akülerdendir,araba için fazla alternatif düşünmeye bile gerek yok bence. Bizim arabaların orjinal aküsü ciddi güzel dayanıyor,Favorit'te kaç yıl tık demeden gitmişti.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
VARTA,DELPHİ,MUTLU iyi markalardır.

VARTA pilin uzmanıdır..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;60774
Vartadan şaşmam...
+1985
toledoya geçen sene vw yetkili servisinden 60 amperlik 2 yıl garantili vartayı 125 liraya almıştım. 1 yıldır en ufak sorun yok. mutlu 115 lira istemişti ve montaj yapmadıkları içinde garanti vermediler.

akünün bitmesi birazda kullanıcı ile ilgili. farkında olmadan bir tek lambayı unutsak saatlerce yanıca gidiyor.
ben geçenlerde daha 2 aylık arabamon 4 lülerini açık unuttum tam 25 saat yanıp yanıp sönmüşler sonuç akü bitti. aradım yol yardımı 5 kuruş para almadan takviye verdiler çalıştı hemen.

not: akü bitince vurdurma yapmayın. kitapçığında yazıyor. çok zorunlu haller olmadığı sürece vurdurmadan kaçının diye.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 21:50:01 Gönderen: mayham85 »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal akü kullanıpta saatlerce 4'lüleri açık bırakmışlığım var..Aynı zamanda arabadan inip markete bile girsem hava karanlıksa parklarım açık kalır farkedilmek için.5-6 saat falan açık kalır hiç sorun yaşamadım..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Plakalık, park ve iç aydınlatma grubu LED. Aküyü 100 senede falan bitirirler. Gelgelelim benim tavan lambam sürekli OFF konumundadır. Yani kumandadan kilit açınca lamba yanmaz, yada istop ettiğim zaman iç lambayı falan açmaz. 4 lü mörtlü açmakla işim olmadı, açtıysamda acil fren yapınca neyim. Akşam yola çıktıktan bi 50 metre sonra falan açarım ışıkları. Kontağı açtığım zaman havalandırma, CD çalar vs. türevi her şeyi bi önceki kullanmdan açık kaldığı için kaparım. İstop etmeden önce turbolu olduğu için her bi ışığı elektrik çeken aksamı kapayıp öle istop ederim. :D :D :D

5 yıllık akü, TIK demedi :D
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2010, 21:58:14 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hemen aküsü biten arkadaşlar demekki arada farkında olmadan unutuyorlar.

dediim gibi 4 lüler dolu aküyü ancak 25 saatte bitirmiş :D

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araba elegance oldugu için çok elektronik donanım var.Kapıları kilitledimmi bile karanlıkta 30sn açık kalıyor.Eskiden hatırlıyorum babam mutlu kullanıyordu arabada.
Aklıma geldi şimdi babam eskiden aküye su koydurtuyordu benim aküde öyle bi durum varmı?