škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI chiptuning

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: K1_Performance;415839
...maksimum hız:
Son sürat da değişim zaten oluyor...
Yazılımla motorun çevirebileceği azamî devir de mi arttırılıyor yani? Veya limitör falan mı iptal ediliyor?

Çevrimdışı K1_Performance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.chiptuning.com.tr
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;415861
Yazılımla motorun çevirebileceği azamî devir de mi arttırılıyor yani? Veya limitör falan mı iptal ediliyor?

Örneğin 1.6tdı grubunda limitör iptali yapılıyor.Yapılmazsa 199km kesicide kalıyor araç.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: K1_Performance;415862
Örneğin 1.6tdı grubunda limitör iptali yapılıyor.Yapılmazsa 199km kesicide kalıyor araç.
Olmadı dişlileri değiştirmek şart.:wnk::kiki:

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;415864
Olmadı dişlileri değiştirmek şart.:wnk::kiki:

Yazılımla aracın son hızı limitlendirilmiş.Bu yazılım ile iptal ediliyor.Ne dişlisi?

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: K1_Performance;415866
Yazılımla aracın son hızı limitlendirilmiş.Bu yazılım ile iptal ediliyor.Ne dişlisi?
Örneğin daha uzun son vites oranı da seçilse araç belirlenen sürate mi sabitliyor kendini yoksa belirlenmiş azamî devirde mi sabit tutuyor?

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;415867
Örneğin daha uzun son vites oranı da seçilse araç belirlenen sürate mi sabitliyor kendini yoksa belirlenmiş azamî devirde mi sabit tutuyor?

Devir 4000rpm altında kalıp 199km ye sabitliyor.Aslında gideri var ama bu beyinden kilitli.
Örnek
[YOUTUBE]YC1oTggz_mI#![/YOUTUBE]

Bu da limitör iptalinden sonra ki durum
[YOUTUBE]y98w3KtFH9E[/YOUTUBE]
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 19:48:57 Gönderen: K1_Performance »

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;415760
abi CRDI'ler piyasadaki muadil motorlarına nazaran harbiden daha fazla yakıt tüketiyorlar. beygirleri yüksek ama aynı oranda torkları yüksek değil. yanlış bilmiyorsam 128'liklerin torku 260. PSA grubunun 112 beygirlik motorları bile 270 nm tork veriyor, hatta overboost ile 285 nm'ye çıkıyor. o yüzden CRDI motorları pek verimli bulmuyorum

CRDİ Mi Verimsiz :)
Araba Gidiyor Diye Basarsan Yakar..
PSA 270 Nm Veriyor Peki Aradaki 16 Hp Nereye Gitti. Şu Anda Accent Blue CRDİ dan İyi Yürüyen Bir 1.6 Dizel Araç Yok. 3.Viteste Patinaja Sarıyor Diye Daha Geniş yanak Takıyolar Yinede Kurtarmıyor.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: kaptan52;415878
CRDİ Mi Verimsiz :)
Araba Gidiyor Diye Basarsan Yakar..
PSA 270 Nm Veriyor Peki Aradaki 16 Hp Nereye Gitti. Şu Anda Accent Blue CRDİ dan İyi Yürüyen Bir 1.6 Dizel Araç Yok. 3.Viteste Patinaja Sarıyor Diye Daha Geniş yanak Takıyolar Yinede Kurtarmıyor.

Verimlilik deyince neden herkes koltuğa yapıştırmasını anlıyor bilemedim :)

İsteyen istediği kadar bu motora verimli desin, aynı ortalama hızda CRDI motorlar diğer dizel motorlardan fazla yakıyorsa kimse bu motora verimli dememi beklemesin

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: K1_Performance;415818
Ne kadar değiştiğini burdan anlamak mümkün.

Koray Bey, bunun 122 lik TSI için olan grafiğini ekleyebilir misiniz?

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Ne Diyorum , Düzgün Kullanınca Yakmaz , Bu Araba Gidiyor Diye Asılırsan Yakar , Yakar. Ben CRDİ Kullanıpta Yüklenmeyen Görmedim. Kanında Var Gidiyor İnsanı Basmak İçin Zorluyor. Neymiş Efendim Sonra Çok Yakıyor.

Getirin 2 Farklı Aracı İnanması Güç Yakıt Değerlerine İmza Atarım Hem Düşük Hem Yüksek. Beni Reelden Tanıyanlar Bilir :)

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2012, 19:26:32 Gönderen: kaptan52 »

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;415883
Koray Bey, bunun 122 lik TSI için olan grafiğini ekleyebilir misiniz?

Tsı için bu şekilde bir çalışma yok elimde ama çalışma yapıp eklerim sorun olmaz Akif bey.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de katılıyorum, basınca her araç yakıyor. Aynı araçla;
3.8 Lt/100 km tüketimim de var,
9,5 Lt/100 km tüketimimde..

Alıntı yapılan: K1_Performance;415886
Tsı için bu şekilde bir çalışma yok elimde ama çalışma yapıp eklerim sorun olmaz Akif bey.

Ben de uzun süredir aramama rağmen bu grafiğin TSI için olanını bir türlü bulamadım. Benim gibi bunu bekleyen bir çok kişi olabilir.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu 3.2'lik tüketim hangi yola göre tüketim? yol yokuş aşağı mı düz mü rakım ne? bunları bilmeden kesin olarak en düşük bu yakıyor denemez ki.

A noktasından B noktasına gidersiniz, aynı ortalama hızla B noktasından geri A noktasına dönersiniz, yol eğimleri birbirini dengeler, gerçek ortalama tüketim ancak bu şekilde ortaya çıkar. bende çıkarım eğimli bir yol bulurum 2.2 yakarım fotoğrafını çeker gösteririm iş fotoğrafa kalırsa

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;415887

Ben de katılıyorum, basınca her araç yakıyor. Aynı araçla;
3.8 Lt/100 km tüketimim de var,
9,5 Lt/100 km tüketimimde..

Alıntı yapılan: schumici;415889
bu 3.2'lik tüketim hangi yola göre tüketim? yol yokuş aşağı mı düz mü rakım ne? bunları bilmeden kesin olarak en düşük bu yakıyor denemez ki.

A noktasından B noktasına gidersiniz, aynı ortalama hızla B noktasından geri A noktasına dönersiniz, yol eğimleri birbirini dengeler, gerçek ortalama tüketim ancak bu şekilde ortaya çıkar. bende çıkarım eğimli bir yol bulurum 2.2 yakarım fotoğrafını çeker gösteririm iş fotoğrafa kalırsa

Cevabı Akif Abi Vermiş..
Bu İşin Rajonu Belli. X Firmasıda Enjektör Kullanıyor Y Firmasıda Enjektör Kullanıyor. X Firmasındaki Yazılımı Alıp Y Firmasının Kullanması Çokta Zor Değil Adamlar Salakda Değiller Herhalde Bile Bile Fazla Yaktıracaklar. Aynı Hacimde ,Yakın Ağırlıklarda Her Araç Aynı Yakar..

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;415890
Cevabı Akif Abi Vermiş..
Bu İşin Rajonu Belli. X Firmasıda Enjektör Kullanıyor Y Firmasıda Enjektör Kullanıyor. X Firmasındaki Yazılımı Alıp Y Firmasının Kullanması Çokta Zor Değil Adamlar Salakda Değiller Herhalde Bile Bile Fazla Yaktıracaklar. Aynı Hacimde ,Yakın Ağırlıklarda Her Araç Aynı Yakar..

ne diycem biliyo musunuz; siz kendi bildiğiniz gibi devam edin, bende kendi bildiğim gibi. en güzeli bu olacak. size göre verimlidir, bana göre değil