škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI chiptuning

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun zamandan sonra sonunda 1,6 tdi lara chip tuning işlemi baslamış acaba bizim sitede yaptıranlar varmı? evotech revo megachips su anda yapmakta. sıkıntısız olan 140bg 300nm dsg viteslerde, düz viteslerde ise 140bg 320nm olarak alınıyormus fakat megachipste 160 bg olan bir caddy bile yapılmıs yeni kasa dsg.
görüşlerinizi merak ediyorum en çok korktuğum ise dsg yi elime almak olucaktır :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet gazihan sağlıklı uzun ömürlü olarak istiyorsanız 130 luk yaptırın diyor.140 ve üzeri yazılımlar uzun vadede problemli olabilir :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pedal dipte kullanırsanız fena etkiler.normal değerlerde kullanıldığında moto yatık oranını düşürür demişti ankarada bu işi yapan şahıs.
superbe yapmışlar konyada gördüm 140 bg olmuş tsı bide lpg takmışlar :)
süper ötesi

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende race chip marka box modeli var araba gerçektende fena gidiyor ama çok basarsan yakıtı fazla harcıyor .100liralık mazotla geçen karışıkta 461km yaptım .geri dönüşü kolay soketi çıkardınmı araba anında eski durumuna dönmüş oluyor .yerinde olsam beyni turboyu elletmez box tipi olanlara bakardım

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bnde box olanlara bir türlü ısınamadım gazihan 140 sağlıklı olanı dedi bana da ama yaparsam evotech düşünüyorum bir sene garanti veriyormuş beni tek düşündüren konu dsg nin tork dayanımı

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yakıt olarak da normal kullanımda 0,4-0,5 litre düştüğünü söylüyorlar

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;389901
yakıt olarak da normal kullanımda 0,4-0,5 litre düştüğünü söylüyorlar

aracın yakıtı mı düştü?

peki motora turbolara zararı var mıdır

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;389913
aracın yakıtı mı düştü?

peki motora turbolara zararı var mıdır

zarar konusunu bilmiyorum yapılan yazılımla alakalı turboyla çok oynamadan normal seviye bir güç alınırsa pek zararı olacağını sanmıyorum ama dediğim gibi pek bir fikrim de yok
evet yakıt normal kullanımda dediğim gibi düşüyormuş tabi gazlayınca da daha fazla yakıyor

Çevrimdışı MaxiGorky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mgremaps.com
normal kullanımda yakıtınız düşmektedir. ayrıca dsg den çok ta ürkmenize  gerek yok. Fakat size kimse mekanik garanti sunamaz. Sonuçta stock  araçta bile turbo bozulabiliyor veya dsg nin mekatroniği bozulabiliyor.  Stage 1 yazılımla yapılan bir çok 1.6 TDI dsg mevcut. Bu işi başarılı  bir şekilde yapan kişilere gerçekten güvenebilir ve yaptırabilirsiniz  diye düşünüyorum.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gazihan geçen  linea yapmış. 1.6 multijet  tam 175 hp...   şaka makinesi...

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
180den sonra kontrol şoförden çıkar o lineada :) Yanımdan 200le kara duman ata ata şeritte zor duran bi linea görsem bune lan der gülmeye başlarım şahsen :D
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
200 Beygirlik yeni bir 1.6 Multijet daha yapmış Mehmet Gazihan :)

Ama Megachips in Vag gurubu için daha sağlıklı olduğunu söyleyenler var,zaten Mehmet Gazihan da Vag gurubundan şaşmıyor şahsi araçlarında :)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla karar veremedim bende büyük ihtimal yaptırıcam ama ps chiptuning(barbaros bey) yada paşaoğlu da olabilir diğer tercihlerim arasında da megachips ve evotech war :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertozbek;393269
valla karar veremedim bende büyük ihtimal yaptırıcam ama ps chiptuning(barbaros bey) yada paşaoğlu da olabilir diğer tercihlerim arasında da megachips ve evotech war :)

Gazihan daha çok kullanıcı odaklı iyi niyetli yazılımlar yapıyor o dediğin diğer yerler daha hard yazılımlar yazıyor ama yinede sen bilirsin :)

Gazihanın memnuniyet garantisi var bunuda unutmamak lazım.15 gün içerisinde yazılımı silip para iadesi yapıyor