škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bunun aslı varmıdır peki

fenomen · 41 · 12818

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://urun.gittigidiyor.com/CELOX-15-BHP-PERFORMANCE-MODUL-CHIP-TUNIN-SOOKK_W0QQidZZ19012126#aciklama

Arkadaşlar daha öncede belki tartışıldı ama bu adamlar bu kadar iddialılar ve aslı var diyorlar.Acaba bir denesek faydası olurmu araca bir zararı yoktur diyor.Ben mail attım iade almanız koşuluyla alırım dedim.siz ne dersiniz?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
chip kullananları duydum ama büyük fark olacağını sanmam.aracım turbasuz.fark daha çok turbolu motorlardaa olur.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Bence yoktur abi ...
Profosyoneller,motordan +20-25 Hp daha fazla güç almak için neredeyse 1000-1500 TL para harcıyorlar..
Gerisini sen düşün.
Aracına yazık etme bence...
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: fmaka;26963
chip kullananları duydum ama büyük fark olacağını sanmam.aracım turbasuz.fark daha çok turbolu motorlardaa olur.

Evet,her ne kadar benzinli araçlar için yazsana araç Diesel ve Turbo olmadan en fazla 1-2 Hp güç alırsınız.
Zaten onuda fark etmezsiniz.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben tdı için yazılımla chip uygulaması yaptırdım , ara hızlanmalar baya güzel ( test edildi bakınız mustişahin) ama son hızlanmada bi değişiklik olmuyor. aparatlı bi uygulama nasıl olur bilemicem , 157 hplik bi motorda en fazla 10 hp güç alınabiliyor diye duymuştum .

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
evet ben şahidim aynı motor bu performans pes doğrusu diyorum başka birşey demiyorum ıspat için video ve resimler var...

not:biz bir aileyiz arasıra birbirimizi geçeriz.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;26986
evet ben şahidim aynı motor bu performans pes doğrusu diyorum başka birşey demiyorum ıspat için video ve resimler var...

not:biz bir aileyiz arasıra birbirimizi geçeriz.
chip uygulamasındanmı 40 tl olandan mı bahsediyorsunuz,yoksa yazılımlı olandan mı bahsediyorsunuz 1500 tl olandan mı?

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;27002
chip uygulamasındanmı 40 tl olandan mı bahsediyorsunuz,yoksa yazılımlı olandan mı bahsediyorsunuz 1500 tl olandan mı?

ben yazılımı 500 tl ye yaptırdım , 80 hp ti chipten sonra 105 hp oldu....serkan benim arabadan bahsediyor...

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani tdi da chip uygulamasıyla artı %30 gibi beygir alınabiliyor, test edildi onaylandı,
otobanda allah ne verdiyse yardımdım ama ara hızlanmalarda yetismek imkansız, lakin son sürat aynı,

yani 80bg lik Roomster ile(icinde 5 kisi + bagaj dolu), 75 bg lik Fabia(sadece 2 kisi) otobanda dinlenme tesisinden cıktık, Roomstere yetisemedim, arkada kaldım, fakat oda 190 i gördü, bende 190 i gördüm, ama GEC gördüm,

(normalde yukarıdaki sartlarda 75bg lik Fabia nın, 80bg lik Roomsteri gecmesi gerekiyor)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki tüm bu masraflar hobiler sadece hizlanmadan dolayi mi oluyor,yani rampada etkili değil mi çekişi zayif mi?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tabiki rampada cekişi daha iyidir, hatta yakıt tasarrufuda saglıyormuş(basmadan sakin gidebilirsen:-)), ama ben orijinalini bozmak istemem sahsen. problem çıkma olasılıgı var...

Çevrimdışı Real81

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben benzinli araçlarda 102hp olan bir araca 10-12 hp ilave yapildiğini duymuştum,acaba neden dizellerde oluyorda benzinde olmuyor bunun teknik tanimi nedir?yani ben illaki değiştirmek zorundamiyim octi yi?

octaviaman

• Ziyaretçi
mpi motor da, filtre ve chiple +8-10 Hp gibi bir artış olabiliyor.Beraberinde egzantirik mili de değişirse +20-25 Hp getirisi olabilir.Bence değmez.Güç isteyen 140 Hp ve üstü bir araç almalı.Güç orjinalinden gelsin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle