škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ampül seçimi ve farlarin güçlendirilmesi

kaantan · 38 · 18176

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skymad

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kemal bey merhaba BENİM İÇİN BEYAZ YADA SARI OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL İYİ AYDINLATMASI ÇOK ÖNEMLİ İKİ MARKA ARASINDA KARARSIZ KALDIM SİZ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ

osram night breaker plus h7 DİĞERİ philips extreme power h7

HANGİSİNİ ALAMALIYIM

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Ben de yukardaki resimdeki ile aynı Fiesta'ya düşünüyorum da Night Breaker Plus. Far tipi malum ortada, küçük biraz. Sanırım kısaya H7, uzuna H1 geliyor, söküp bakmadım henüz. Acaba boşuna masraf etmiş olur muyum?

Yoksa standart halojene göre ileriyi veya yanları aydınlatması farkeder mi?

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skymad;322443
kemal bey merhaba BENİM İÇİN BEYAZ YADA SARI OLMASI ÖNEMLİ DEĞİL İYİ AYDINLATMASI ÇOK ÖNEMLİ İKİ MARKA ARASINDA KARARSIZ KALDIM SİZ HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ

osram night breaker plus h7 DİĞERİ philips extreme power h7

HANGİSİNİ ALAMALIYIM
arkadaşlarımızın tecrübelerinden öğrendiğim kadarıyla yardımcı olayım kesinlikle philips extreme poer h7 %100 olanını öneriririm birde %80lik var çünkü eski seri sanırım dikkat et.Ama türkiyede satışı yokmuş philipslerin bu modelinin bende gittigidiyordan bulmuştum ama satışı bitmiş.Ebaydan alabilirsiniz o manada ancak.Ama olaki ebaydan alamadınız bence osramıda düşünmeyin ömrü çok kısa çünkü bosh plus 90öneriririm 2.sırada ...saygılarımla

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: detaycı;322708

Ben de yukardaki resimdeki ile aynı Fiesta'ya düşünüyorum da Night Breaker Plus. Far tipi malum ortada, küçük biraz. Sanırım kısaya H7, uzuna H1 geliyor, söküp bakmadım henüz. Acaba boşuna masraf etmiş olur muyum?

Yoksa standart halojene göre ileriyi veya yanları aydınlatması farkeder mi?
ilgili bir kaç sitede ışık güçlerini ölçen bir aletle sanırım karşılaştırılıyor bosh plus 90halojene oranla 2kata kadar daha yoğun ışık veriyordu.Ama irfan hocam philipside beğendiğini söyledi onu bulabilirsen bence ömrüde uzun olur(kullanımada bağlı tabi).Halojene göre mutlu olacağın kesin yanal aydınlatma cidden farkediyo ileriyi ve önünü çok daha yoğun bir şekilde görebiliyosun benim ilk izlenimim budur..saygılar

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Diğer konuya yazdım, buna da yazayım dedim genel başlıkta fikir verme açısından.

Aldım ve bağladım NB Plus H7, takması Fiesta Mk4 için biraz meşakatliymiş.

Farkı görmek için öncelikli olarak sadece sağ tarafa taktım.

Gece denemesi;

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
detaycı dostum fark cidden gayet net umarım bunların ömrü bari azcık uzun olur gerçi bazen sadece performans isteyenleri önümü görmede zorlandığım anlarda anlıyorum...saygılar

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kerem AKTAŞ;323848
detaycı dostum fark cidden gayet net umarım bunların ömrü bari azcık uzun olur gerçi bazen sadece performans isteyenleri önümü görmede zorlandığım anlarda anlıyorum...saygılar

Örneğin bugün 10 dakika kullandım farları. Kullanım süresine bağlı ise uzun süre beraber gideriz gibi duruyor. Başka sebeplerden dolayı çabuk giderse de sağlık olsun diyelim. :)

Çevrimdışı kaantan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: detaycı;323855
Örneğin bugün 10 dakika kullandım farları. Kullanım süresine bağlı ise uzun süre beraber gideriz gibi duruyor. Başka sebeplerden dolayı çabuk giderse de sağlık olsun diyelim. :)
birde kötü yollarda daha ziyade stabil tarzı yollarda sıkıntı yaratıyo diye duydum ama zaten şehirde kullanıyosanız çok sorun olacağını sanmam ara sokaklar hariç.Ama gece kullanım süresiyle alakalı genelde ve sen bu kullanımla tahminim en az 12ay gider derim ;)  saygılar