škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

periyodik bakım kazığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servisler hep böyle geçen sene renault servisine gittiğim zaman fren balataları değişmeli dediler bende baktım ama bir sorun göremedim sonra 5 bin km gider dediler bende o zaman gelirim dedim değiştirmedim sonra lastikleri değiştirirken lastikçide baktı daha çok iyi değiştirmeye gerek yok dedi 1 sene geçti ve cuma günü yine aynı servisteydim araca bakan eleman balataların 15-20 bin km gider diyor daha hiç değişmedi belkide sizin aracın balatalarıda bitmemişti

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsanea_06;170303
yetkili servisler hep böyle geçen sene renault servisine gittiğim zaman fren balataları değişmeli dediler bende baktım ama bir sorun göremedim sonra 5 bin km gider dediler bende o zaman gelirim dedim değiştirmedim sonra lastikleri değiştirirken lastikçide baktı daha çok iyi değiştirmeye gerek yok dedi 1 sene geçti ve cuma günü yine aynı servisteydim araca bakan eleman balataların 15-20 bin km gider diyor daha hiç değişmedi belkide sizin aracın balatalarıda bitmemişti

aynen çıkan parcaları aldım sanayi bi ustaya gösterdim abi bunlar daha 15-20bi yapar diyo.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170300
vw servisleri bakım konusunda çok pahalı değil heleki kampanya zamanlarına gelirsen. bir keresinde 180 liraya 15000 bakımı yaptırdık arkadaşın 1.6 leonuna yetkili serviste  :D

Pahali olmasa bile ben ilgilerinden pek hoslanmiyorum viekre castrol kullaniyo benim aldigim yagin yarisi kadar fiyati filtreler kazik disardan 15 e aldigim serviste 25 tl ustelik ayni fabrikadan cikiyor kazik yemege gerek yok bence hele baski balata degistirmek istiyorsun adm volanida degistiriyor 300 tl lik is sana geliyot 1300 e o yuzden servisten hoslanmam arabanin bi parcasi kirilirsa parca almaya giderim o kadar

Konuya gelirsek sanirim sizden hem mekanin hemde bakim isciligi almislar o o yuzden boyle olmus.Uzerine 150 tl daha koysaniz bizim arabanin agur bakimi eder nasil bir servisse o oyle:D

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;170340
Pahali olmasa bile ben ilgilerinden pek hoslanmiyorum viekre castrol kullaniyo benim aldigim yagin yarisi kadar fiyati filtreler kazik disardan 15 e aldigim serviste 25 tl ustelik ayni fabrikadan cikiyor kazik yemege gerek yok bence hele baski balata degistirmek istiyorsun adm volanida degistiriyor 300 tl lik is sana geliyot 1300 e o yuzden servisten hoslanmam arabanin bi parcasi kirilirsa parca almaya giderim o kadar

Konuya gelirsek sanirim sizden hem mekanin hemde bakim isciligi almislar o o yuzden boyle olmus.Uzerine 150 tl daha koysaniz bizim arabanin agur bakimi eder nasil bir servisse o oyle:D

kazık honda servisi    :sopa:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;170300
vw servisleri bakım konusunda çok pahalı değil heleki kampanya zamanlarına gelirsen. bir keresinde 180 liraya 15000 bakımı yaptırdık arkadaşın 1.6 leonuna yetkili serviste  :D

130TLye fiat servisinde yağ+yağ filtresini değiştirdik hava filtresini felanda değiştirseydik taş çatlasa 180 TL tutardı.Oda indirimli kartımız yanımızda değildi:D

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Honda servisi için normal sıkmayın canınızı , :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Sıfır araç alsam belki 1 defa yetkili servise giderim, sonra banko sanayi :)

Çevrimdışı @lp@RSl@n

• bedevi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1. Aslinda yetkili serviste parça su bu pahali değil.abi adamlar işçilikten para kazaniyor.orada da adama iyi geçiriyorlar.işçilik olayina dikkat edin bence.
2. Sevise gitmeden önce gerek yetkili gerekse özel servisten fiyat alin karsilastirin.hangisi makulse onlara yaptirin.
3. özel serviste orjinal parça kullanacaksa parcayi yetkili servisten isteyecektir mutlaka

ben devamli olarak bu sekilde yaptiriyyorum aracin bakim ve onarimini

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
renault servisi aracı yıkamış 7 tl yazmış .artı forumda okudum işten anlamayan bir amcamıza lastiklerin değişmesi lazım demişler o da tabi sizde varsa takın demiş.adam 205 55 16 goodyear eagle ı tanesi 225ten takmışlar bravo yani ben bristone turanza er 300 tanesi 170 e aldım.

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tufan;170460
renault servisi aracı yıkamış 7 tl yazmış .artı forumda okudum işten anlamayan bir amcamıza lastiklerin değişmesi lazım demişler o da tabi sizde varsa takın demiş.adam 205 55 16 goodyear eagle ı tanesi 225ten takmışlar bravo yani ben bristone turanza er 300 tanesi 170 e aldım.
servisler özellikle yaşlı amcaları çok iyi soyuyorlar geçen servisteydim yaşlı bir amcaya yalvara yakara aracın baskı balatasını değiştirdiler 1000 liraya yakın fatura çıkarmışlar.benim gibi bilinçli müşteriyi pek sevmiyorlar yaptırmadan önce fiyatı çıkartıyorum inceliyorum ondan sonra bakımını yaptırıyorum aracı ücretsiz yıkayacaklardı ama fırçayla tabi hemen kaçtım oradan:)

Çevrimdışı zafer tolga

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef bende servis taraftarı olmayanlardanım...Ankara yolundan gelirken yağmurlu bir günde hafif mıcırlı ve çamurlu bir yola girmiştim..Yaklaşık 40 dk lık bu şekilde yolculuktan sonra otomatik vitesi geriye gitmek için aldığımda takur tukur bir ses çıkartmaya başladı..Neyse bu şekilde yaklaşık 4 gün sonunda servisi arayıp araç için randevu aldım..Serviste araca otomatik vites dişlililerin değişmesi gerektiğini söyleyip 1400 TL fiyat çıkardılar..Bunu duyunca birde sanayii de bir komşumun tamircisinede baktırmak istedim..Orada aracı yukarı kaldırıp usta altına indiğinde eline levye ve çekiçi alıp takur takur bir kaç yere vurdukça altından taşlı çamur kütleleri döküldü..Ve sorduğumda takozların arasına taş girdiğini söyledi..Borcumu sorduğumda gerek yok birşey yapmadık ki dendi..Ve o şekilde 1 yıldır tık yok..Soruyorum 2 tık tık 1400 TL miymiş ????En az birkaç yere sormadan asla bir iş yaptırmamak en güzeli ve konuşurken ustanın gözlerinin içine bakmak gerek çünkü gözünü kaçırıyorsa güle güle demek gerek bence ...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben takdiğimi buldum otostartı açıyorum kafama göre marka seçiyorum zaten bilindik markaları satıyor hemen bir sepet yapıyorum eğer 100 tl üzeri olursa 20 tl indirim yapıyor oh fıstık gibi hava+polen (karbonlu)+yakıt+Yağ filtreleri totalde kargo dahil 55 tl ye geliyor yağıda dışardan alıyorum ustayada 20tl verdik mi tamamdır :D

Çevrimdışı aaaylmaz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servis tam para tuzagı bencede şirketin kango 15000 bakımı yaptırdım 320tl aldılar birde ön balata 90lt fiyat verdi mecburen yaptırdım dışarıda bütün parçalar 150 tl ben sanayilerde sadece kendi markaları üzerinde uzmanlaşmış servislere gitmeyi tercih ederim.
[SIGPIC][/SIGPIC]