škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

periyodik bakım kazığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta sonu aracımin 30000km bakımı için servise gittim. normal periyodik bakımı. işte sordular "başka bakılmasını istediğiniz bir yer var mı" diye. benim sıkıntım olan bir kaç sey vardı onlarıda yazdı.. neyse arabayı aldılar içeri. akşam anca çıkar dediler ben ayrıldım ordan. 2 saat sonra telefon "aracınızın fren balataları bitmiş değişmesi gerekiyor." fren deyince tırsıyor tabi insan . değiştirin de ne kadar dedim "önler 140 TL  arkalar 120 TL" dedi biraz fazla geldi ama sonuçta orjinaldir diye düşündüm TAMAM dedim değiştirin.. akşam arabayı almaya gittiğimde, faturayı görünce gözlerim bi büyüdü 590 tl. ne yapıldı dedim. periyodik muayene motor yağı, yağ filitresi, isteğim üzerine polen filitresi 45TL, her bakımda cam silecek suyu eklerler koysalarda koymaslarda, ön arka balata. buraya kadar normal. şimdi olay bundan sonra balatalar değişti ama balata temizleme spreyini yazmışlar bir de benim asıl kafama takılan periyodik bakım için 58TL+KDV bi işçilik yazmışlar birde balata değişimi için 75TL+KDV bir işçilik daha yazmışlar.. periyodik bakıma giden bir arac (Garanti Kapsamında) iki kere işçilik alınırmı? ben pek servise gitmeye alısık değilim o yüzden bunlar normal mi? bilemiyorum sizlere danışmak istedim. ha bu arada benim söylediğim şeylerede hiç bakmamışlar. sorunca da sadece klasik cevap "ya yetişmedi yada olmuyor "

Sonuç olarak Yetkili servise bir daha gitmeyi düşünmüyorum. zaten artık lpg li oldum  :rock1::rock1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ufff iyi fiyat...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla benimde alım ermedi ayrı ayrı işçilik ücreti alınıyormu bilmiyorum.ödemeyi yaptım ama içimede oturdu..
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
çok olmuş.... bu sene başında vw de sizin gibi bir bakıma 450 tl vermiştim

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fiyat gerçekten aşırı fazla ön balata fiyatına arkalarıda alırdınız özel bir serviste 20lirada işçilik olurdu keşke hesabını soraydınız paranızın .asıl kızdığım nokta o işlemler için akşama gelin demeleri bide sizin söylediğiniz şeylere bakmamaları.iyi bi sopayı hak etmişler

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros61;170240
fiyat gerçekten aşırı fazla ön balata fiyatına arkalarıda alırdınız özel bir serviste 20lirada işçilik olurdu keşke hesabını soraydınız paranızın .asıl kızdığım nokta o işlemler için akşama gelin demeleri bide sizin söylediğiniz şeylere bakmamaları.iyi bi sopayı hak etmişler

valla son kez kazıkladılar bir daha yapamazlar. garantiden çıkıyormuş ne yapıyım çıksın kazık yemekten iyidir.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30.000 bakımında standart olarak balata değişimi olmadığı için ekstre yazmış olabilirler mi?

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pahalı olduğu kesin ama yetkili servislerde genelde hep böyle oluyor aracınızın düzgün sicili olsun istiyorsanız mecbur kalıyoruz yetkili servise onlarda güzel değerlendiriyolar.

Servislerin uyguladığı bir kaç püf nokta var bunlara dikkat ederseniz fiyatı aşşağıya çekebilirsiniz ;

Sizinde belirttiğiiz gibi silcek suyu (Servislerde haklı öle insanlar varkı yağ çubuğu silcek suyu nedir bilmiyor.)

Balatalar bitmeden değiştirilmesi normalde 2000-3000 km daha gidecek olsa bile. (Çoğu insan bakım sürelerine uymadığı için aracını kontrol etmedği için servis sorumluluğu adına değiştirmeyi uygun görürler.

Araçta balatalar değişmese bile Rot-Balansa sokarlar bazıları.

Polen filitresi ve hava filitresini değiştirmek çok kolay aslında bir kere kullanıcı kitapçığına baksanız yeterli 10 - 15 tl satılıyor filitreler.

Bunlara dikkat edersek servise gittiğimize bunları bunları istiyorum extra bir şey olursa telefonla haber vermeden yapmayın derseniz hiçbir sorun olmaz.

İşçilik ve balata spreyine gelirsek onlar gayet normal tüm servislerde o şekilde olur yapılan her işten ayrı işçilik alınır ve kullanılan balata spreyi balata uyarı kablosuna kadar faturaya yansıtılır.

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Blackbird;170276
Pahalı olduğu kesin ama yetkili servislerde genelde hep böyle oluyor aracınızın düzgün sicili olsun istiyorsanız mecbur kalıyoruz yetkili servise onlarda güzel değerlendiriyolar.

Servislerin uyguladığı bir kaç püf nokta var bunlara dikkat ederseniz fiyatı aşşağıya çekebilirsiniz ;

Sizinde belirttiğiiz gibi silcek suyu (Servislerde haklı öle insanlar varkı yağ çubuğu silcek suyu nedir bilmiyor.)

Balatalar bitmeden değiştirilmesi normalde 2000-3000 km daha gidecek olsa bile. (Çoğu insan bakım sürelerine uymadığı için aracını kontrol etmedği için servis sorumluluğu adına değiştirmeyi uygun görürler.

Araçta balatalar değişmese bile Rot-Balansa sokarlar bazıları.

Polen filitresi ve hava filitresini değiştirmek çok kolay aslında bir kere kullanıcı kitapçığına baksanız yeterli 10 - 15 tl satılıyor filitreler.

Bunlara dikkat edersek servise gittiğimize bunları bunları istiyorum extra bir şey olursa telefonla haber vermeden yapmayın derseniz hiçbir sorun olmaz.

İşçilik ve balata spreyine gelirsek onlar gayet normal tüm servislerde o şekilde olur yapılan her işten ayrı işçilik alınır ve kullanılan balata spreyi balata uyarı kablosuna kadar faturaya yansıtılır.

konu ile ilgili aytınlatrtığınız için teşekkür ederim. honda civic lerde filitre olayı biraz pahalı servisle dışarı arasında küçük farklar var.

temiz sicil konusunda haklısınız ama özel bir servise gitseydim 600 TL verseydim aracı yukardan aşağı cek-up yapardı arabamda cillop olurdu.. servistekilerde çifte telli oynardı. :++::++:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw klasiği

bütün servisler insanı öpmek için bunu yapıyorlar
saf su koyar ,koyma parası 10 tl yazar.

eğer çok büyük sadece servisin çözebilceği bir sorun yoksa servise gitmeye karşıyım. sevmem servisleri

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende sanayiye karşıyım napcaz :)

benim arbanın parçası filtresi bilmem neyi sanayide daha pahalı. eskişehirde vw parçacısının kendisi dio abi serviste artk bir çok şey benden ucuz git oradan al diye :D

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öyleyse servise devam.

el emeği çok daha ucuz eğer sağlam tanıdığın ustan varsa .

orjinal parça kullanırım bütün araçlarda servise göre makul

Çevrimdışı silver

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ostim de ismi lazım değil fiyat sordum özel servisteki vw den ayrılma tanığım birisiydi servisin fiyatı bizden ucuz dedi...:D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
vw servisleri bakım konusunda çok pahalı değil heleki kampanya zamanlarına gelirsen. bir keresinde 180 liraya 15000 bakımı yaptırdık arkadaşın 1.6 leonuna yetkili serviste  :D