škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABIA 3'te HIZ SABİTLEYİCİnin Fiyatı nedir?

erens · 136 · 27905

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;614893
Selamlar. Ben de bugün servisten parçayı istediğimi söyleyerek talepte bulundum. 6V0 054 690 A parça kodunu And servisini arayarak sorduk ve istedik. Hadi hayırlısı.. bu arada bu svm kodu dediğiniz nedir? Onu da sipariş mi vermek lazım acaba? Servis onu da düşünmüştür umarım..

Parçanın yazılımla araca tanımlanması için gerekiyor kod. Sanırım sadece bizim Fabia larda böyleymiş diye biliyorum. Parçayla birlikte onun da siparişinin verilmesi gerekiyor. Servis daha önce bir Fabia ya takmadıysa bilgisi olmayabilir. O yüzden teyit etmenizi öneririm. İnşallah sıkıntısız şekilde halledersiniz, şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknardru;614906
Parçanın yazılımla araca tanımlanması için gerekiyor kod. Sanırım sadece bizim Fabia larda böyleymiş diye biliyorum. Parçayla birlikte onun da siparişinin verilmesi gerekiyor. Servis daha önce bir Fabia ya takmadıysa bilgisi olmayabilir. O yüzden teyit etmenizi öneririm. İnşallah sıkıntısız şekilde halledersiniz, şimdiden hayırlı olsun.

Nasıl bir parça ki o? Hafıza kartı gibi bişey mi? Kutusu filan varsa fotoğraf ekleyebilir misiniz?

Çevrimdışı hakan308

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;614924
Nasıl bir parça ki o? Hafıza kartı gibi bişey mi? Kutusu filan varsa fotoğraf ekleyebilir misiniz?

DVD kutusu gibi bir kutuda icinde kod yazili bir kagit geliyor. Bende 2 hafta once And otoda taktirdim hiz sabitleyici kod iscilik ve bagaj havuzu icin 900 lira odedim

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan308;614949
DVD kutusu gibi bir kutuda icinde kod yazili bir kagit geliyor. Bende 2 hafta once And otoda taktirdim hiz sabitleyici kod iscilik ve bagaj havuzu icin 900 lira odedim

Biz de and otoyu aradık senin kaydını bulup parça kodunu verdi bize galiba, İlker diye biriydi sanırım. Neyse onu da söyliim servise.. bana özelden araç plakanı yazar mısın? Dün lazım oldu bugün de olabilir.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;614878
bastığın kolun alt tarafında mode tuşu varsa hız sabitleyici oluyor demektir.
Ben kola bugün baktım altta mode tuşu yok bende.. demekki bende CC yok

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hknardru;613838
Son olarak parçanın siparişi verilirken kod doğru olsa da gelen parçanın LIM özellikli CC olmasına çok dikkat etsinler. Bunu özellikle yedek parçadaki görevliye söyleyin.

Merhabalar, şimdi anlamadığım bi husus var parça kodu 6V0 054 690 A olsa dahi mode tuşu olan ve olmayan mı olabilir? Aşağıdaki fotoda swap kodu ve parça kodu yazılı. Fiyata %18 KDV ekleyince 1000₺ bile olmuyor. Ki bu fiyattan %30 da indirim yapılacak daha. Yani 618₺ üzerinden +18 KDV -30 indirim dersek 506₺ parça fiyatı sadece. Kafamda deli sorular [emoji23][emoji23]

Ayrıca bana istenen parçanın sonu 691a

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2017, 17:52:11 Gönderen: Sathoriani »

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9210]Sathoriani[/MENTION] Dekoratif folyo nedir ? :) Kırmızı yan aynalar falanmı ?

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;615237
[MENTION=9210]Sathoriani[/MENTION] Dekoratif folyo nedir ? :) Kırmızı yan aynalar falanmı ?

Yok. Beklemede kalın [emoji23]

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: Sathoriani;615195
Merhabalar, şimdi anlamadığım bi husus var parça kodu 6V0 054 690 A olsa dahi mode tuşu olan ve olmayan mı olabilir?

Var.  ETKA hem Rapid hemde Polo ile uyumlu olan sadece sabitleyiciyide listeleyebiliyor. Benim kullandığım sadece sabitleme. Mode tuşsuz

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;615243
Var.  ETKA hem Rapid hemde Polo ile uyumlu olan sadece sabitleyiciyide listeleyebiliyor. Benim kullandığım sadece sabitleme. Mode tuşsuz

İyi de bana 690 da değil 691 olanı sipariş vermişler.. And Otodan parça numarasını aldım dedi burdaki arkadaş. And otoda kimler işlem yaptı, hangi parça ile ve mode tuşu var mı onlarda.. Ayrıca sadece sabitleme olunca çalışmıyor demişler sizinki fabrika çıkışı mı?

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;615245
İyi de bana 690 da değil 691 olanı sipariş vermişler..

690 ile 691 arasında fark, on-board computer var olup olmamasıdır. Yamulmuyorsam sondaki A olup olmaması tuşu etkiliyordu. Yanlışta hatırlıyor olabilirim zaman geçti. Online ETKA'yı didikleyin

6V0 ile başlayan kod sipariş kodu, hardware kodu değil unutmayın.

Fabia hem 8T2 hız sabitleme hemde 8T6 hız sabitleme opsiyonlarını destekliyor. İki türlüde parça uyum sağlıyor. Mode tuşsuz yada mode tuşlu olarak hız sabitleme kullanılabiliyor. Her iki durumda da sol kol değişecek. Tamamıyle servisin zekasına bağlı.

Ben 1,5 sene önce değistirdim. İki yetkili servis ve doğuş olmaz, biz bilmiyoruz dediler. Para benim değil mi dedim, getirin dedim :) Sonra oldu

Ben meraklıyım diyorsanız
Resim kaldırıldı
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 09:02:00 Gönderen: r.a.i.f. »

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;615251
690 ile 691 arasında fark, on-board computer var olup olmamasıdır. Yamulmuyorsam sondaki A olup olmaması tuşu etkiliyordu. Yanlışta hatırlıyor olabilirim zaman geçti. Online ETKA'yı didikleyin

6V0 ile başlayan kod sipariş kodu, hardware kodu değil unutmayın.

Fabia hem 8T2 hız sabitleme hemde 8T6 hız sabitleme opsiyonlarını destekliyor. İki türlüde parça uyum sağlıyor. Mode tuşsuz yada mode tuşlu olarak hız sabitleme kullanılabiliyor. Her iki durumda da sol kol değişecek. Tamamıyle servisin zekasına bağlı.

Ben 1,5 sene önce değistirdim. İki yetkili servis ve doğuş olmaz, biz bilmiyoruz dediler. Para benim değil mi dedim, getirin dedim :) Sonra oldu

Ben meraklıyım diyorsanız

Benim de park sensörü için olmaz şeması lazım takamayız dediler, internetten şemasını buldum bunlara götürdüm, parça geldi aynı şema zaten içindeymiş. [emoji4] yalnız yine kafam karıştı. Senin yolladığın resimde de yol bilgisayarlı için 691 demiş ama burdaki arkadaşlar 690 diyorlar onların araç style mı değil acaba.. bana 691a istendi inşallah hem cc hem lim olan koldur çünkü ikisini de kullanmak istiyorum. Lim şehir içinde çok faydalı dalıp 70 km'yi geçmemek için ama Superbden de alıştığım cc de şart uzun yola.. neyse bakalım parça gelsin de belli olur..

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;615274
[emoji4] yalnız yine kafam karıştı. Senin yolladığın resimde de yol bilgisayarlı için 691 demiş ama burdaki arkadaşlar 690 diyorlar onların araç style mı değil acaba.. bana 691a istendi.

Arkadaşların söylediği sipariş kodları araç ile uyumlu. Onların araçlarıda style paket. 691,690,691A veya 690A sipariş kodundan öte yedek parça deposunun gönderdiği parçanın HW kodu önemli

6 marka var, hemen hemen benzer platformda üretiliyorlar. Ürün çekme kodları farklı vs. Muhtemelen sipariş kodunu sadece kutu üzerinde göreceksin. Parçanın üzerinde kodun etiketi yok. Muhtemelen HW kodu ise poloya ait olacak 6C ile filan başlayacak.

Yukarıda sayılan tüm yedek parçalar BCM'ye uyumlu, sadece hangi parçanın geldiğine göre BCM'e doğru tanıtmak (kodlamak) gerekiyor.

CSS yaparlarsa, yağmur sensörünü taktırabilirsin yanında çerez gibi kalıyor :)
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 09:17:34 Gönderen: r.a.i.f. »

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;615295
Arkadaşların söylediği sipariş kodları araç ile uyumlu. Onların araçlarıda style paket. 691,690,691A veya 690A sipariş kodundan öte yedek parça deposunun gönderdiği parçanın HW kodu önemli

6 marka var, hemen hemen benzer platformda üretiliyorlar. Ürün çekme kodları farklı vs. Muhtemelen sipariş kodunu sadece kutu üzerinde göreceksin. Parçanın üzerinde kodun etiketi yok. Muhtemelen HW kodu ise poloya ait olacak 6C ile filan başlayacak.

Yukarıda sayılan tüm yedek parçalar BCM'ye uyumlu, sadece hangi parçanın geldiğine göre BCM'e doğru tanıtmak (kodlamak) gerekiyor.

CSS yaparlarsa, yağmur sensörünü taktırabilirsin yanında çerez gibi kalıyor :)

Hocam özelden yazdım bişeyler ama ulaştı mı emin değilim.. Yağmur sensörü için nasıl bi uygulama yapmaları gerekiyor. Onlar bilmiyorlarmış, ayna filan değişmeli dediler ama ayna da 800₺ gibi bişeymiş [emoji854]

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;615310
Yağmur sensörü için nasıl bi uygulama yapmaları gerekiyor. Onlar bilmiyorlarmış, ayna filan değişmeli dediler ama ayna da 800₺ gibi bişeymiş [emoji854]

Sizinde şahit olduğunuz gibi, ne yazıkki pek çok "servis" işten anlamıyor.

Aracınız style paket ise;

Sadece dikiz aynanın altındaki sensörü değiştirmeniz ve araca tanıtmanız yeterli. SVM koda vs gerek olmaması, işçiliğin basit olmasından dolayı daha kolay. Far anahatarı değiştirmek, dikiz aynasını değişitirmek (kararan tipte ise), ön camı değiştirmek gibi işlemlere gerek yok.

5Q0 955 547 A parça kodlu sensör yeterli.
5Q -> zaten golf sensörünü olduğunu gösteriyor.
Sensör fiyatı yaklaşık 500tl civarında olabilir.

Nem sensörünü çıkartılıp RHLS takılacak.
Mevcut ön konsolda bulunan ışık sensörü devreden çıkartılacak. (kodlama ile)
Yağmur yağdığında silecekleri aktif etmek için adaptasyon yapılacak.
Nem sensörü fabia'ya göre kodlanacak