škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 için yay buldum nihayet

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eveet uzun araştırmalar sonucu A7 için uygun yay buldum.

Walla bu yurtdışı firmalar işleri ile çok ilgililer. H&R'ın sitesine mail attım. Ben cvp 1-2 güne gelir derken 5 dk sonra cvp geldi. benden neredyse aracın tüm özelliklerini sordular.

Sonuç olarak Octavia 1.6TDI Manuel için yaklaşık 40mm alçaklık sağlayan H&R yayların kodu p/n 28833-1 şeklinde.

Sıra bu kodlu yayları Türkiye'de bulmaya ve öncesinde bu yaylar için para biriktirmeye geldi :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araba sekecek baştan haberiniz olsun :) Onun dışında çok memnun kalacağınıza eminim ama,bende H&R 25/40 kullanıyorum..

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@fmaka: 3,5 yaylarda genelde TUV de sorun çıkmıyor. ben ilk seferinde hep sökmeden gidiyorum, nasılsa kusur bulurlarsa 2. ye gitme hakkım var diye. ama şimdiye kadar yay hiç problem olmadı. Aslında TUV de problem hiç olmaması lazım çünkü t6aktığım yaylar TUV onaylı ve aracım için bire bir üretilmiş. Ama derdini nasıl anlatırsın işte. Çünkü oraya aracına uygun olmayan yay takan da, orj yayları kesip presleten de, hatta aracı 8-9cm basıp giden de var.

@Can: walla neredeyse ilk aracım hariç hemen her arabamı yaylı kullanan biri olarak konfordan ödün vereceğimi biliyorum.

Ama orj hali ile hem çok yüksek geliyor hem de ani yön değiştirmelerde araç çok esniyor.

Eibach olsaydı çok düşünmezdim çünkü hep Eibach kullandım. H&R kullanan biri olarak sizce nasıl H&r lar?
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2014, 15:15:39 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;468002
@fmaka: 3,5 yaylarda genelde TUV de sorun çıkmıyor. ben ilk seferinde hep sökmeden gidiyorum, nasılsa kusur bulurlarsa 2. ye gitme hakkım var diye. ama şimdiye kadar yay hiç problem olmadı. Aslında TUV de problem hiç olmaması lazım çünkü t6aktığım yaylar TUV onaylı ve aracım için bire bir üretilmiş. Ama derdini nasıl anlatırsın işte. Çünkü oraya aracına uygun olmayan yay takan da, orj yayları kesip presleten de, hatta aracı 8-9cm basıp giden de var.

@Can: walla neredeyse ilk aracım hariç hemen her arabamı yaylı kullanan biri olarak konfordan ödün vereceğimi biliyorum.

Ama orj hali ile hem çok yüksek geliyor hem de ani yön değiştirmelerde araç çok esniyor.

Eibach olsaydı çok düşünmezdim çünkü hep Eibach kullandım. H&R kullanan biri olarak sizce nasıl H&r lar?

H&R için, diğerlerine göre yumuşak olduğunu duymuştum, daha yumuşağı de eibach mış...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H&R en sert yaylardan biridir. En yumuşak Vogtland veya Eibach olarak bilinir genelde. Bende 25/40 var,sekmesi dışında çok memnunum. 60 yanak kışlık lastiklerimle konfor olarak orjinalden daha iyi,45 yanak yazlıklarla ise sert gerçekten. Ama ben seviyorum sertliğini,tok ve güven hissi veriyor. Virajlarda falan efsane zaten,yol tutuş inanılmaz artıyor. Görüntü on numara oluyor vs..  Eibach iyi güzel ama o Alman hissini kaybettiriyor,yumuşak ama boş yuuşak,tarif edilemez bir şey ama zevksiz :) H&R iyidir güzeldir,arabadan arabaya çok şey farkediyor ama,deneyip görmek lazım..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octi için yay isteyenlerin gözü aydın ;) Fiyatını ögrenirseniz buraya da yazın. Diğer arkadaşların aklında bir fikir oluşur en azından.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eibach i astra cdti da kullanmistim konfor kaybi cok azdi ve tutus da bayaa artmisti. umarim hr da konfor cok g gitmez

Ankara da bir saticiya sordum bu yeni kodlar henuz gelmemis yaz sonu gelir dediler. HR in TR distrubutoru Acura Ltd powershop mus yarin da oraya soracagim

Çevrimdışı mcanerol

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şu an ki kendi aracımda kullanıyorum. aracım scirocco yalnız şimdi yanlış olmasın :) sciroccoda için konuşmak gerekirse araç zaten sertti şimdi bildiğin odun oldu sekerek gidiyorum ama cokta önemsemiyorum açıkçası yayda konfor işi tamamen kişinin anlayışına kalmıştır bana sert gelen başkasına yumusak gelebilir bu böyle ama söyliyim en çok alçaltan ve sertleştiren yay hr :) ben sizin dediğiniz yerden Acura LTd. diye geçiyor ama aslında şirketin adı POWERSHOP facebook ve instgramdan takip edebilirsiniz çalışmalarını yerleride maslak atatürk sanayi 1.kısımda benim aldığım zamanda alalı 5 ay filan oldu sanırım belkide daha azdır 650 liraydı :) euro ile olduğundan sıkıntı biraz ama kesinlikle tavsiye ederim herhangi bir sıkıntı yaşamadım daha ses sıkıntısıda yok sadece sert işte :) yakın zamanda önceki ve sonraki hallerini atarım :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önceden de yazdığım gibi Astra CDTI da orj 16'' jantlarım ile 3,5 eibach kullanmıştım. Araç çok iyi düşmüştü, tutuş çok güzel arttı ve konfor kaybı çok azdı.

Sonra Astra GTC ye 18'' jantlara yine 3,5 luk Eibach taktım ve araç inanılmaz sertleşti. Aynı sizin rocco daki gibi kütük gibi olmuştu. Tabii bun da yine GTC nin orj sert olan yürüyeninin ve 18'' jantların etkisi büyük.

Ama genel yapı olarak H&R Eibach'a göre daha sertse konfordan çok ödün vermemek için Eibach bakılabilir. Tabii varsa. Dur ben bunu da bir araştırayım :)

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bende octavia a7 var. aracımda yaklaşık 2 aydır yay takılı mevcut aracın fotograflarını en kısa sürede paylaşıcam. aldığım yay ise eibach golf 7 dizel yayı a7 kasalara uyuyor bir aya sadece araba biraz sertleşiyor o kadar.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam süper, yayların ürün kodunu - fiyatını - aldığınız yerin iletişim bilgilerini ve tabii ki resimleri paylaşırsanız çok sevinirim

Çevrimdışı cncglyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam ankara sasmazda ozen ticaret var ordan temin edebilirsiniz. Aracin resimlerini paylasicam konuyla ilgili bilginiz olur.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ok dir Özen den eskiden alışveriş yapardım. Eibach ların şu sura sahteleri piyasada ama Özen Ticaret bildiğim kadarıyla Eibach Türkiye distribütörü DP Tuning in yetkili satucusuydı heralde bir sorun olmaz.

Bu arada çok biraz sertleşiyor demişsiniz, başka olumsuzluk var mıdır, sekme vs gibi?

B arada eibach için kodları bekliyorum çünkü sitesine baktım Golf 7 için önerdikleri yayların ön ve arka aks ağırlıkları A7 den farklı
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2014, 21:46:15 Gönderen: viperking »