škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cila ve Boncuklanma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

Aracımı yaz başında aldığımda boya koruma yaptırmıştım. Son 1,5 aydır ise 2-3 yıkamada bir kendim hızlı sprey cila uyguluyorum.

Şimdi bildiğim kadarıyla cilalı yüzeyde su boncuklanarak toplanıyor. Çanakkale'de 2-3 gündür yağmur yağıyor ve benim birşey dikkatimi çekti. Evin önündeki araçlara yağmurdan sonra baktığımda (ki 1-2 tane yeni alınmış araç var) diğer araçların ıslak benimkinin ise üzerinin boncuk boncuk olduğunu görüyorum. Şimdi bu iyi bir şey diyebilirsiniz ancak sitemiz tozlu bir yer olduğundan bu su damlalarına yapışan tozlar araç kuruyunca aynı şekilde benek benek çamur lekesi oluşturuyor.

Şimdi bu durumu önlemek için ne yapılabilir? Bildiğim kadarıyla camdan yağmur suyu kaydıran ürünler var, aynı şekilde boyalı yüzey için olan ürünler de var mıdır?

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;460445
Arkadaşlar slm,

Aracımı yaz başında aldığımda boya koruma yaptırmıştım. Son 1,5 aydır ise 2-3 yıkamada bir kendim hızlı sprey cila uyguluyorum.

Şimdi bildiğim kadarıyla cilalı yüzeyde su boncuklanarak toplanıyor. Çanakkale'de 2-3 gündür yağmur yağıyor ve benim birşey dikkatimi çekti. Evin önündeki araçlara yağmurdan sonra baktığımda (ki 1-2 tane yeni alınmış araç var) diğer araçların ıslak benimkinin ise üzerinin boncuk boncuk olduğunu görüyorum. Şimdi bu iyi bir şey diyebilirsiniz ancak sitemiz tozlu bir yer olduğundan bu su damlalarına yapışan tozlar araç kuruyunca aynı şekilde benek benek çamur lekesi oluşturuyor.

Şimdi bu durumu önlemek için ne yapılabilir? Bildiğim kadarıyla camdan yağmur suyu kaydıran ürünler var, aynı şekilde boyalı yüzey için olan ürünler de var mıdır?

Arkadaşım bu konuda sana irfan abi yardımcı olacaktır. Ama bu konuyu detailing bölümünde açarsan daha iyi olur sayfamızın en üstünde detailing logosu var oraya tıklardan  o siteye gidersin oda bizim sitemizdir. Orada soruna daha iyi cevaplar alabilirsin.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla kafayı sıyırıcam bu iş yüzünden. Araca o kadar özen gösteriyorum, yıkıyorum vs. Bir yağmur çiselesin en berbat araç benimki oluyor, yandakiler daha temiz kalıyor.

Çevrimdışı mozmen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Yağmurda güzel oluyor da boncuk boncuk. Yağmur sonrası sabah bir bakıyorum araba çamur içinde, sitedeki diğer arabalar tertemiz. Yağmur şiddetli yağmadığında özellikle bu durumla çok karşılaşıyorum.Bu cila işi yazın güzel de kışın çok can sıkıcı gerçekten. Sadece uzun yol sonrası, öncesinde yağmur yağmışsa eğer güzel oluyor; ne toz kalıyor ne boncuk.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 22:34:06 Gönderen: mozmen »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işi fazla kafana takma. Boya korumanın etkileri bunlar. Su boncuklaşıyor, ancak boya ve vernik kir ve güneş ışınlarından korunuyor. Kirlenince, benzinlikte köpük uygulamadan su tut yeterli olur. Boya korumadan dolayı kolay yıkanacaktır.
Boya korumasız araçlardaki su durmuyor, ancak yayılıyor ve o anda toz ile karışıyor, üstüne de güneş vurunca, vernik ve boyaya nüfuz edene kadar gidiyor.
Suyun yağmur suyu olması işi biraz da olsa hafifletiyor. Kireçli çeşme suyu kalıntıları, işi daha da vahim duruma getirebiliyor. Bundan dolayı, yıkama sonrası kurulamadan bırakmasanız iyi olur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Görüntü normal, olması gereken o, boya ile kir arasında incecik bir koruma tabakası var, dert etme.

Cilalı olması daha kolay temizleneceği anlamına gelir öte yandan

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bi de sitenin önündeki tali yola parke döşemişler. Nasıl döşedilerse sanırım kireç tozu vs kullanılmış. En ufak rüzgarda vs araba kireç tozu içinde kalıyor :(

En sonunda seramik koruma yaptırıcam o olucak

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;460743

En sonunda seramik koruma yaptırıcam o olucak

Ben 2 yıldır kullanıyorum nano kaplama, gayet memnunum. Olan o tabakaya oluyor, boya mis gibi kalıyor onun altında

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;460745
Ben 2 yıldır kullanıyorum nano kaplama, gayet memnunum. Olan o tabakaya oluyor, boya mis gibi kalıyor onun altında
İrfan hocam; Madem konuyu genişlettik, biz de soralım. Hangi ürün ile uyguladınız nano kaplamayı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bahsettiğiniz nano uygulama ile seramik kaplama aynı şey mi acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;460779
Bu bahsettiğiniz nano uygulama ile seramik kaplama aynı şey mi acaba?

Daha detaylı bilgi ya da link verirsen kiyaslarim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam site reklamı olmasın diye size özelden msj attım seramik kaplama hakkında